Чому постійно хочеться їсти: причини

Уявіть собі, як багато людей мали б красиву фігуру, не страждали б від порушення обміну речовин, відповідно ожиріння, коли б не постійні відчуття гострого голоду, що виникають інший раз усього лише через 2 – 3 години після обіду.

Чинники, що викликають бажання що-небудь термінове перекусити: печія, спазми шлунку, біль, що тягне, інший раз не пов’язані з фізіологічною нестачею їжі. Обставини, за якими мозок помилково сигналізує про голод, можуть бути пов’язані з різними звичками, отриманих у дитинстві, хвороб, а також простим нерозумінням істинних бажань організму, що потребує зовсім не їжі, а в додаткових вітамінах, воді.

Що заважає задоволенню від насичення

Тривалий стрес і депресивний стан

Людина, яка постійно випробовує тривожність або незадоволенням отримує зайву кількість гормону кортизолу, що обумовлює підвищення апетиту. Крім того, бажання отримати бракуюче задоволення, миттєву радість, призводить до поглинання неймовірної кількості солодкої, які сприяють виробленню серотоніна, що ненадовго дарує подібність щастя.

Відмовлятися від солодкого не можна, це призведе до посилювання нервозності. Та і не треба позбавляти себе задоволення, у світі настільки багато корисних вуглеводів, що містяться в ягодах, фруктах. А якщо не хочеться свіжих плодів і соку, можна з’їсти прості кулінарні страви: безе, зефір, пастила, запечені делікатеси з ягід, мармелад, сухофрукти, виготовлені в домашніх умовах без шкідливих добавок.

Постійне недосипання

У разі безсоння, переривчастому неповноцінному або короткому сні, організм страждає від нестачі гормону лептина. Одночасно збільшується вироблення гормону голоду грелина, тому людина з’їдає набагато більше норми. Щоб не набирати зайвої ваги, треба налагодити режим сну, а якщо це самостійно не виходить, звернутися до лікаря.

Обезводнення

Інший раз відчуття спраги маскується за голодний стан. Досить випити води або несолодкого зеленого, чорного чаю, спазми і біль у шлунку зникають. Проте не слід вживати солодку газовану воду, яка перенасичена фруктозою, що викликає ще більший апетит. Крім того, фруктова газована вода промислового виробництва дуже калорійна і збагачується добавками, що сприяють звиканню пити її ще багато разів.

Неповноцінне харчування

Коли організм страждає від надлишку шкідливих речовин і отримує мало природних вітамінів, натуральних мінералів із продуктів, починається розлад функцій щитовидної залози, печінки, нирок, шлунку, інших органів, що обумовлює вуглеводне голодування клітин мозку. Виникає спонтанне відчуття голоду. Ось чому постійно хочеться їсти, навіть якщо шлунок повний їжі.

Важливо включити до раціону якомога більше натуральних продуктів і зовсім відмовитися від фастфудів, ковбас, імітацій сиру, а також харчових промислових виробів, що містять глютен та інші шкідливі компоненти. Обов’язково збільшити вживання овочів, трав ягід, фруктів, багатих вітамінами, клітковиною і мінеральними елементами.

Виснаження запасу енергії

Мозок сигналізує про потребу в їжі, але за фактом йому недостатньо енергії. Треба заповнити кількість вуглеводів. Для цього краще вживати плоди рослин, багатих глюкозою і вітамінами, які сприяють прискоренню процесу відновлення клітин.

Неробство і нудьга – ще одна причина, чому постійно хочеться їсти

Потрібно навчитися позбавлятися від лінощів, знаходити приємні для душі зайняття, вносити нотку радості в нудну рутинну роботу. Навіть якщо має відбутися нудне прибирання приміщення, увімкніть веселу музику, почніть діяти, це позбавить вас бажання щільно підкріпитися. Можна піти гуляти у кіно, театр, зміна обстановки позбавить від настирної думки: “Що б ще смачного з’їсти”. У разі вимушеної самотності бракує любові й турботи, заведіть котика або цуценя, домашній вихованець смішними витівками позбавить від почуття неповноцінності й трагічності буття, що викликає бажання безупинно жувати.

Чому постійно хочеться їсти під час вагітності?

Причини:

  • зміна рівня гормонів
  • перебудова організму
  • нестача вітамінів, мінеральних елементів, а також деякий розлад нервової системи, зокрема тривожність, уявне відчуття, що недостатньо любові, уваги.

Як здолати усі психологічні симптоми?

Гуляти якомога більше на природі, збалансувати раціон, уникати великих перерв між їжею. Дуже важливо, щоб постійно оточували люди оптимістичного характера, виключите спілкування із скигліями і вічно чимось невдоволеними родичами, сусідами, а також любителями поїсти з горя.

Захворювання

Досить небезпечні причини, чому постійно хочеться їсти – це різноманітні проблеми з порушенням здоров’я.

Які хвороби викликають відчуття постійного голоду?

  1. Діабет.
  2. Булімія.
  3. Захворювання підшлункової і щитовидної залоз.
  4. Гастрит.
  5. Гельмінти.
  6. Алкоголізм.

Будь-який дисбаланс гормональної і нервової системи призводить до порушення вуглеводного, жирового, білкового обміну, розвитку захворювань, як наслідок неправдивому сигналу мозку про голод, що примушує відкривати холодильник.

Лікування безупинної тяги до їжі залежить від визначення першопричини залежності, тому якщо самостійно зрозуміти її неможливо, обов’язково треба відвідати лікаря, здати аналізи на цукор, гемоглобін, наявність паразитів, а також інші захворювання.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: постійно хочеться їсти, якщо хочеться зефіру