Кисневий коктейль: корисні властивості, протипоказання, правила прийому

Кисневий коктейль – це той дивний продукт у вигляді піни, який часто можна зустріти в парках, на ярмарках, а також в аптеках і санаторіях. Та власне скрізь, де є багато людей. На перший погляд це здається чимось ну зовсім не корисним, черговим обманом покупців. Проте на ділі ця невагома і дещо позбавлена смаку пінка в склянці – кисневий коктейль все ж корисний, має певні позитивні властивості, й використовується навіть при лікуванні деяких захворювань.

Трохи історії

Офіційне таке поняття як кисневий коктейль виникло в 1963 році, коли експериментально було доведено, що шлунок і кишечник здатні засвоювати не лише рідину й тверду їжу, але і гази.

В ті часи киснетерапію стали застосовувати як допоміжний засіб при захворюваннях серцево-судинної системи, печінки, ЦНС. На жаль, довгий час користуватися благами оксигенотерапії могли тільки високопоставлені чиновники.

oxygen-1-3660001

Пізніше такий напій стали застосовувати для дітей у великих дитячих санаторіях, для людей престарілих як засіб, що омолоджує організм, для вагітних в метою профілактики гіпоксії плоду.

І тоді й зараз не вщухають суперечки фахівців щодо користі кисневого коктейля для організму, протипоказаннях і взагалі про доцільність його застосування.

 • Скептики вважають, що наш ШКТ хоч і засвоює кисень, але дуже мало,у порівнянні з легенями.
 • До сьогоднішнього дня немає повноцінних досліджень щодо ефективності таких курсів терапії.
 • Критикується також введення в кисневі коктейлі відварів трав, а також натуральних соків, які мають збільшити терапевтичний ефект, оскільки вони під впливом кисню втрачають велику частину своїх цілющих властивостей.

Тому, якщо немає єдиної обґрунтованої думки про дію цього напою на організм, користі й шкоди кисневого коктейля для дітей і для дорослих, то вживання або ні цього продукту є вибором споживача. У будь-якому разі продукт цей цікавий вже своїм незвичайним видом і смаком.

Склад кисневого коктейля

Щоб розібратися в користі й потенційній шкоді кисневого коктейля, необхідно звернути увагу на його склад, адже саме він і дає організму необхідні речовини, вітаміни й мікроелементи.

До 90 – 95% усієї скляночки коктейля складає сам кисень.

Смакова основа, як правило, це соки, сиропи, фіторозчини. Іноді використовують морсы. А у разі алергії, наприклад, можна замінити складові та зробити навіть на основі води.

Компонент, який утворює піну й утримує кисень у напої, найчастіше це корінь солодки, порошкоподібний яєчний білок або розчин желатину.

Про калорії

Хто цікавиться калорійністю кисневого коктейля – вона залежить саме від наповнювача, оскільки сам кисень некалорійний. Але навіть і солодкий наповнювач не зробить ваш напій дуже калорійним, оскільки він практично невагомий. Просто запитайте, що за смакового наповнювача використовує продавець і скільки мл його йде на один коктейль – ось так і з’ясуєте скільки калорій конкретно у вашій склянці.

Як діє кисневий коктейль на організм

Хоча кисневий коктейль не є лікарським засобом, а тільки допоміжним, він має цілком певні властивості.

Чим корисний кисневий коктейль:

 • Він насичує організм киснем і запобігає кисневому голодуванню.
 • Благотворно діє на серцево-судинну й дихальну системи.
 • Сприяє налагодженню роботи ШКТ, усуненню запорів.
 • Підвищують захисні властивості організму, стрессоустойчивость, покращують загальне самопочуття.
 • Тонізує, підвищує працездатність.

Кому рекомендується пити кисневі коктейлі

Будь-якій людині напій у принципі принесе тільки користь, але є категорії людей і різні захворювання, за якими показано регулярно вживати цю смачну пінку :

 • Жителі великих міст, люди, які працюють на шкідливому виробництві й ті, хто більшу кількість свого часу проводять у приміщенні (офісі).
 • Люди похилого віку для стимуляції життєвих функцій.
 • Спортменам як тонізуючий напій після вимотуючих тренувань і змагань.

Для чого ще потрібний кисневий коктейль? Окрім згаданих властивостях, кисневий коктейль знижує ризик утворення тромбів, покращує метаболізм і кровообіг, підвищує концентрацію уваги та пам’яті.

Вагітним також корисно пити кисневий коктейль, який допомагає у разі сильного токсикозу. До того ж, і зараз його іноді призначають для усунення гіпоксії плоду.

За рахунок кисню відбувається посилене всмоктування вітамінів (їх часто додають в основу коктейля) тому його рекомендують регулярно вживати дітям для підвищення імунітету.

Кому варто утриматися від вживання напою

Багато людей, бачачи лише одну користь плюс приємний смак, починають вживати коктейль необмеженими дозами, а це у свою чергу вже може зашкодити організму.

Незважаючи на те, що корисні властивості можна перераховувати ще дуже довго, у деяких випадках кисневий коктейль має протипоказання:

 • гострий період бронхіальної астми
 • загострення гастриту
 • виразкова хвороба шлунку
 • наявність моче- або жовчнокам’яної хвороби
 • підвищений тиск або його різкі скачки

kislorodny_kokteyl-1814845

Як часто можна пити кисневий коктейль і в яких кількостях

Кисневий коктейль вважається абсолютно безпечним, якщо ви не перевищуєте добову норму, яка складає :

Діти 3-6 років – 150 мл

7-10 років – 200 мл

11-14 років – 250 мл

старше 14 років і дорослим – 300 мл

Дітям до двох років такий продукт вживати не можна.

Протипоказано пити коктейль на голодний шлунок, оскільки він сильно дратує слизову оболонку.

До того ж рекомендується їсти пінку ложкою, не використовуючи трубочку, оскільки це може привести до опіку слизової оболонки шлунку.

Курс прийому звичайно 10-14 днів, після чого необхідно зробити перерву 1-2 місяці.

Що може статися у разі “передозуванні”

Надмірне вживання може призвести до таких патологій:

 1. Прискорити рух каменів у нирках або сечовому міхурі, що в свою чергу призведе до запалення.
 2. Спровокувати швидке розростання виразки шлунку, а також посилити симптоми гастриту з підвищеною кислотністю.
 3. Якщо у вашому організмі є запалення, то часте вживання напою призведе до швидкого поширення на довколишні органи й тканини.

Пам’ятайте, будь-який продукт може нести користь і шкоду, у тому числі й кисневий коктейль. Регулярне та помірне вживання дасть сил і здоров’я організму, але варто трохи переборщити й напій зробить протилежну дію.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: кисневий коктейль, кисневий коктель