Органічна утилізація сміття: урни з черв’яками

Статтю оновлено

Миттєве знищення побутових відходів стало заповітною мрією багатьох із нас. Залишки продуктів, що швидко псуються, виділяють смердючий запах, відбираючи піднесений настрій і, між іншим, здоров’я в тих, хто його відчув. Переробка органічних відходів – це проблема, яка завжди була і буде актуальною, особливо для жителів мегаполісу. Ось чому такими популярними в Америці стали органічні урни, в яких за короткий час від сміття не залишається й сліду. Застосовують ці дуже корисні вироби не лише американські сім’ї, але і компанії, бібліотеки і навіть в’язниці.

Чим пояснити популярність сміттєвих контейнерів із черв’яками?

“Черв’ячні фабрики”, як їх часто називають, складаються з декількох дірявих підносів з пластика, поставлених один на одного. Цей сміттєвий диво-контейнер накривається згори кришкою. У нім можуть знаходитися тисячі червоних черв’яків.

І якщо кілька років тому такий бізнес на смітті був орієнтований виключно на рибалок і садівників-городників, то останнім часом пластикові “черв’ячні ферми” стають усе більш необхідними в звичайних сім’ях.

Тим, хто боїться невеликих покритих слизом істот, слід знати, що червоні черв’яки не переносять денне світло. Контейнер для утилізації сміття накривається кришкою не тому, що черв’яки можуть розповзтися, а унаслідок їх гострої світлобоязні. Вірогідність того, що вони покинуть свій затишний темний куточок мешкання дорівнює нулю.

“Меню” червоних черв’яків із урни

Власникам дивовижної черв’ячної урни немає необхідності перебирати сміття, що скупчилося, щоб знайти ласощі для її мешканців. Та і саме повзуче створення позбавлене від цієї необхідності, оскільки не гидують практично нічим.

У їх раціон можуть входити:

  • недогризки яблук, бананова шкірка, очистки з картоплі;
  • кавова гуща і чайна заварка;
  • хлібобулочні вироби, сир, яєчна шкаралупа;
  • сухі гілочки і листя;
  • порізані газети, журнали і картонні упаковки;
  • пил з пилососа.

Догляд за черв’яками

Особливого догляду червоні черв’яки не вимагають. Як вже зазначалося, важливо тримати їх чимдалі від світла. Все, чого вони потребують, – ця невелика кількість землі і розумна порція їжі щодня. У своїх смакових пристрастях черв’яки не вимогливі.

Проблеми можуть виникнути, якщо їжі для них виявиться надто багато. Ні, вони не стануть їсти більше за звичайний, просто не з’їдені відходи почнуть розкладатися і видавати смороду. Внаслідок цього сміттєвий контейнер може стати житлом не лише червоних черв’яків, але і множини що прилетіли поживитися мух.

Їм відома ідеальна пропорція – 500 г черв’яків на 250 г відходів в день. Більша кількість сміття черв’яки не здатні в себе поглинути.

Черв’ячна фабрика, що складається з 500 г сміттєпереробних організмів, коштує близько 20 доларів. Як бачите переробка сміття в домашніх умовах можлива, і навіть має свої переваги, оскільки перероблене черв’яками сміття може послужити добривом для кімнатних або садово-городніх рослин.

Чим більше відходів викидається в день, тим більше треба витратитися на черв’яків. Але хіба не коштує витрачених грошей можливість назавжди забути про винесення сміття і вкласти свій внесок в поліпшення екологічної ситуації у світі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *