Дієта без солі

Хлорид натрію, з якого складається звичайна кухарська сіль, – потрібний організму людини у кількості 5-15 грам на добу. На жаль, ми звикли споживати набагато більшу кількість солі щоденно.

Учені стверджують, що повна відсутність у раціоні хлориду натрію може призвести до летального кінця вже на 10 добу. Але надмірна кількість хлориду натрію в повсякденному раціоні викликає масу хронічних патологій серця й судин, нервової та кістково-м’язової систем. Зайва сіль призводить до формування каменів у нирках. Тому визначення без “дієта без солі” не говорить про повну відмову від кухарської солі, йдеться лише про її обмеження.

Зниження добового споживання солі зводить до мінімуму вірогідність розвитку гіпертонії. Також подібна дієта сприяє нормалізації кров’яного тиску, що особливо актуально для діабетиків, оскільки саме вони частіше за інших страждають від гіпертонічного синдрому.

У 2 чайних ложках міститься 10 грам солі (без гірки). Це і є рекомендована добова доза споживання хлориду натрію, і перевищувати її небажано.

Як обмежити зайве споживання солі?

  • Намагайтеся звести до мінімуму додавання солі в їжу, соліть вже приготовані страви;
  • Читайте інформацію щодо вмісту хлориду натрію на етикетці продукту, якщо вміст солі в нім підвищений, – відмовтеся від купівлі;
  • Пам’ятайте, що багато магазинних сумішей спецій уже містять у своєму складі сіль.

Чи можна замінити сіль у їжі?

Відмінно замінюють сіль у стравах деякі трави, овочі й спеції – кріп, петрушка, лук, часник, любисток, базилік, майоран, кмин. До того ж з допомогою цих “замінників” їжа буде корисніша і смачніша.

Менше всього солі міститься в овочах і фруктах, морській жирній рибі, крупах і молочній продукції. Саме ці продукти рекомендується вживати людям, що страждають діабетом і гіпертонією.

Пам’ятайте, повністю від солі відмовлятися не можна – інакше, замість очікуваної користі для здоров’я ви ризикуєте придбати нервовий або психічний розлад, анорексію та ін. У всьому важлива міра.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.