Екотуризм: огляд екологічно чистих куточків нашої планети

Розвиваючи промислову індустрію, держави намагаються отримати максимальну вигоду зовсім не замислюючись про наслідки які це може мати для природи та навколишнього середовища. Але є деякі країни, які все ж піклуються про збереження своєї природи та підтримують її в первозданній чистоті. Саме цим вони є привабливими для туристів. Популярним тут є екотуризм, адже він сприяє покращенню здоров’я та позитивному настрою. 

Швейцарія

Варто відмітити цю країну, адже вона заслужено посідає перше місце за чистотою навколишнього середовища. Дослідники були вражені відмінними показниками стану води та повітря. За останні роки в країні суттєво знизилось використання пестицидів. Швейцарія зуміла зберегти свій природній фон як ніде більше в Європі.   

Швеція

Позитивні показники стану екології має інша європейська країна – Швеція. Країна активно бореться за зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері, що має помітні результати, адже повітря тут визнане найчистішим у всьому світі. Також похвали заслуговує стан лісів у Швеції, які відомі своєю чистотою та первозданністю. 

Хорватія

Країна, яка теж знаходиться в числі найчистіших країн світу. Найпопулярнішим видом туризму тут є пляжний до якого хорватці ставляться дуже відповідально. Тому туристів тут чекають доглянуті пляжі та чиста морська вода. Найбільшим недоліком цієї країна, який не дає їй займати лідируючі позиції в екологічному змаганні є парникові гази. 

Коста-Ріка

На Американському континенті екологічно найчистішою країною є Коста-Ріка. Перевага цієї держави перед сусідніми країнами полягає в тому, що Коста-Ріка зупинила вирубку вирубки знаменитих амазонських лісів. Тут стрімко розвивається екологічний туризм, адже за оцінками фахівців-екологів, Коста-Ріка посідає п’яте місце у світі.

Японія

Серед країн Азії не перестає дивувати своєю мудрістю і вишуканістю Японія. Неймовірним здається той факт, що середня тривалість життя тут досягає майже 90 років! Цьому сприяє наявність багатих лісових ресурсів, сучасні способи з очищення промислових об’єктів, відмова від пестицидів і проведена робота з захисту природних парків. Єдина причина, яка перешкоджає країні отримати першість за еологічними показниками – це швидке зростання мегаполісів. Незважаючи на це, Японія займає 21 місце у світі за станом навколишнього середовища.

Нова Зеландія

Раєм для любителів екологічного туризму є казкова Нова Зеландія. Цей край називають «довга біла хмара». Збережена у первозданному вигляді дика природа, чисті водойми і повітря – ось візитна картка Нової Зеландії.

Острів Маврикій

Останім в списку країн сприятливих для екотуризму є острів Маврикій. Острів займає далеко не провідне місце за ступенем чистоти довкілля. Проте, порівняно з іншими місцинами для відпочинку та оздоровлення, він може легко посперечатися щодо чистоти питної води. Підтвердженням тому є високі показники тривалості життя корінних остров’ян. Збереженню навколишнього середовища на острові заважає тільки викид газів.  

Приємно усвідомлювати, що хоча б деякі країни вважають своїм обов’язком збереження природних ресурсів і довкілля. На жаль Україна не є однією з тих країн які можуть похвалитися чистотою свого повітря та води, проте це не повинно бути перепоною для внутрішнього екотуризму. Українці мають можливість відвідати прекрасні і дивовижні куточки нашої батьківщини – гори, річки, далекі села та морське узбережжя. Будьте активні та подорожуйте, відкриваючи для себе світ екотуризму! Не забувайте також дбати про довкілля!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: екотуризм в світі, щоб у походи зберигати сирники сухими треба попередню занурити их у