Користь огірків

Нарешті дочекалися сезону місцевих домашніх огірочків. Чому нарешті? Та тому що це напевно найперший наш місцевий (тобто корисний і безхімікатний) овоч. До того ж користь огірків для організму дуже істотна.

По даним учених огірки відомі людям вже більше шести тисяч років. Це одна з прадавніх культур, що дійшли до нас в незмінному вигляді.
У чому ж користь огірків?
Здавалося б, що в огірку такого корисного – одна вода (95%). Раніше так і вважалося. Принаймні, моя мама говорила мені, що користі в огірках особливої немає – так, воду попити. Тепер-то я знаю, що користь огірків – багато в чому саме в цій воді. Вона ж структурована, жива. Та і в решті 5 % користі не так вже мало. Міститься в них, наприклад, дуже рідкісна тартронова кислота, яка стримує перетворення вуглеводів в жири. Ой, як до речі для схуднення. До цієї кислоти ще клітковина – теж позитивно позначається на очищенні організму і схудненні. Саме тому огірки відмінно вписуються у всілякі дієти і розвантажувальні дні.
Є присутніми в огірках в невеликих кількостях і вуглеводи, і білки, і вітаміни (груп В і С), а також фосфор, кальцій, магній та ін. Вони хоч містяться і в незначних дозах, проте саме завдяки ним нейтралізуються кислотні з’єднання в організмі, що порушують наші обмінні процеси і, як наслідок, що призводять до передчасного старіння. Завдяки цій особливості огірочки незамінні помічники в лікуванні хвороб серця і судин.
А вже красуні давно і належним чином оцінили цей ароматний овоч. Кільця огірка і освіжать, і вибілять, і зволожать будь-кого, у тому числі і найвередливішу і чутливу шкіру. Навіть просто протерши обличчя шматочком огірочка, ви відчуєте, наскільки бархатистою і приємною на дотик стала шкіра обличчя. А якщо проробляти це регулярно – від цього приємного відчуття ви не позбавитеся дуже довго.
Користь огірків : протипоказання
Але як би не була велика користь огірка, він все ж не так нешкідливий, як здається на перший погляд. Протипоказане вживання огірочків людям з хворобами нирок (нефрит з лужною реакцією сечі, нирково-кам’яна хвороба, ниркова недостатність). Не варто зловживати огірками людям з виразкою шлунку, гастритом, ентеритом і колітом, особливо в період загострення хвороби. Не рекомендується захоплюватися цим овочем і годуючим матусям. Якщо вже дуже хочеться, краще спершу спробувати зовсім трішки і подивитися, чи не буде малюк реагувати.
Найголовніше – огірки мають бути натуральними, вирощеними без хімікатів, ідеально – з власної грядки, тоді і користь огірків буде максимальною. Ну а якщо своєї грядки немає, краще купувати огірки, як і будь-які інші овочі, не в супермаркеті, а на ринку. Там більше шансів купити місцеві домашні продукти.
Особисто я намагаюся купувати овочі у якої-небудь симпатичної акуратної бабусі, у якої зовсім небагато товару (багато-то в руках не привезеш) і виглядає він “по-домашньому”, чи що. Не факт, що вибір 100%, але шанси є.
Ну а якщо купленим огірочкам ви все ж не довіряєте – почистіть шкірку і обріжте хвостик, захопивши і пару сантиметрів – там накопичується найбільша кількість нітратів.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: квашені огірки користь, огірки користь