Вологість повітря в квартирі (кімнаті): норма

Статтю оновлено

Останнім часом дуже часто ходять розмови про вологість повітря в квартирі, норма якій в межах від 30% до 60%. Можливо це рекламний трюк продавців зволожувачів повітря. Проте цей показник дійсно впливає на самопочуття. Однак утримати її на цих показниках не так-то просто. Взимку – повітря висушується за рахунок централізованого опалювання, влітку частенько вологість підвищена. Як виміряти вологість повітря в квартирі і привести її до норми? Спершу з’ясуємо, чим же надмірна або недостатня вологість шкідливі для людини. Для чого, власне приводити її до норми.

Норма вологості повітря в квартирі і до чого може привести її порушення

Від рівня вологості безпосередньо залежить наше самопочуття. Надмірно сухе повітря висушує наші слизові оболонки (очей, дихальних шляхів, носоглотки) і може привести до пониження імунітету, стомлюваності, погіршення стану шкіри. Та і просто до дискомфорту. Надмірна ж вологість цілком здатна стати причиною таких захворювань як астма, алергія, риніт. Особливо чутливі до перепадів вологості діти. Саме тому до рівня вологості в дитячій кімнаті треба віднестися найретельніше. Та і саме приміщення “страждає” від недоліку або надлишку вологи в повітрі. Так, при сухому повітрі дуже швидко втрачають свій зовнішній вигляд паркет, меблі та інші дерев’яні поверхні. Можуть з’явитися тріщини, предмети “зсихаються”.

Надмірна вологість ще згубніша для вашої квартири, адже вона може стати причиною появи грибка, плісняві на стінах і особливо в кутах, де рух повітря мінімальний. Швидко псуються під впливом вологи і харчові продукти.

Вологість повітря в квартирі: як добитися норми

Отже, стандартна норма вологості повітря в квартирі, як ми вже писали, 30-60%, при цьому середній рівень в 45% — найбільш оптимальний. Залежить рівень вологості від концентрації вологи за межами приміщення. Взимку ця різниця істотна внаслідок роботи опалювання. Щоб виміряти вологість, використовують старий добрий гігрометр (особисто у мене залишився ще від бабусі з дідусем – 3 в 1: термометр, гігрометр і барометр).

Як підвищити вологість повітря в квартирі?

Простий спосіб привести вологість повітря у будинку в норму — використання побутового зволожувача повітря.

Не скидайте з рахунків висоту стелі в кімнаті при купівлі зволожувача. У нас наприклад стеля в дитячій дуже високий (саме у дитячій ми використовуємо зволожувач), тому зволожувач ледве-ледве справляється з підтримкою рівня вологості. Треба було б купити потужніший.

Збільште кількість кімнатних рослин. По-перше, вони самі по собі позитивно впливають на вологість повітря в квартирі, по друге вони стануть своєрідним гігрометром: якщо листочки морщаться і засихають – це ознака нестачі вологи у вашій квартирі. Якщо ви – не любитель кімнатних квітів – заведіть акваріум. Тільки не забувайте регулярно підливати воду, що випаровується.

Усі знають, що провітрювати приміщення треба не лише влітку, але і зимою. Немає нічого кращого за свіже повітря. Проте при цьому, як не дивно, вологість повітря в квартирі знижується, оскільки холодне повітря має низьку вологість. Тому провітрюючи квартиру взимку, не нехтуйте порадами із зволоження повітря в квартирі. Щоб при цьому будинок не вихолоджувався, краще не залишати надовго відкриту кватирку, а навпаки – відкрити вікно навстіж хвилин на 5-7. Повітря за цей час встигне оновитися, а тепловтрати зведуться до мінімуму.

Не забувайте, що працюючі побутові прилади (телевізор, комп’ютер, праска і так далі), які осушують повітря в приміщенні. Щоб привести вологість повітря в норму, намагайтеся ці кімнати провітрювати частіше або ставити в них зволожувач.

Купити зволожувач повітря можна в магазині побутової техніки, але особисто мені здається, що простіше це зробити в інтернет магазині. По-перше, це частенько набагато дешевше, по-друге, вибір зволожувачів тут просто величезний, на відміну від асортименту звичайного магазину (2-4 моделі). 

Як понизити вологість повітря в квартирі

Після приготування їжі, прання, прийняття ванни або душа накопичується пара. Тому ці приміщення треба відразу провітрювати.  Сушити білизну у будинку – небажано. Краще робіть це на відкритому повітрі або у вільній кімнаті, закривши в неї двері і трохи відкривши вікно. Щоб привести вологість повітря в квартирі в норму, влітку не зашторюйте вікна в сирих кімнатах, нехай сонечко їх висушує. По аналогії із зволожувачем повітря існують спеціальні поглиначі вологи, яка містить абсорбуючу речовину, всмоктуючу зайву вологу з повітря, як губка.

І ще один важливий момент: працюючий в літній час кондиціонер не лише знижує температуру повітря в кімнаті, але і сушить повітря. Попри те, що в приміщенні з кондиціонером легко дихається, це не означає, що вологість – в межах норми. Тому в приміщенні, що кондиціонується, бажано використати зволожувач повітря.

Теги: вологість повітря в кімнаті, вологість повітря

Коментарі 6 коментарів

  • Я наприклад, купив для вимірювання вологості електронний гігрометр і осушувач повітря.

  • Особисто я з початком опалювального сезону постійно користуюсь зволожувачем, тому що повітря в кімнаті стає занадто сухим, навіть некомфортно в ній знаходитися. А так – є можливість створити сприятливий мікроклімат.

  • Користуюся вдома дуже зручним приладом. Завдяки йому можна освіжувати, зволожувати, дезифінкувати та ароматизувати повітря. Це – водяний міні-освіжувач повітря хьюля. Повітря у квартирі після його роботи завжди свіже.

  • Всім привіт. Підкажіть що мені зробити, я поставив пластикове вікно в кімнаті стало тепо повітря начепто сухе але цвите кут, в кімнаті немає винтеляційноі шахти?

    • Доброго вечора! якщо зявилась пліснява то це або вологе повітря, або ж затікає по стіні. Без води плісява не живе. Вентиляційна шахта (як правило витяжна!!) повинна бути на кухні та у ванній кімнаті. У житлових кімнатах потрібен приток свіжого повітря. Купіть гігрометр і заміряйте вологу +- 100грн. Також (як менеджер в декреті))) можу порадити вентиляційну систему Прана. Тут усі пишуть про зволожувачі, але про те що при сухому повітрі недостатня кількість кисню ніхто незадумується. Відкривайте вікна!!!! Або ж організовуйте вентиляцію в ідеалі з рекуперацією…)

    • Немає руху повітря.. Провітрювати і то бігом..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *