Перепелині яйця. Особливості та властивості

Практично кожен знає, що перепелині яйця мають велику кількість корисних речовин. Це і практично усі відомі вітаміни, і мікроелементи, і незамінні амінокислоти і так далі. Проте іноді, чи то в силу їх симпатичного зовнішнього вигляду, чи то через невелику поширеність, властивості перепелиних яєць сильно перебільшують, наділяючи їх воістину чарівною силою. Чим корисні перепелині яйця, а що є міфом? Давайте спробуємо розібратися.

Властивості перепелиних яєць: правда

Перепелині яйця – цінний дієтичний продукт, до того ж вони практично не алергені на відміну від яєць курячих, а тому підходять майже усім. У перепелиних яйцях, як вже говорилося вище, містяться практично усі вітаміни, величезна кількість корисних речовин, амінокислоти – і усе це в набагато більших концентраціях, ніж в тих же курячих. Високий вміст в яєчках перепелиць вітамінів групи В сприяє відмінній роботі нервової системи. Споживаючи регулярно цей продукт, людина стає спокойною, урівноваженою. Фосфор, калій, залізо, що містяться в перепелиних яйцях в істотних концентраціях, покращують пам’ять. Рекомендується вживання перепелиних яєць вагітним. Це не лише дозволить поповнювати нестачу в організмі майбутньої мами корисних речовин, але і дозволить зберегти зуби. Крім того, вони допомагають запобігти зриву вагітності, пом’якшують токсикоз. Білок перепелиних яєць містить найбільшу кількість інтерферону (вище тільки у дрохви). Тому вони показані для пацієнтів з передпухлинними станами, після операцій для загоєння ран, оскільки сприяють відновленню функцій запалених органів. Завдяки корисним властивостям перепелиних яєць можна поліпшити стан або навіть вилікувати багато хвороб, серед яких анемія, бронхіальна астма, хвороби ШКТ, розладу нервової системи, захворювання очей та ін.

Щоб позитивна дія на організм проявилася в усій своїй силі, їсти перепелині яйця потрібно регулярно: щодня впродовж 3-4 місяців. При цьому поліпшення стану організму ви зможете помітити вже після 2 тижнів щоденного “прийому”. Це проявиться в стані шкіри, волосся, нігтів, та і в загальному самопочутті. Усупереч думці, що склалася, що перепелині яйця – корисні ласощі лише для малюків, можемо стверджувати, що цей стратегічний продукт корисний абсолютно для кожного від 6 місяців до 100 років. Проте важливо дотримуватися головного принципу, як і в усьому іншому — міри.

Властивості перепелиних яєць: міфи

Звичайно, в корисних властивостях перепелиних яєць не варто сумніватися – вони смачні, поживні та їх і просто приємно їсти. Проте деякі помилки роблять їх в очах довірливих споживачів просто манною небесною. Хочемо розвінчати деякі поширені міфи про перепелині яйця.

Міф №1 про властивості перепелиних яєць: перепелині яйця не передають сальмонеллу. Це міф. Передають, причому нарівні з курячими і яйцями інших птахів. Не вірите? Поцікавтесь у будь-якій інфекційній лікарні.
Проте якщо дотримуватися основних правил:

  • вживати свіжі яйця;
  • ретельно їх обробляти (мити, готувати);
  • відбраковувати пошкоджені,

ризик зараження можна звести до мінімуму. Тоді вірогідність заразитися не більше, ніж звичайним побутовим способом (взявшись, наприклад, за дверну ручку після хворої людини).

Міф № 2 про властивості перепелиних яєць: перепелині яйця не містять холестерин. Теж міф. Холестерину в них навіть більше, ніж в курячих: в 100 г курячих яєць міститься 540 мг холестерину, в перепелиних на 100 гр – 600 мг холестерину в середньому. Але при цьому такий високий вміст холестерину урівноважений істотним вмістом лецитину. Грубо кажучи, він нейтралізує негативну дію холестерину. Проте те ж саме можна сказати і про будь-які інші яйця. Усі яйця містять лецитин, тому виділяти з цієї позиції саме перепелині яйця не логічно.

Міф № 3 про властивості перепелиних яєць: вони не викликають алергії. Це правда, але наполовину. Дійсно, діточки, що страждають алергією на білок курячого яйця, із задоволенням і без наслідків їдять яйця перепелині. Проте алергія на білок перепелиного яйця також зустрічається. Тому, даючи яйце дитині уперше, не перестарайтеся з кількістю.

Міф № 4 про властивості перепелиних яєць: їх користь — беззастережна. На жаль, дрібні приватні ферми, що займаються перепелами, нерідко в корм перепелицям дають старе насіння, горох, а також дріжджі для більшої продуктивності. За таких умов в яйце потрапляють плісневі токсини. Дорослий це перенесе нормально, а ось у дитини може бути реакція.

Проте, незважаючи на усі ці міфи, їсти перепелині яйця варто, і дорослим, і діточкам. Хоч би просто тому, що вони незвичайні і дуже симпатичні. Особливо здорово плямисті крихітні яєчка виглядають на Паску поряд з фарбованими курячими.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: перепелині яйця, перепелині яйця користь