Рецепт варення з айви

Айва дивовижний плід схожий на яблуко, що має сильний та приємний аромат. Плоди містять вітамінний і мінеральний комплекс, який перевищує вміст вітамінів у яблуках і смородині разом узятих. У сирому вигляді їх не вживають, оскільки на смак айва дуже терпка, кисла й тверда.

З плодів варять варення, джеми, всілякі десерти. Є декілька класичних рецептів приготування варення з додаванням до айви інших фруктів і спецій: яблука, груші, ванілін. У цьому рецепті добавкою є ягоди свіжозамороженої смородини. Аромат айви з ягодами, дає фантастичний запах і смак. Якщо немає смородини, можна використати інші ягоди, що дозрівають у жовтні, наприклад: чорницю.

Варення з айви

Інгредієнти:

  • 200 мл чистої питної води;
  • 1 кг цукрового піску;
  • 1,3 кг айви;
  • 150 гр ягід смородини.

varene-iz-ajvy-1-1-1661279
Для варення з айви часточками плоди вимити, якщо є ворсинки, видалити. Фруктовим ножем очистити шкірку. М’якуш порізати на дрібні часточки.

varene-iz-ajvy-4-3107779

Шкірку скласти в каструлю, залити водою й зварити. Потім вибрати її шумівкою або зцідити в друшляк. Шкірку викинути.

varene-iz-ajvy-5-6069099

Відвар використати для приготування сиропу, висипати цукор і закип’ятити.

varene-iz-ajvy-7-8152056 Айвові часточки разом із смородиною додати в гарячий сироп і акуратно перемішати. Відставити з вогню, настояти 1,5-2 години для прогрівання.

varene-iz-ajvy-9-4245245

Потім знову довести до кипіння та залишити настоюватися на 4-5 годин (можна на ніч). Утретє варенню дати закипіти, збавити вогонь до слабкого та варити до готовності 1,5-2 години.

varene-iz-ajvy-10-3822207

За цей час підготувати банки для зберігання ласощів. Добре промити з миючим засобом, ретельно прополоскати у воді і висушити.

Готове варення розлити по баночках, не чекаючи поки воно охолоне і закупорити кришками. Перевірити герметичність консервації, перевернувши банки догори дном. Поставити охолоджуватися. Зберігати можна за кімнатною температурою. Вихід готового варення один літр двісті п’ятдесят мл.

varene-iz-ajvy-11-7763378

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.