Як зробити яблучний оцет

Статтю оновлено

Яблучний оцет: рецепт приготування (спосіб 1). Взяти 1 кг яблук, ретельно вимити, нарізати дрібними шматочками, перекласти в емальований посуд, залити водою, нагрітою до 70-75 градусів. Рівень води має бути вищий за рівень яблук на 3-4 см (приблизно 1 л). Засипати 100 грам цукру, перемішати і помістити в тепле місце (температура має бути не нижча 18-20 градусів) на 2 тижні. Після двох тижнів масу процідити через густе сито або складену в декілька шарів марлю, перелити в чисті ємності і залишити ще на 2 тижні – для бродіння. Готовий натуральний яблучний оцет розливаємо в чисті пляшки (обережно, щоб не збовтати осад), щільно закупорюємо стерильними пробками. Зберігати оцет треба при температурі 4-20 градусів.

Яблучний оцет: рецепт приготування(спосіб 2)
З яблук приготувати яблучне пюре так, щоб вийшло приблизно 1,6 кг (можна натерти на мілкій тертці). Пюре перекласти в скляну ємність, залити двома літрами холодної кип’яченої води, додати 200 грам натурального меду і 20 грам дріжджів. Перемішати. Суміш витримати 8-10 днів при температурі 20-30 градусів, періодично перемішуючи. Після цього часу масу процідити через густе сито або декілька шарів марлі. Отриманий сік процідити ще раз, перелити в простерилізовану суху банку, накрити марлею і залишити в теплому місці на 50-60 діб. Готовий натуральний яблучний оцет ще раз процідити через сито або марлю, перелити в скляні пляшки, щільно закрити пробками і перенести в темне місце для зберігання. Зберігати при температурі 5-8 градусів.

Теги: яблучний оцет, яблучний оцет рецепт

Коментарі 2 коментарі

  • Супер, цього року якраз на дачі просто фантастичний врожай яблук, з яких я уже і не знаю що робити. Буду обов’язково пробувати ваш рецепт приготування яблучного оцту!

  • Чомусь ні один не вказує важливі моменти – який вихід оцту і якої міцності оцет вийде – може ці рецепти плагіат?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *