Як зберігати горіхи

Горіхи – це не просто смачний, але і надзвичайно корисний продукт, що допомагає боротися з дерматитом, безсонням і іншими всілякими захворюваннями. Адже не даремно його рекомендують споживати вагітним жінкам, що годують матерям і людям літнього віку як продукт, що сприяє зміцненню імунної системи.
Крім того горіхи повинні входити в раціон людей, що страждають захворюваннями серцево-судинної і нервової системи, оскільки допомагають в лікуванні підвищеного артеріального тиску і анемії. 
Ну, а раз горіхи такі корисні для людини, то цілком закономірно виникає питання як зберігати горіхи. Адже не будете ж ви бігти в магазин за жменею горішків кожного разу, коли зберетеся їх поїсти.

Як вибрати горіхи
Спершу, купуючи горіхи, уважно перевірте їх якість. Хороший горіх важкий на вагу і не стане гриміти, якщо ви трохи потрясли його. Звичайно ж, шкаралупа має бути цілою, не мати яких-небудь дір і тріщин. Деякі вважають за краще купувати відразу очищений продукт, щоб потім не утрудняти себе їх чищенням. Проте якщо ви хочете, щоб горіхи подовше збереглися, то робити цього не варто. А все тому, що вже очищений продукт має властивість гіркнути, стаючи непридатним для споживання.
Варто відмітити, що старі горіхі від хороших і смачних плодів відрізняються жовтуватим відтінком і неприємним запахом.
Проте є і ще одна причина, по якій горіхи варто купувати саме в шкаралупі. Адже так плоди надійно захищені від різних мікробів і бактерій, які при попаданні на горіх залишаються на шкаралупі, що захищає ядро.
Як зберігати неочищені горіхи
Тепер про те, як зберігати горіхи. Якщо горіхів зовсім небагато, то можна просто скласти їх в яку-небудь коробку, забезпечивши доступ повітря до продукту. Зберігання великої кількості горіхів припускає дещо інші умови. Для цього вам знадобитися звичайний скляний бутель або ж бляшаний бідон. Якщо з часів бабусь і дідусів у вас залишився глиняний глек, то він теж цілком підійде для цієї мети. Згори посуд з горіхами в обов’язковому порядку закрийте кришкою.
Необхідний температурний режим і рівень вологості.
Температурний режим і рівень вологості також має велике значення для зберігання горіхів. Чим нижче температура, тим довше і краще буде зберігатися цей продукт. В умовах високих температур плоди псуються, стаючи згірклими. А ось рівень вологості не повинен перевищувати показник в 40%. Інакше декількох тижнів буде досить для того, щоб шкаралупа, а після і ядра, покрилися пліснявою.
Наявність плісняви на горіхах
Горіхи, покриті пліснявою, ні в якому разі не можна споживати. Якщо ви помітили хоч би щонайменшу кількість плісняви на ядрі горіха, то можете сміливо його викидати. Такий продукт перенасичений афлатоксинами, споживання яких може привести до раку печінки. Можете навіть не старатися яким-небудь чином позбавитися від плісняви на ядрі, нічого у вас не вийде. Афлатоксины схильні до розпаду тільки в умовах жорсткої термічної обробки, після якої в горіхах не залишиться ніяких корисних речовин. А такий продукт вам абсолютно не потрібний.
Як зберігати очищені горіхи
Що стосується вже очищених плодів, то для їх зберігання знадобляться спеціальні пластикові контейнери, що герметично закриваються кришкою. Очищені горіхи висипати в такий контейнер, щільно закрити і помістити в морозильну камеру. Не варто заздалегідь обсмажувати ядра, інакше користі від них вже ніякої не буде. Горіхи в контейнер необхідно класти сирими.
Якщо вам знадобитися невелика кількість горішків для приготування десерту або ж просто вам захочеться трохи з’їсти їх, то розморозьте рівно стільки, скільки вам треба в даний момент. Усе інше залиште в посуді, не забувши перевірити герметичність упаковки, щоб плоди, що знаходяться усередині неї не відволожилися.
Зберігати горіхи, очищені від шкірки не рекомендується в поліетиленових пакетах. По-перше, це сприятиме появі у продукту неприємного запаху. А по-друге, через таку упаковку легко проникають всілякі грибки і бактерії, які в лічені дні зіпсують усі ваші запаси.
Ось власне і усі правила, які допоможуть в тривалому зберіганні не лише горіхів, але і усіх корисних речовин, що знаходяться в них.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: зберігання грецьких горіхів, як зберігати горіхи