10 способів ароматизації будинку: створюємо новорічну атмосферу власноруч

Забудьте про штучні освіжувачі повітря та ароматичні свічки. Існує безліч способів, які наповнять ваш будинок приємними ароматами в будь-який час року.

10 способів ароматизації будинку: створюємо новорічну атмосферу власноруч

# 1 Цитрусові та гвоздика

Це класичний спосіб створення атмосфери Різдва. Спочатку необхідно прикрасити апельсини квіточками гвоздики, встромивши їх у шкіру цитруса. Потім розставити фрукти на декоративній таці або тарілці. Або можна зробити й простий свічник з апельсина – просто проріжте в ньому отвір ножем і видаліть в місці розташування свічки м’якуш. Додайте готовий декор біля джерела тепла, і аромат гвоздики й цитрусових наповнить весь будинок.

# 2 Натуральний ароматизатор

Такий ароматизатор дуже легко зробити – впорається навіть дитина! І так, вам знадобляться: елегантна ваза або флакон (наприклад, від духів), дерев’яні палички, чайна ложка спирту, чайна ложка харчової соди, улюблена ефірна олія і вода. Помістіть інгредієнти в пляшку, перемішайте і вставте палички. Час від часу перемішуйте вміст посудини – завдяки цьому запах буде більш інтенсивним. Але якщо все ж потрібне готове рішення, то краще купити аромадифузори з паличками від перевірених брендів.

# 3 Свічки з кавовими зернами

Свіжі кавові зерна не тільки прекрасно пахнуть, але і мають здатність поглинати неприємні запахи. Ось чому досвідчені господині часто викладають їх на полицях в холодильнику. Найпростіший спосіб наповнити будинок запахом кави – насипати кавові зерна в скляну банку (або іншу місткість з широким горлом) і поставити всередину чайну свічку. Змінювати зерна досить одного разу в тиждень.

# 4 Сухі букети

Такий букет – це ароматна композиція з сухих квіткових пелюсток, гілочок, спецій або фруктів для прикраси інтер’єру й ароматизації будинку. І хоча можна купити готові парфумерні суміші, зовсім інші емоції приносить створення такої прикраси своїми руками. На додаток до квітів, які зазвичай не мають інтенсивного запаху, додають сухофрукти або спеції. Сухі букети найкраще виглядають в скляних судинах і в оточенні свічок.

# 5 Ароматна вода для прасування

Додайте 5-10 крапель ароматичного масла у 2 склянки води та добре збовтайте. Таку воду можна використовувати для праски з паровою системою. Завдяки цій простій дії в усьому будинку буде стояти неймовірний аромат свіжості!

# 6 Свічка з кориці

Це ще один спосіб наповнити квартиру неймовірним різдвяним ароматом. Оберніть товсту свічку паличками кориці та закріпіть їх декоративною стрічкою. Такий декор свічки дарує справжній різдвяний аромат і дуже ефектно виглядає, особливо на святковому столі.

# 7 Домашнє ароматизоване желе

Таке желе не тільки наповнить квартиру вашим улюбленим ароматом, але й  буде оригінально виглядати. Для його приготування знадобиться желатиновий порошок, вода, сіль і кілька крапель ефірної олії. Також можна додати трохи харчового барвника. Змішайте інгредієнти, потім налийте в декоративну місткість і почекайте, поки воно застигне. Домашнє желе буде пахнути близько 3 тижнів, якщо розміщувати місткість поруч з джерелом тепла.

# 8 Ароматні мішечки

Їх можна купити в готовому вигляді, але набагато приємніше зробити такий натуральний ароматизатор самостійно. Просто заповніть полотняні мішечки сушеною м’ятою або лавандою та розташуйте їх поруч з джерелом тепла. Також можна покласти їх в шафу або в комод.

# 9 Лавандовий спрей

Це відмінна альтернатива магазинним освіжувачам повітря. Просто заповніть аерозольний балончик дистильованою водою і додайте в нього 10 крапель олії лаванди (можна замінити його вашою улюбленою ефірною олією). Обережно струсіть пляшечку – спрей готовий до застосування!

# 10 Бамбукові устілки для взуття

Саме взуття часто є головним винуватцем неприємного запаху будинку. Бамбукові вставки можуть стати відмінним розв’язання цієї проблеми. Вони ефективно поглинають небажаний запах. А якщо покласти чайні пакетики у взуття на ніч, то ефект буде таким же.

Обирайте будь-який варіант ароматизації або компонуйте відразу декілька і насолоджуйтесь різдвяною атмосферою у вашому будинку чи квартирі, яку ви створили власноруч.