Догляд за волоссям: народні засоби

З давніх-давен наші предки використовували в якості косметичних засобів усе, що їх оточувало й мали неймовірну вроду та міцне здоров’я. Волосся, яке завжди вважалося ознакою краси жінки, очищали та ополіскували виключно народними засобами, а саме травами та продуктами природного походження. Результатом того було прекрасне та міцне волосся, що не сіклося, не ламалося і мало здоровий вигляд. Пропонуємо вам кілька рецептів “від бабусі” про те, як доглядати за своєю косою!

doglyad-za-volossyam-narodni-zasobi-8156343

Народні засоби для волосся, що січеться та сухого волосся

Касторова олія

Для приготування цієї простої маски потрібно змішати по столовій ложці касторової олії та рому (можна також використати коньяк). Маска готова, залишилось лиш втерти її шкіру голови десь за годинку до миття, обмотати голову поліетиленовим пакетом і усе це вкутати рушником.

Реп’яхова олія

Ні для кого певне не секрет, що реп’яхова олія одна з найефективніших народних засобів в догляді за сухим волоссям, що січеться. Безліч рецептів ґрунтується саме на цій олії. Цей рецепт також на основі алкоголю, як і попередній. Отож змішуємо столову ложку реп’яхової олії та чайну ложку коньяку. Додаємо ще й чайну ложку меду та один жовток. Ретельно усе перемішуємо і наносимо на волосся. Посидіти з такою маскою доведеться 3 години, після чого необхідно вимити голову шампунем та теплою водою. 

Народні засоби, які допомагають при випадінні волосся 

Корінь лопуха

До складу багатьох народних засобів для догляду за волоссям входить корінь лопуха. Незамінний він і при випаданні волосся. Якщо ви не встигли накопати його влітку, не треба бідкатись, адже подрібнений та засушений корінь лопуха продається майже у всіх аптеках. 
Щоб приготувати відвар потрібно взяти 10-20 г сухого подрібненого кореня лопуха, залити склянкою кип’яченої води і тримати на вогні протягом 10-15 хв. Давши відвару настоятися й охолонути, його потрібно процідити. Якщо вам потрібний інтенсивний курс оздоровлення, то для цього втирайте відвар в корені протягом місяця. Однак ви можете просто споліскувати волосся відваром щоразу після миття.Така процедура має зміцнить волосся та придати йому сили.

Асорті корисних трав

Іншим ефективним варіантом може бути ще й така маска: в термосі заварюється по столовій ложці шавлії, звіробою, кропиви й безсмертника протягом 4 годин. Далі, отриманий відвар змішуємо з безбарвною хною. Отриману суміш наносимо на шкіру голови приблизно за годину до миття. Вам доведеться досить ретельно вимивати суміш з голови. Відразу скажу, процедура не зовсім приємна, однак її дієвість перевірена досвідом і часом! 

Народні засоби для блиску та краси волосся

Квіти ромашки

Суттєво додасть краси та блиску вашому волоссю така проста травичка як ромашка. Для отримання такого результату нею потрібно ополіскувати волосся після процедури миття. Найбільше актуальна ромашка для світлого волосся, адже вона має властивість висвітлювати та забарвлювати його. 
Приготувати ополіскувач дуже просто. Для цього візьміть 2 столових ложки сухої подрібненої ромашки та, заливши одним літром окропу, кип’ятять протягом п’яти хв. Остудивши та процідивши узвар, можна починати використовувати свій натуральний ополіскувач.

Чорний чай

Щоб надати блиску темному волоссю використовуйте звичайнісінькій чорний чай. Заварювати його потрібно так само як ромашку: дві столові ложки на один літр води. Далі кип’ятимо усе 5 хвилин, остуджуємо та проціджуємо. Використовується ополіскувач після миття. Через кілька процедур ваше волосся буде більш блискучим, а колір стане насиченим.

Березове листя

Універсальним засобом як для темноволосих, так і для представниць світловолосої частини жіноцтва є настій з листя берези. Для приготування ополіскувача беремо 2 ст. ложки сухого подрібненого листя та заливаємо склянкою окропу і настоюємо протягом 15 хвилин. Проціджуємо та ополіскувач готовій. Промиваємо волосся після миття шампунем. Курс процедури повинен тривати не менше ніж місяць. Цей ополіскувач не лише надасть блиску вашому волоссю, але і зміцнить його.