Похідна кухня – біогенератор

Настають теплі деньки, і, в передчутті яскравого сонечка і свіжої травички, городяни починають готуватися до вилазок на природу і туристичних походів. Сонце, повітря і вода дарують здоров’я і гарний настрій, але для комфортного відпочинку необхідно продумати все до дрібниць. Чим харчуватися в поході вихідного дня, які продукти узяти в тривалий вояж, а головне – як забезпечити себе свіжою та гарячею їжею? Приготована на вогнищі їжа, безумовно, має особливий смак і запах димку, але ж розведення вогнища досить морочливе зайняття. Похідна кухня на відкритому вогні вимагає наявності як мінімум дрів, які не в усіх місцевостях легко зібрати. А брати їх з собою – справа невдячна. Бензинові і газові пальники теж важкуваті, та і заборонені до перевезення в громадському транспорті із-за вибухонебезпеки. Доступною, безпечною і екологічною альтернативою може стати біогенератор, що дозволяє приготувати гарячу їжу легко і швидко в похідних умовах. Для нас така річ доки в дивину, проте, у неї велике майбутнє.

Що таке біогенератор і як він працює

Біогенератор є невеликим облаштуванням циліндричної форми вагою близько 650 г, діаметром 12 см і завдовжки 35 см. За допомогою опор, що розкладаються, його можна ставити на рівну поверхню. Незважаючи на компактність такої похідної кухні, потужність її горіння досягає 5 кВт. Звичайно дивитися відео навряд чи вийде. Але цього вистачає, щоб закип’ятити воду або приготувати порцію гарячого.
Паливом для біогенератора служить практично все, що лежить під ногами – сухе листя, тріски, маленькі прутики, а головне – сміття, яке неминуче у будь-якому поході. Треба просто скласти все у внутрішній відсік біогенератора і підпалити.
Теплова енергія від сміття, що згорає, не лише використовується для приготування їжі, але і за допомогою термоелектричного модуля переробляється в електричну енергію, яка живить міні-вентилятор. Той, у свою чергу, подаючи повітря в камеру згорання, стимулює інтенсивніше горіння. Така ось складно-проста система
Крім того, від цієї електрики можна зарядити ліхтарик або стільниковий телефон, що в поході дуже навіть до речі. До того ж дозволяє відмовитися від використання екологічно шкідливих хімічних джерел енергії. Ось така ось універсальна похідна кухня.

Переваги біогенератора в якості похідної кухні

Похідна кухня-біогенератор має безліч переваг, як в простоті застосування, так і для збереження довкілля. Ми не завдаємо збитку природі, зрубуючи гілки і дерева на дрова, не залишається на місці привалу випаленого попелища. Крім того, розпалювати вогнища дозволено далеко не скрізь. А в посушливу погоду тліюче вогнище може викликати спустошуючу лісову пожежу.

Біогенератор дозволить не лише безпечно приготувати їжу (що особливо актуально, якщо ви узяли в похід дитини), але і використати як паливо сміття, що актуально для збереження екологічної чистоти природи.
Споживає в 2 рази менше палива, ніж звичайний вогонь, при цьому воду закип’ятить помітно швидше.
Крім того, використання біогенератора як похідної кухні дозволяє уникнути відходів у вигляді порожніх газових балонів, і відійти від використання шкідливих продуктів нафтової промисловості.

Попри те, що біогенератор – предмет не з дешевих(вартість в межах 50-80 доларів), проте його купівля – справа вартісна. Це і зручно, і екологічно. 

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: похідна кухня, біогенератор