Зелений чай знижує або підвищує кров’яний тиск

Непередбачувані скачки артеріального тиску викликають безліч незручностей: головні болі, шум у вухах, відчуття слабкості й запаморочення. Гіпер- і гіпотоніки вимушені постійно підтримувати нормальний рівень кров’яного тиску синтетичними медикаментами, регулярне вживання яких призводить до хімічного засмічення організму.

У пошуках альтернативи люди,  що страждають гіпер- і гіпотонією, знаходять один і той же метод лікування обох захворювань: зелений чай. Так підвищує або знижує тиск зелений чай?

Хімічний склад

Детальне вивчення хімічного складу популярного у всьому світі напою допоможе нам з’ясувати, як зелений чай впливає на тиск.

Окрім багатьох вітамінів, ефірних олій і дубильних речовин, листя зеленого чаю містить алкалоїд теїн. За хімічними властивостями теїн рівноцінний  тонізуючому кофеїну.

При такому високому показнику теїну ефект чаю, що підвищує тиск, здається безперечним. Теїн стимулює сердечний м’яз і розширює кровоносні судини. За аналогії з дією кави на організм, тиск повинен підвищуватися.

Але на відміну від кавового напою, зелений чай містить також іншу речовину зворотної дії : флавоноїд катехін. У одній чашці зеленого чаю знаходиться від 10 до 40 мг катехіну. Органічний флавоноїд відомий як антиоксидант, який усуває вільні радикали. У разі регулярного споживання лікувального напою, катехін здатний нормалізувати артеріальний тиск.

Таким чином, на два суперечливих один одному питання: чи “знижує тиск зелений чай?” і чи “піднімає тиск зелений чай?” можна дати безпомилкову позитивну відповідь, оскільки напій спочатку підвищує, і через деякий час значно знижує артеріальний тиск.

Чайна терапія в лікуванні гіпертонії

Озброївшись знаннями про вплив зеленого чаю на артеріальний тиск, можна самостійно коригувати дисбаланс. Щоб провести ефективну чайну терапію необхідно дотримуватися правил заварювання та прийому зеленого чаю.

 • Фарфоровий і фаянсовий чайник краще прогрівається, також можна використати китайський глиняний посуд, але тільки оригінальну (чайні церемонії в Китаї прирівняні до культурної спадщини, ритуал проводиться із застосуванням посуду з паропроникної глини, призначеної спеціально для цієї мети).
 • Фактично листя заварюється двічі, спочатку крутим окропом знезаражує заварювальне листя і готують до розчинення прихованих в них корисних речовин.
 • Повторно заварюють листя м’якою фільтрованою водою, не доведеною до кипіння, а під час стадії закипання “Білий ключ” (у момент наближення закипання на дні й стінках посудини з’являються численні дрібні бульбашки повітря).
 • Необхідно щодня вживати як мінімум 750 мл настояного не більше 20 хвилин чаю.
 • Приймайте напій як ліки, тобто не додайте цукор, виключіть супутнє споживання солодкої здоби, печива або цукерок.
 • Дорогі елітні сорти зеленого чаю порівняно з середньостатистичними аналогами (за винятком пакетованого) чинять однакову дію.
 • Від лікувального напою не слід чекати миттєвого ефекту, результат буде помітний місяць по тому проведення регулярної чайної терапії.

Вживання зеленого чаю у разі підвищеного тиску дійсно призводить до значного поліпшення самопочуття. Але не варто відноситися до напою як до панацеї. Лікування будь-якого серцево-судинного захворювання розпочинається з усунення першопричини, а не симптомів.

Причини артеріальної гіпертензії :

 • Гормональний дисбаланс;
 • Дистрофія м’язів;
 • Зловживання алкоголем і паління;
 • Захворювання ШКТ;
 • Супутні хвороби серцево-судинної системи;
 • Функціональний збій роботи нирок.

Комплексний підхід до вирішення проблеми високого артеріального тиску включає відмову від шкідливих звичок, нормалізацію гормонального фону й введення повноцінного раціону харчування. Лікувальний напій може бути лише допоміжним засобом боротьби з симптоматикою гіпертонії.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.