Підвищений цукор в крові: дієта

Підвищення цукру в крові відбувається в результаті порушення здатності організму всмоктувати інсулін(гормон, який виробляється в підшлунковій залозі). І оскільки йому діватися нікуди, інсулін накопичується в крові. Цьому сприяє високий вміст холестерину, ожиріння, проблеми з печінкою, генетична схильність або наявність хронічного панкреатиту. Звучить страхітливо, але при дотриманні належної дієти і фізичного навантаження, вміст глюкози в крові можна привести до норми.

Підвищений цукор в крові: дієта
Як скласти меню
Передусім необхідно дотримуватися правил здорового харчування. У раціон включити низькокалорійні продукти, сезонні овочі, трав’яні чаї. Не треба кидатися в крайнощі і повністю відмовлятися від солодощів, але зміст глюкози треба тримати під строгим контролем. Велика увага в дієті при підвищеному цукрі в крові приділяють змісту білків, вуглеводів і жирів. У ідеалі:

  • білків 15-25 %,
  • вуглеводів 45-50 %,
  • жирів 30-35 %.

Основа дієти при підвищеному цукрі в крові – вуглеводи
Зверніть увагу на те, що існують прості і складні вуглеводи. Споживання простих вуглеводів (меду і фруктів) треба обмежити. Оскільки вони містять глюкозу і фруктозу, які підвищують вміст цукру в крові. А ось складні вуглеводи (злаки і овочі) в раціоні потрібні. Тому що після їх споживання сповільнюється підвищення рівня глюкози в крові. У ідеалі, кожна їжа повинна включати, принаймні, один з компонентів цієї групи харчових продуктів.
Білки
Молочні продукти, квасоля, горох, соєві боби, мигдаль. У цих продуктах міститься білок, який також потрібний організму. Зверніть увагу, що при підвищеному цукрі в крові в дієту слід включити саме нежирні молочні і кисломолочні продукти, що містять до 0,5 % жиру.
Жири
Звичайно ж, це невід’ємна частина будь-якого раціону, у тому числі і дієти при підвищеному цукрі в крові. Але віддавати перевагу варто жирам рослинного походження. А саме оливковій, соняшниковій, рапсовій, соєвій оліям. М’ясо треба вибирати не жирних сортів. Яловичину, телятину, птаха, морську рибу. Ковбаси, паштети, жирні сорти м’яса протипоказані. Споживання сиру краще звести до мінімуму.
Овочі
У овочах міститься мало калорій, окрім цього вони багаті вітамінами, мінералами і клітковиною, які потрібні для здоров’я. Особливо корисні цикорій, цвітна капуста, огірки (свіжі і солоні), помідори, редис, салат і шпинат. Селера, окрім наявності в ній усіх корисностей нормалізує водно-сольовий обмін. До того ж селера для схуднення просто незамінна.
Краще всього їсти сирі овочі, оскільки деякі (наприклад, морква, картопля, редька, цибуля), в приготованому вигляді можуть підвищити рівень глюкози в крові.
Хліб
Це можуть бути хлібці з непросіяного борошна. Але треба виключити білий хліб, булочки, торти і ін.
Крупи
Крупи не лише допомогають понизити вміст цукру в крові, але і запобігають утворенню холестерину. Тому гарнір з рису, гречки, вівсянки – це саме те, що необхідно.
Фрукти
Повністю відмовлятися від фруктів не треба, вони багаті вітамінами і клітковиною. Але їсти їх краще всього після основної їжі, у такому разі вони не вплинуть на вміст глюкози в крові. Вибирати фрукти варто обережно. Банани і ананаси містять прості вуглеводи у великій кількості.
Зверніть увагу на полуницю, кавуни, грейпфрути або яблука — вміст простих вуглеводів в них мінімальний. А ось споживання сухофруктів краще припинити.

Зразкове меню дієти при підвищеному цукрі в крові:

Сніданок: несолодка кава зі знежиреним молоком, вівсянка.
Другий сніданок: салат, помідори, шматочок пісної шинки, хлібець.
Обід: гречана каша, відварена куряча грудка, салат з капусти, половинка грейпфрута.
Підвечірок: цільнозерновий хліб зі знежиреним сиром, луком, помідором.
Вечеря: цільнозерновий хліб з шматковому пісної шинки, огірок, яблуко.

Теги: підвищений цукор в крові, дієта при високому цукрі