Як правильно вибрати ананас

Рідкісний святковий стіл обходиться без ананасу. Навіть якщо ви не купили свіжий ананас, то напевно додали шматочки консервованого заморського продукту, тим паче, що він дуже добре поєднується з відвареною курячою грудкою. Але якщо вибір консервованих ананасів полягає здебільшого в читанні етикетки, то правильно вибрати ананас свіжий – ціла наука. Адже купивши перезрілий ананас, ви просто не відчуєте його тонкого вишуканого смаку, а недозрілий не лише абсолютно несмачний, але і шкідливий для організму.

Користь ананаса очевидна. У складі його м’якуша містяться калій, кальцій, залізо, фосфор, каротин, велика кількість вітамінів (А, Е, РР, вітаміни групи В). Особливо багатий ананас вітаміном С, тому його можна використати не лише як делікатес, але і як смачний профілактичний і імуномодулюючий засіб, що особливо важливо для малюків. Адже, що для дитячого здоров’я найважливіше? Фізична активність (дитячі гойдалки і гірка у дворі), корисна смакота (в т.ч. і ананас) і гарний настрій. За наявності перших двох чинників – третій з’явиться автоматично!
А ще ананасу приписують майже магічні властивості завдяки наявності бромелайна. Як відомо, саме цей елемент робить ананас ще і засобом для схуднення. Але окрім цього, бромелайн зберігає молодість шкірі, підтримує наш життєвий тонус, очищає стінки судин. Вживання ананасу рекомендоване при варикозній хворобі і як протизапальний засіб.
Звичайно, дія цього продукту дуже м’яка і для лікування яких-небудь хвороб одного лише ананаса недостатньо, проте як смакота, що піднімає настрій і слугує доповненням до основного лікування – дуже навіть ефективний.
Якість ананаса, що купується, переважно залежить від способу доставки. Так, стиглі фрукти доставляються за допомогою літака, вони безумовно смачніші, але і вартість їх відповідна. Ананаси, що привозяться наземним транспортом, зриваються зеленими і дозрівають в дорозі. Це звичайно позбавляє їх неповторного аромату і солодкості.
Як правильно вибрати ананас: бадилля
Свіжий ананас прикрашає зелене густе “бадилля”. Якщо ананас вже “бувалий”, листя його жовтіє і виглядає не так привабливо. Правильно вибрати ананас можна, потягнувши за один листочок – якщо він легко витягується із стержня – ананас стиглий.
Як правильно вибрати ананас: кірка
Смачний стиглий ананас має злегка м’яку і при цьому пружну кірку. Якщо при натисненні залишається вм’ятина – ананас перезрів. Він може бути смачним, проте з’їсти його треба негайно. Якщо ж кірка покрита темними плямами – будьте упевнені, що цей фрукт перезрів і швидше за все, почав підгнивати. Недозрілі ананаси на дотик дуже тверді.
Як правильно вибрати ананас: м’якуш
Ананас – не кавун і при купівлі надрізати його не прийнято. Проте якщо продавець не проти – попросіть його злегка надрізати фрукт до м’якуша: у дозрілого ананаса вона має насичений жовто-золотистий колір. Незрілий фрукт має блідий, практично білий м’якуш.
Попри те, що ананас не кавун (як ми вже встигли з’ясувати ), проте визначити міру його зрілості можна тим же способом, що і у кавуна – постукати. Глухий звук при цьому означає, що м’якуш у випробовуваного ананаса стигла і досить соковита, а “пустий” звук свідчить, що фрукт вже перестиглий. Ще одна ознака якісного стиглого ананаса – він повинен здаватися важким порівняно зі своїм об’ємом.
Як правильно вибрати ананас: аромат
Так само, як і при купівлі дині, при купівлі ананаса його бажано понюхати. Аромат має бути ніжним, солодкуватим. Занадто насичений запах швидше за все свідчить про те, що він перезрів і з великою часткою вірогідності підгнив.
Як правильно вибрати ананас: зберігання
Зберігати ананас необхідно при кімнатній температурі в межах 10 днів. Якщо ви купили злегка зеленуватий ананас, він трохи дозріє, стане м’якший і соковитіший, проте не стане солодшим. Цей вередливий фрукт не любить холоду і при низькій температурі (нижче 7 градусів) втрачає свій аромат. Тому класти в холодильник його небажано (хіба що порізаний на шматочки). Але це не відноситься до стиглого соковитого фрукта, оскільки в кімнаті він відразу почне гнити. Такий ананас зберігаєте в холодильнику 2-3 дні, в крайньому випадку, не більше тижня.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: як вибрати ананас, як правильно вибрати ананас