Як зберегти капусту взимку в льосі

Для того, щоб власноручно вирощені качани білокачанної капусти зберігали свою свіжість максимальний період часу, слід виконати ряд обов’язкових рекомендацій від бувалих дачників.

Насамперед, капусту слід правильно збирати, зрізуючи качани в суху погоду з допомогою гострого ножа і залишаючи кочерижку завдовжки не менше 2 см.

Для консервації відбирають тільки щільні качани, без щонайменших тріщин, бажано невеликих розмірів.

Якщо пізні сорти капусти промерзли, то після їх прибирання вимагається почекати, коли вони повністю відтануть і обсохнуть. Тоді зберігатися вони будуть добре. Занесена ж до льоху промерзла капустина найчастіше розтріскуються.

Як зберігати капусту в льосі

  1. Температура в льосі не повинна опускатися нижче 0°C.
  2. Приміщення перед закладкою овочів на зберігання провітрюють, стіни й підлогу оглядають на предмет грибкових нашарувань і наявності плісняви. Це бажано зробити ще у кінці літа, щоб мати можливість провести прибирання усіх заражених поверхонь.
  3. У осінньо-зимовий період погріб або підвал треба регулярно провітрювати (не рідше за 1 раз в 2 тижні).
  4. Збільшити свіжість капусти можна з допомогою припудрювання качанів порошком крейди.

Як укласти качани

  • Качани закладають у мішки з натуральних волокон, фанерні та дерев’яні ящики або картонні коробки.
  • Ще один варіант – складування качанів на спеціальний дерев’яний поміст у вигляді піраміди. При такому укладанні овочі відмінно провітрюються.
  • Але самий гідний метод, що зарекомендував себе з кращого боку, – розкладка качанів в один ряд на дерев’яних полицях. Звичайно, якщо дозволяє місце.
  • Можуть зберігатися качани свіжої капусти взимку і в піску (обов’язково сухому). За цим способом на підлогу насипають гіркою пісок, після чого заривають у нього по черзі кожен качан. Або ж капусту закладають в ящики, мішки і короби, пересипаючи кожен шар піском.
  • Можливий варіант зберігання капусти в підвішеному стані. Для цього кожен качан підвішують на мотузку, яку кріплять до цвяхів, вбитих під стелею. Для попередження гниття качани не повинні стикатися між собою.

Як зберігати капусту в коморі

За наявності комори зберігати капусту взимку в домашніх умовах теж можна. Для цього використовують наступний спосіб: обернути кожен качан папером (тільки не газетою) покласти його в не зав’язаний поліетиленовий пакет, розмістити на будь-якій полиці комори в один ряд.

Використовуючи будь-який з приведених методів зберігання качанів, ви зможете насолоджуватися соковитістю й користю білокачанної капусти практично до середини весни. Приємних вам капустяних трапез!

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.