Збираємося в похід: тонкощі зборів для новачка

Туристичні походи – це випробування на витривалість і твердість. Приємно, що здійснювати подібні подорожі можна цілий рік. Головне правильно і ретельно підготуватися. Тому що найчастіше розраховувати доводиться тільки на те, що в рюкзаку, і на власні уміння. Навесні, літом і осінню подібні заходи  носять відтінок екстриму, підготовка до яких вимагає ретельності і ґрунтовності.

Які бувають походи

Що треба передбачити новачкові для того, щоб похід став успішним і приніс ті відчуття, які від нього чекаєш? У першу чергу визначитися з тим, чого ж ви хочете – із видом походу.

Бувають пішохідні, гірські, водні, вело-, кінні походи. У кожному виді є свої особливості. Комусь більше до душі плескіт води під веслами байдарки, хтось не мислить відпочинок без коней. Проте найпопулярнішими і доступнішими навіть для самих новачків можна назвати все ж піші походи. Не треба ніякого додаткового (часто дорогого) спорядження, ніяких особливих умінь. Досить надіти на плечі рюкзак (правильно і продумано укладений) і знати маршрут.

pohod3-2246984

З ким піти в похід

Як правило, на природу вирушають із друзями і знайомими. Тут є і можливість поспілкуватися (тому як в звичайному житті з кожним новим електронним гаджетом живе спілкування стає все менш доступним) і перевірити себе на витривалість, а друзів на щирість. Проте не завжди можна “умовити” людину на похід. Все-таки для цього треба особливий стан душі. Не кожному це сподобається. Тоді виручать групові походи. Зазвичай в них беруть участь малознайомі люди (а частенько і зовсім незнайомі), які цікавляться туризмом.

Знайти таку групу можна на форумі свого міста, наприклад, або за оголошенням у міському транспорті – та де завгодно. Частіше усе це – платні заходи (ціна при цьому цілком прийнятна), але є і ентузіасти, які просто не можуть всидіти на місці і збирають собі компанію. Якщо вам вдасться “нарватися” на такого – дізнаєтеся багато нового і цікавого. Ці ентузіасти – вони такі ентузіасти!

pohod2-9183820

Мета походу

Йдучи в похід, треба добре представляти свою мету: це може бути одноденна прогулянка по околицях вашого міста з відвідуванням якоїсь місцевої пам’ятки, купанням в річці і підсмажуванням на вогнищі усього їстівного, що знайдеться в рюкзаку, а може, похід розрахований на декілька днів. Вибирається і опрацьовується маршрут з урахуванням фізичного навантаження, швидкості руху, зупинок (якщо ви йдете у складі групи – зазвичай це робить інструктор заздалегідь).

Підготовка туристичного спорядження

Що беруть у похід? Як правило, це – намет, кухонне приладдя, спальник, килимок, ліхтарик, особисті речі, їжа. Все компактно складається і упаковується в рюкзак. Спорядження збирається згідно поставленої мети походу.

Одяг для походу має бути зручним. У літній період можна взяти з собою легкий плащ від дощу (для себе і рюкзака). Взуття має бути спеціалізоване, вологостійке, не ковзати і обов’язково бути розношеним. Навіть влітку треба одягати закрите взуття, в ідеалі – зручні кросівки.

pohod5-8002654

У похід необхідно узяти з собою предмети гігієни, нитку з голкою, сокиру, сірники, мотузок, засоби від комах.

Обов’язкова в поході медична аптечка з ліками, які можуть знадобитися особисто вам. Якщо туристичний маршрут проходить поряд із річкою або озером, можна прихопити вудочку. І не забудьте засіб від комарів!

Якщо збираєтеся узяти з собою дитину – прочитайте Вирушаємо в похід з дитиною!

Для орієнтиру на місцевості з собою треба брати карту і компас, а краще всього придбати навігаційні прилади. Але якщо ви йдете в складі групи з досвідченим інструктором – про це потурбується він сам.

Взагалі в перший свій похід краще піти з досвідченим керівником, щоб за перших же складнощах не розчаруватися в цьому виді відпочинку. Зі швидким відкриттям сезону, любителі активного відпочинку!

pohod-1-9193098

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.