Томатний сік: користь і шкода

Про відношення українців до помідорів можна судити по любовно підв’язаних кущиках на наших садових ділянках, що щорічно висаджуються в чималій кількості. Кожен другий житель нашої країни з натхненням дасть, напевно, мільйон порад по вирощуванню і зберіганню цього овочу. Ми їмо томати у будь-якому вигляді, і, звичайно, із задоволенням п’ємо томатний сік – такий рідний. Адже, як відомо, найкорисніші продукти для людини – вирощені в рідному краю. Проте і він може бути, скажімо, не зовсім корисним. У чому ж користь і шкода томатного соку?

Томатний сік: користь і шкода

Томатний сік користь і шкода – в подробицях

Популярність цього напою може змагатися тільки хіба з солодкими фруктовими соками. Він відмінно угамовує спрагу, позбавляє від відчуття голоду і насичує організм вітамінами та різними елементами, яких потребують наші клітини.

Томатний сік настільки безпечний, що його подають навіть в дитячих садах. Маленькі дитячі організми прагнуть рости все швидше і швидше, а каротин, якого в цьому напої міститься трохи менше, ніж в моркві, може дуже значно їм допомогти в цьому прагненні.

Високий вміст калію забезпечив популярність томатного соку у людей з серцево-судинними захворюваннями. Багатий це напій також і пектином, який з успіхом бореться з холестерином, і допомагає нормалізувати артеріальний тиск. При цих хворобах склянка свіжого томатного соку в день буде відмінною профілактикою. Якщо людина страждає деякими проблемами травлення, томатний сік буде відмінним засобом, щоб виправити порушення, що з’явилися. Така його дія пов’язана зі вмістом у складі яблучної, лимонної кислоти та фітонцидів, які до того ж мають протизапальні властивості.

Лікарі та дієтологи радять додавати в томатний сік трохи рослинної олії, яка сприятиме повному засвоєнню корисних речовин організмом. Проте вживання томатного соку при отруєннях користі не принесе – лише шкода. Після складного трудового дня, або після закінчення якої-небудь важливої справи дозвольте собі склянку-другу томатного соку. Пройде нервова напруга, і відновитися душевна рівновага. Така дія томатного соку обумовлена змістом в нім спеціальних речовин, що сприяє виробленню серотоніну. А він, як відомо, і є основним борцем зі стресом і его наслідками.

Окремо варто сказати про такий важливий елемент, як лікопен. Його в томатах міститься дуже багато, а при температурній обробці стає ще більше. Учені довели, що ця найважливіша речовина є потужним антиоксидантом, і прекрасно бореться з раковими клітинами. Дослідження показали, що у тих, хто регулярно споживав томати та томатний сік, ризик утворення злоякісних пухлин знижувався в рази.

Томатний сік і схуднення

Немає жодної дівчини, що стежить за своєю вагою, яка б не знала про низький вміст калорій в цьому чудовому продукті. Томатний сік з успіхом використовують в різних дієтах для схуднення, оскільки великий вміст вітамінів (А, В, РР, К) і мінералів (марганець, залізо, цинк, магній, йод) забезпечує життєдіяльність організму, але одночасно зайва вага при його вживанні не набереться. Щоб отримати лікувальний ефект, треба регулярно випивати 300 грамів томатного соку в день. Добре його приймати за пів години до їжі та бажано натщесерце. Від законсервованого в коробках продукту не буде особливої шкоди, але і користь томатного соку консервованого, безумовно, істотно менша. А тому намагайтеся використати його по максимуму в сезон, а в зимові місяці краще худнути іншими способами.

Протипоказання і шкода томатного соку

Попри усю користь томатного соку шкода він також може заподіяти, проте здебільшого все залежить від кількості. Звичайно, якщо випити трилітрову банку томатного соку за раз, напевно негайно наступить нехороша реакція організму. Тут уся справа в правильному вживанні. Проте існують і медичні обмеження. Передусім, наявність алергії на цей продукт. За наявності у людини жовчнокам’яної хвороби, томатний сік теж краще не пити. Кислоти, що містяться в нім, здатні викликати сильні болі, або взагалі вплинути на рух каменів. При різного виду отруєннях, як вже говорилося раніше, цей напій протипоказаний, оскільки здатний посилити інтоксикацію і посилити процес. Також варто розділяти вживання томатного соку і продуктів білкового походження (яйця, сир і м’ясо). Якщо не дотримуватися цієї умови, можна порушити процес нормального травлення.

В принципі користь і шкода томатного соку не порівнянні. На щастя, користі все-таки в рази більше. Вживання томатного соку здатне поліпшити якість життя і різноманітити ваше харчування. Пийте його із задоволенням і з користю для вашого організму.