Чому постійно хочеться до туалету по-маленькому: причини

Гостре бажання відвідати кабінку туалету частенько виникає при перенасиченні організму рідиною, проте якщо потреба сечовипускання тривожить кожні декілька хвилин, виділення мізерні (до декількох крапель), то домінує вірогідність прояву симптому якого-небудь захворювання.

Чому постійно хочеться до туалету по-маленькому: причини

Причому пояснення, чому постійно хочеться в туалет по маленькому в чоловіків і жінок інший раз сильно відрізняються, тому причини патології розглянемо відособлено для кожної підлоги.

Чоловіки

“Часто ходжу в туалет по-маленькому” – такі фрази забиваються в пошук інтернету. І викликано це жахливими гострими болями, які супроводжують процес сечовипускання.

Причини такі:

 1. Венеричні хвороби, що обумовлюють набряк, запалення, звуження шляхів, що виводять.
 2. Простатит аденома, різноманітні пухлини органів,  вузькість каналу, а також зайвий тиск на тканини та порожнину сечового міхура.
 3. Якщо чоловік скаржиться: “Вночі часто ходжу в туалет по-маленькому”, – причини полягають в поліурії, хворобі, супутній нирковій недостатності. Або це симптом утворення ниркових каменів, піску, частки яких застряють усередині канальців сечовивідних шляхів.
 4. Коли постійно хочеться до туалету по-маленькому, чоловік, можливо, хворіє на діабет, у нього значні патологічні зміни складу сечі, що подразнює нервові закінчення.
 5. Артрит, що призводить до уретриту – часта причина позаурочних позивів. Виразки слизової оболонки, що утворилися, сигналізує неправдиві позиви при порожньому сечовому міхурі.
 6. Стреси й хвороби нервової природи часто є чинниками, що обумовлюють відхилення, коли постійно хочеться по-маленькому. Чоловіки зазвичай лякаються, починають безконтрольне приймання ліків проти різних інфекційних, урологічних хвороб, проте цього робити не можна. Спочатку потрібно перевірити аналізи, можливо, позиви виникають від нервового перенапруження.
 7. Цистит – одна з головних причин, за якої часто хочеться в туалет по-маленькому. Хвороба однаково протікає у чоловіків і жінок. Зазвичай захворюванню передує переохолодження.

Якщо постійно хочеться в туалет по-маленькому, причому печіння, болі, гнійні, кров’яні виділення відсутні, це, можливо, із-за кислого складу сечі. Так трапляється від зловживання алкоголю, солоних, копчених, жирних продуктів, солодощів, або чоловік випив занадто великий об’єм рідини.

Жінки

Патологія, це коли постійно хочеться до туалету по-маленькому, і жінка зазнає дискомфорту: біль, різі, печіння, а також об’єм разових виділень малий – менш як 200 мл.

У подібній ситуації потрібне термінове обстеження, оскільки прискорені хворобливі позиви обумовлені хворобою.

Діагноз встановлює тільки лікар, звертаючи увагу на вигляд частого випускання :

 • денне – поліурія
 • нічне – ніктурія
 • щедре, понад 2 літри – поліурія
 • або нетримання.

Причини відхилень різноманітні:

 • інфекційні, бактерійні, вірусні та венеричні запалення;
 • до підвищеного сечовиділення ведуть зневагу гігієною;
 • пухлини;
 • цистит;
 • діабет;
 • нефрит;
 • артрити.

При клімаксі, іншому порушенні гормонального балансу, або нервових тривалих виснаженнях жінкам теж часто хочеться по-маленькому.

Якщо вагітну жінку турбує те, що вона часто ходить до туалету по-маленькому – це нормальне фізіологічне явище, якщо немає супутнього дискомфорту, що проявляється болем, свербежем, кровоточивістю. Під час вагітності виключіть підняття важких предметів, тугий одяг, не пийте воду перед сном, контролюйте емоції.

Постійно хочеться до туалету по-маленькому жінкам у разі початку менструації, що так само як під час вагітності, обумовлено тиском жіночих органів на пухир і шляхи сечовипускання.

Що робити, якщо часто ходиш до туалету по-маленькому?

Передусім, визначите, чи тепло ви одягнені, а, може, спожили надлишок рідини. Або причина – стресова ситуація, зайва нервозність. Або перенасичення організму шкідливою їжею, що підвищує кислотність сечі, яка посилює подразнення нервових закінчень, викликає неправдиві сигнали мозку.

Не знаючи природи захворювання, деякі жінки, чоловіки приймають пігулки від застуди, думаючи, що це цистит, або гонорея, побоюючись зараження. Це своєю чергою небезпечно посилює частоту позивів. Часті неконтрольовані позиви можуть бути симптомами величезного числа хвороб.