Як і тілом і душею відпочити в селі: есе на тему здорового відпочинку для дитини

Статтю оновлено

Людина в місті – у самому серці високих технологій. Напруга мозку й тіла у в’ялій одноманітності існування серед бетонних конструкцій, просочених невідчутною отрутою хімічних полімерів.

Але одного разу приходить воно, час повернутися до живої землі та живої природи. Настає літо. Літо в селі!

Що таке село? Це чисте повітря, а, означає, і здоровий сон. І, хоча в перший ранок тут прокидатися просто не хочеться, могутній аромат бабусиних млинців піднімає з ліжка навіть сплячого багатирським сном батька. Тим більше, що млинці на столі не одні: ось сметана, мед, запашний чай із трав, і усе це – на чистій, прибереженій для особливих випадків святковій скатертині.

Сніданок із усього свого, від землі узятого, це здорово, але за вікном – цілий світ, який кличе познайомитися з собою, який готовий віддати свої безцінні дари допитливому дитячому розуму, невгамовній його фантазії і невтомному в дослідженнях і пошуках пригод тілу.

І ось вже горище покинутого сарая стає трюмом піратського корабля, який треба щоб то не було покинути, але зробити це особливим способом – вибравшись на дошки сварливо скрипучого під ногами старого даху. Тепер – по гілках і стволи могутньої яблуні швидко спуститися донизу, поки дорослі нічого не помітили! Ні, бабуся бачила небезпечну вилазку на дах, але батькам вона нічого не скаже.

Та вони і не могли нічого бачити, тому що тільки що повернулися з кладовища – відвідували могилу діда. Пропозиція відвідати город на річці особливого ентузіазму в сина не викликає, але батько вже оглядає вудки, а яке ж хлопченя може встояти перед запрошенням на риболовлю?

Але дивитися на нерухомі поплавці синові швидко набридає, і ось він вже біжить вздовж берега, здалека викрикуючи, що побачив у воді чиїсь вуса, що ворушаться. Риболовля на якийсь час залишена – уся сім’я спостерігає рака, що насторожено завмер біля своєї нори. Протягнувши руку, батько намагається схопити його за панцир, але рак, піднявши легку хмарку муті, миттєво зникає в норі. Захвату дитини немає межі, він вихором зривається з місця й бігає вздовж берега, увесь час нахиляючись до води в пошуках інших нір.

Купання в прохолодній воді струмка завершує першу половину дня. Пора обідати, але ж потім буде ще стільки пригод і відвідувань незвичайних місць: це і пасіка з медом і бджолами, й що дивом зберегся десь нижче по струмку водяний млин. А вдалині принадно темніє ліс, та й маленький будиночок на дереві побудувати дуже хочеться!

Добре, що відпустка в батьків тільки почалася та можна багато встигнути зробити. А що не встигне – залишиться на наступний приїзд, як говорить батько. Мабуть, майбутнє літо в селі їм вже планується, і це чудово!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *