Як вести здоровий спосіб життя

Нам з дитинства розповідають про те, що необхідно вести здоровий спосіб життя, не палити, не зловживати алкоголем і тому подібне. Проте мало хто усвідомлює, які основні принципи здорового способу життя. Безумовно, кинути пити чи палити – це дійсно суттєвий крок на цьому шляху, проте цього не вистачає, щоб назвати такий спосіб життя здоровим.

Принципи здорового способу життя мають на увазі комплексний підхід. Це і правильне харчування, і екологічна обізнаність та щирий інтерес до проблем довкілля. Це – певний рівень свідомості, коли жити по-іншому стає просто неможливо. При цьому кроки до досягнення подібної мети прості, доступні, зрозумілі, якщо тільки не нехтувати ними.

Як вести здоровий спосіб життя: вибираємо дієту достатку!

У цій нашій гонці за схудненням ми дуже часто забуваємо про насущні потреби нашого організму. Так, дійсно, зайва вага – не найкраще для нас. Проте постійні дієти, що вганяють організм в стрес, зовсім не наближають нас до цього самого поняття – ЗСЖ. Як правило, дієта допомагає нормалізувати вагу, проте якою ціною? На відміну від традиційних дієт, що обмежують наш раціон, існує система здорового харчування – т.з. дієта достатку. Суть її в тому, щоб вживати лише корисні натуральні продукти: овочі, фрукти, горіхи, різноманітні крупи, сухофрукти, пророщені зерна пшениці та ін. злаки, відварені м’ясо, рибу. А також молочні продукти, соки, живі йогурти, трав’яні чаї – список можна продовжувати ще дуже довго. Не даремно вона має таку назву – дієта ДОСТАТКУ!

При цьому як вести здоровий спосіб життя, якщо не виключити зі свого раціону всім давно відомі шкідливі речі: чіпси, гамбургери, батончики, ковбасні вироби, солодку газовану воду, енергетичні напої і тому подібне? Важливо вибирати їжу з точки зору її натуральності та користі для здоров’я. Крім того, не забувайте ретельно пережовувати їжу. Тоді вона краще засвоюється, і набагато більша кількість корисних речовин потрапляє в організм. Дуже здорово, якщо ви вирішите застосовувати систему роздільного харчування. Вона найкраще відповідає принципам здорового способу життя. Дотримуючись такого режиму харчування, ви оздоровите організм, поповните запаси вітамінів і мінеральних речовин.

Як вести здоровий спосіб життя: вітаміни-вітамінки
До речі, про вітаміни. Усім відомо, що вони – життєво необхідні для нас. Саме тому прилавки аптек переповнені всілякими А, В, С, D і так далі усіх барв веселки. Забудьте про них! Не вживайте вітаміни з баночки. 95% вітамінів засвоюються з продуктів харчування. Тому вживайте сирі овочі і фрукти: приблизно 5 порцій в день (одна порція – середнє яблуко, банан, склянка винограду, невелика тарілочка салату і тому подібне). Зменшіть кількість споживаного рафінованого цукру, а краще замінити його медом і коричневим цукром. Відмовтеся від білого хліба на користь хліба з висівками та житнього. По можливості купуйте сезонні, місцеві овочі і фрукти, нехай на шкоду їх зовнішньої привабливості, зате не на шкоду своєму здоров’ю.

Як вести здоровий спосіб життя: натуральні продукти 
Просто купувати в супермаркеті “здорові” продукти навряд чи вийде. Ну не те це місце, Ашан, Арсен чи Велика Кишеня, – де починається здорове харчування. Ідеальним варіантом є закуповувати продукти в селі, познайомитися з хорошими господарями і робити у них закупівлі м’яса, молока і молочних продуктів, яєць і тд. Або ж піти на ринок – там більше шансів знайти природні продукти. А ставши постійним покупцем у якої-небудь бабусі ви і зовсім “ризикуєте” отримувати якісні продукти. Адже постійні покупці – на вагу золота. По можливості намгайтесь робити все самостійно (кефір, йогурт в йогуртниці, сир, паштети, ковбасу). Це набагато корисніше, та й приємніше коли зроблене власноручно. Якщо без магазину ніяк не обійтися, намагайтеся ретельно вивчати етикетку продукту, його зовнішній вигляд (надлишок барвників, тривалий термін зберігання, наявність харчових добавок Е(!!!)).

Як вести здоровий спосіб життя: вода
Вода має величезне значення. Як вести здоровий спосіб життя без чистої води? З крану воду зараз мало хто п’є. Проте і вода у бутилках – не панацея. Найкраще набирати воду в спеціальних бюветах, якщо вони є у вас в місті. У Львові, наприклад, це можна робити з джерела на Високому Замку. Допоможе і хороший фільтр для води. У добу намагайтеся випивати як мінімум 6-8 склянок чистої свіжої води. Не треба різко міняти свої звички, намагаючись ввести у своє життя ВСЕ і ВІДРАЗУ. Швидше за все, вашому організму, а ще більше розуму, це зовсім не сподобається і з великою ймовірністю буде відкинуте. Ппочніть з малого. Але ПОЧНІТЬ. Дорогу осилить той, хто йде.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: Гумористичні поради тим хто не хоче вести здоровий спосіб життя, Гумористичні поради про здоровий спосіб життя