Екотуризм – тернистий шлях людини з природи і назад

Туризм “звичайний” міцно влаштувався по усій планеті, заповнивши туристами-мандрівниками практично кожен метр планети. Шум, гам, штовханина стали невід’ємними атрибутами сучасного відпочинку. Як в таких “людських” умовах знайти стомленому серцю куточок? Проте все не так безнадійно: розум і фантазія знайшли вихід з цього положення і в туристичній діяльності з’явився новий напрям – екотуризм.

Наукового визначення “екотуризма” немає. Це поняття збиральне : туризм, екологія, природа, активний відпочинок. Але є одно відмінність – екотуризм виключає місто і все, що з ним пов’язане. Екотуризм – це трава під ногами замість асфальту, це зірвана з куща ягода, замість упаковки з магазину, це свіже повітря замість повітряного струменя з кондиціонера. Екотуризм – це активне життя в умовах практично дикої природи і атмосфера приємних, дружніх спілкувань з однодумцями.

Різноманітність екотуризма залежить від його об’єктів, тобто від природних чинників, на які спрямована увага екотуриста :

  • спостереження за тваринами: левами, слонами, мавпами, тиграми, ведмедями;
  • екотури в пустелі або тропічні ліси, в гори, печери або на водоспади;
  • науковий екотуризм, з участю і учених, і студентів, і просто волонтерів;
  • рекреаційний екотуризм, що включає широкий спектр : кінні походи, сплави по воді, пікніки в наметах, риболовля або пошук останків древніх тварин (дуже популярний напрям);
  • сільський екотуризм або slcw life: відпочинок у будиночках для гостей або у сільських жителів в їх особистих будиночках.

eco-1-4123631Цей список далеко не вичерпний. Екотуризм включає і такі види відпочинку, як фототури, тури в заповідні російські території, екотури для дітей шкільного віку. В Україні екотуризм поширився на самі різні території. Головна ознака екотуризма полягає в принципі збереження невинної природи. Це, звичайно, не виключає елементарної комфортності відпочинку, але блага цивілізації не можуть бути надані, якщо це погрожує якій-небудь травичці, коникові або ведмедикові клишоногому.

Український екотуризм набирає оберти активно і дуже успішно, що, безумовно, радує. Для людей – це можливість спокійного і корисного для організму відпочинку. Питання тільки в одному: яку користь принесе це людське захоплення? Колись людина вийшла з природи, але чи варто сьогодні шукати зворотний шлях – це покаже час.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.