Користь і шкода шоколаду

За що ми так любимо шоколад? Тільки потягнешся за шматочком, як непомітно зникає плитка. Докоряємо себі за нестриманість і неувагу до фігури, ставимо питання про користь і шкоду шоколаду. Чи дійсно виникає шоколадна залежність або це міф?

Користь і шкода шоколаду: смачний антидепресант

У шоколадній плитці міститься фенилетиламін, який сприяє виробленню серотоніна. В результаті у людини підвищується життєвій тонус, виникає відчуття щастя, іноді схоже із станом закоханості. Близько 40 відсотків жінок признаються, що не можуть обійтися без шоколаду. Особливо це характерно для працівників розумової праці, адже глюкоза, що міститься в шоколаді, підвищує працездатність мозку. Але, насправді, шоколадна залежність розвивається лише в крайніх випадках при надмірному споживанні цього продукту впродовж багатьох років (надмірне – це мінімум 0,5 кг день). Середня добова норма в 10-15 г в день абсолютно нешкідлива. Це і відповідь на питання “чим замінити цукор?”.

Шоколад – дієтичний продукт?

Користь і шкода шоколаду – предмет суперечок дієтологів. Але, згідно з останніми даними, можна сміливо віднести шоколад до дієтичних продуктів. В основному це відноситься до гіркого шоколаду (таким вважається продукт, в якому зміст какао-бобів найбільш високий), і за умови відсутності солодких і калорійних начинок. Невеликою кількістю гіркого шоколаду можна надовго вгамувати голод, тому худне рекомендується включати шоколад в добовий раціон. Надмірне ж захоплення цими ласощами призводить до ожиріння, може викликати вугровий висип і вже ніяк не може входити в дієту при підвищеному цукрі в крові. Проте якщо узяти до уваги шкоду цукрозамінників, то краще вже з’їсти трохи шоколаду.

Користь і шкода шоколаду: не псує зуби

Безумовно, як і інші солодощі, шоколад сприяє розмноженню бактерій в ротовій порожнині. Але, за рахунок того, що какао-боби містять речовину, що перешкоджає виникненню карієсу, шоколадні цукерки прийнятніші за карамель. Більше того, японські учені, що вивчали користь і шкоду шоколаду, запропонували додавати в зубну пасту інгредієнти, вироблені з оболонок какао-бобів, для підвищення антибактеріальних властивостей. Так що для зубів якраз прийнятніше шматочок шоколаду, ніж цукерочка або тістечко.

Користь і шкода шоколаду: символ свята

Солодке люблять усі! Особливо доречні солодкі задоволення в найрадісніші дні нашого життя. Якщо ви щасливчик, якого чекає така подія як весілля, подумайте, як здивувати гостей. Шоколадний фонтан – величезний триярусний, з якого ллється білий і темний гарячий шоколад, стане епіцентром урочистості. Замовити це диво можна, звернувшись в святкове агентство вашого міста. Насолоджуючись божественним напоєм цього дня, можна взагалі не замислюватися на тему користі і шкоди шоколаду. Це просто дивовижно смачно!

Користь і шкода шоколаду: декілька маловідомих фактів

Шоколад зміцнює кровоносні судини завдяки високому вмісту калію. Особливо потрібний він в раціоні спортсменів, оскільки покращує роботу сердечного м’яза. В середні віки шоколад прописували лікарі від багатьох хвороб, у тому числі шлункових і легеневих. З іншого боку, високий вміст таніну в шоколаді може викликати головний біль. Крім того, люди, що страждають алергією, мають бути обережні у вживанні улюблених ласощів, зіставляючи користь і шкоду шоколаду для себе самостійно.
В цілому відповідь на питання наявності в нашому раціоні шоколадки має бути позитивною. Головне знати міру у всьому. І тоді від шоколаду не буде ніякої шкоди. Тільки користь!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: шкода шоколаду, шкода від шоколаду