Кімнатні рослини, що очищають повітря

Як це не сумно, але повітря в наших квартирах складно назвати свіжим, навіть якщо ми регулярно провітрюємо її. На додаток до “чудової” екології, вихлопних газів і міського пилу, у нас в квартирі ще є меблі, ламінат, лінолеум і так далі і тому подібне. А ще побутова хімія, миючі і чистячі засоби. Іноді так хочеться втекти від усіх “благ” цивілізації куди-небудь на природу, свіже повітря, в дерев’яну альтанку, оточену зеленим садом. Проте подібний зелений куточок буде дуже доречний і в звичайній квартирі. Адже багато кімнатних рослин здатні не лише тішити око, але і очищати повітря від різноманітних шкідливих речовин, хімічних елементів, мікроорганізмів і тютюнового диму. Головне правильно підібрати рослини, що очищають повітря, щоб у вашій квартирі встановилася, так би мовити, система, що самоочищується. Рекордсмени серед чистильників – хлорофітум, диффенбахія, герань, драцена, традесканція.

Кімнатні рослини, що очищають повітря: диффенбахія
Диффенбахія буде дуже до речі в кімнаті з паркетною підлогою, оскільки вона здатна знищувати отруйні для людей речовини-канцерогени толуол і ксилол, які виділяє паркетний лак, а також деякі розчинники фарб (і лаку для нігтів в т.ч.), і навіть шпалери. Подібною здатністю володіє також фікус. Диффенбахія до того ж допоможе у боротьбі із стафілококами – основними збудниками гострих респіраторних захворювань, ангіни, пневмонії.

Кімнатні рослини, що очищають повітря: алое
Звичайне алое поглинає до 90% канцерогенного формальдегіду, який виходить від меблів. Крім того, його фітонциди підвищують фізичну витривалість, працездатність, стимулюють діяльність головного мозку і імунітет. Тому горщик з алое буде доречний у будь-якій кімнаті: і в спальні, і біля письмового столу школяра.

Кімнатні рослини, що очищають повітря: драцена
Драцена – здатна видаляти з повітря до 70% бензолу, що виділяється підлоговим покриттям (лінолеумом). Якщо ж вікна вашої квартири виходять на жваву трасу, без драцени і зовсім не обійтися – вона легко впорається з трихлоретиленом (у квартирі може знаходитися в засобах для виведення плям, засобах для чищення килимів, хлорованій воді, лаках), що потрапляє у будинок через кватирку разом з вихлопними газами.

Кімнатні рослини, що очищають повітря: герань
Герань – рослина універсальна і підходить для будь-якого приміщення в квартирі. Добре, наприклад, розташувати горщик з геранькою в спальні, оскільки вона має антистресові, заспокійливі властивості. А на кухні вона вбиратиме зайву вологу і пари, освіжаючи повітря. До того ж герань має здатність вбивати стафілококи і стрептококи, тому знаходячись в дитячій, вона зробить свій внесок в здоров’я вашої дитини.

Рослини, що очищають повітря: товстолист
Добре оздоровлює повітря в квартирі і грошове дерево (товстолист). До того ж воно знімає фізичну і психологічну втому. А поставлене за усіма правилами фен-шуй, воно принесет ще і удачу у фінансових питаннях не гірше, ніж багатий дядько за кордоном або підручник форекс. Воістину незамінна для будинку рослина

Рослини, що очищають повітря: аспарагус
Аспаргус поглинає частки важких металів в повітрі, тому варто завести цю квітку навіть попри те, що він не простий у догляді.

Рослини, що очищають повітря: традесканція
Традесканція окрім прекрасних повітроочисних можливостей, в т.ч. і від формальдегіду, має здатність нейтралізовувати електромагнітне випромінювання (подібну здатність мають і хвойні – араукарія, туя, кипарис. Тому їх рекомендують встановлювати в кімнатах, заставлених побутовою технікою). До того ж традесканція добре зволожує повітря (звичайно при правильному догляді), що дуже до речі припаде в опалювальний сезон.

Рослини, що очищають повітря: хлорофитум
Безумовний рекордсмен по очищенню повітря – хлорофитум. Ця невибаглива квітка здатна нейтралізувати шкідливі речовини від роботи газової плити. Крім того, він нейтралізує шкідливі бактерії в повітрі. Вважається, що якщо в горщик з хлорофитумом вкласти декілька пігулок активованого вугілля, то очищаючі властивості квітки помітно посиляться.

Фітонциди, що виділяються практично усіма рослинами, згубно діють на хвороботворні мікроорганізми, покращують і очищають повітря в квартирі. Особливо активні в цій справі “ароматні” кімнатні рослини: цитрусові, хвойні рослини, а також евкаліпт, лавр, мирт та ін. Що стосується кількості рослин, то для належного ефекту очищення повітря в ідеалі має бути одна невелика кімнатна рослинка на кубічний метр. Тому для грунтовного результату квітів у будинку повинно бути багато. Ось вам і відповідь на питання: куди вигідно вкласти гроші у наш нестабільний у фінансовому відношенні час – вкладіть їх у своє здоров’я і гарний настрій: купіть красиві кашпо, квіти і творіть свою міську оранжерею! Тут важливо не перестаратися, щоб і для себе місце залишилося . 

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: рослини які найкраще підходять для очищення повітря в міській зоні, Кімнатні рослини які очищають повітря