Екотуризм об’єднує охорону природи і подорожі за екологічними правилами. Це означає, що усі, хто вирішив зайнятися екотуризмом, повинні наслідувати наступні принципи:
- Забезпечити позитивні емоції як відвідувачам, так і хазяям.
- Пряма фінансова вигода тим, хто зберігає природу.
- Фінансові переваги і широкі можливості для місцевого населення.
Тобто, екологічна подорож це: туризм, який враховує потреби не лише мандрівників, але і приймаючої сторони, допомагаючи зберігати і покращувати довкілля. Екотуризм – це те, чим все ще не пізно зайнятися, тим більше, що екотуризм якнайкраще поєднується з активним відпочинком і турботою про здоров’я. Одним з таких ідеальних місць на острові виявилося поселення Убуд, розташоване серед рисових терас у прохолодному нагірному районі. Для балійців звичайною практикою є відвідування цілителя до, або навіть замість візиту до лікаря західної медицини. У кожному селі на Балі є цілитель, що лікує травами або древніми методиками. Багато балійських цілителів спеціалізуються на окремих напрямах: від внутрішніх органів і скелета до емоційних проблем і навіть чорної магії.
За цілком доступну ціну (70 тисяч рупій в годину – біля $6) в Убуд можна хоч щодня насолоджуватися масажем. Якщо масаж цілющий, він включає глибокий масаж м’язів, рефлексологію і акупунктуру. Готуйтеся вийти від фахівця з характерним болем в м’язах. Це нормально: шлях до зцілення рідко буває безболісним. Приблизно за $20 в годину доступний відпочинок в спа-готелі: кам’яна будова з хитромудрим різьбленням, басейнами, водоспадами і кімнатами для масажу з видом на тропічний ліс і річку Кампуан.
Деякі називають Убуд світовою столицею очищення. Сюди приїжджають позбавитися від токсинів, зцілити емоційні травми і нещасну любов. І це не здається нездійсненним у селі на зразок Тегаллантанг, на півдні від центру Убуд. Тут здається, що потрапив в утопію. Спеціальний простір для зайняття йогою, стильні номери готелю, кристально чистий басейн і панорамний вид на яскраві тераси рисових полів. Інфрачервона сауна для виведення токсинів; киснева камера, де під час вправ організм збагачуються киснем; інструктори по бойових мистецтвах, масажисти і кухарі здорового харчування. Просто рай для тих, що сповідують здоровий спосіб життя.
Крім того, останніми роками в околицях села Убуд прокладені численні пішохідні маршрути. Самий видовищний з них – Петулу, де у сутінках можна побачити тисячі чапель, що повертаються з годування до своїх гнізд. А по річці Аюнг прокладені захоплюючі маршрути для рафтингу.
Завдяки винятковим по своїй красі природним об’єктам і культурі корінних народів, Індонезія може стати одним зі світових лідерів в екотуризмі, і Балі грає тут ключову роль.
Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.