Користь і шкода червоної ікри

Чому риб’ячу ікру називають “царською” їжею, “капсулами життя”? Вона має унікальну поживну цінність: містить величезне число вітамінів вічної молодості А, Е, Д, багато мінеральних морських компонентів, велику кількість природних білків, інші корисні елементи.

Висока калорійність продукту поєднується з легкою засвоюваністю, тому користь червоної ікри безумовна, а шкоду заподіяти може тільки перевищення дози консервантів під час її виробництва. Речовини, використовувані для відвертання псування ікринок небезпечні, вживати її більше 5 маленьких ложок за раз не рекомендується нікому. Дітям дозволено і того менше, а жінкам вагітним, що страждають від набряків краще виключити з раціону.

Капсули відмінного здоров’я

Чим корисна червона ікра?

Збільшує імунний захист організму.

Обумовлює повноцінне відновлення життєвих сил після хвороб і операцій.

Дарує енергійність, бадьорість людям, зайнятою фізичною тяжкою працею, рятує від виснаження за мозковою напруженою діяльністю.

Це прекрасний білковий продукт для спортсменів.

Запобігає втрату зору під час роботи за комп’ютером.

Мінеральний багатий склад (кальцій, магній, фтор, калій) обумовлює відмінний розвиток кісткових, м’язових тканин. Зміцнює судини, капіляри.

Величезне число йоду запобігає розвитку хвороб щитовидної, паращитовидної залоз.

Корисні властивості червоної ікри особливо проявляються в профілактиці таких страшних захворювань, як склероз, інфаркт гіпертонія, інсульт, недоумство, рак (омега 3, 6).

Вона сприяє регенерації клітин крові, покращує її склад, перешкоджає утворенню тромбів, інших хвороб крові, оскільки насичена міддю, залізом.

Червона ікра корисна при діабеті, але може завдати шкоди, якщо пересолена, або містить багато інших консервантів (Е 239, Е 211, Е 200).

Ікринки запобігають розвитку отруєння у разі контакту з токсичними елементами.

Для чоловіків вона підвищує енергійність, збуджує статевий потяг, перешкоджає розвитку хвороб передміхурової залози.

Особливо рекомендується вживання її жінкам, з метою підвищення репродуктивної здатності й тривалого збереження здоров’я.

При гормональній перебудові організму в період клімаксу ікринки врятують від пухлин жіночих статевих органів.

Ікринки – еліксир, необхідний для продовження роду

Чим корисна червона ікра для жінок?

Що там не кажи, але жіноча стать вимотує себе безжально: не лежить на канапці, а від зорі до зорі виконує одночасно десятки справ по роботі, будинку, догляду за кожним домочадцем.

Щоб просто підтримувати життєздатність внутрішніх органів і зовнішню красу в скаженому темпі життєдіяльності, жінкам потрібно збільшене число мінералів, вітамінів, білків.

Особливо корисна жінкам червона ікра під час вагітності й годування немовляти (якщо немає набряків).

Чому?

У ній високий вміст тваринного легкозасвоюваного білку, якого гостро потребує крихітний організм, що розвивається.

Ікра багата фолієвою кислотою, а також лецитином, що запобігають небезпеці дегенеративного фізичного, душевного розвитку малюка.

Жиророзчинні вітаміни, жирні кислоти (Омега 3, 6) насичують організм мами та плоду життєвою енергією, сприяють правильному розвитку життєвих функцій.

Користь червоної ікри для жінок: вона обумовлює утворення гормону щастя серотоніна, що рятує від депресій, моральної втоми, неврологічних розладів.

Повноцінне насичення мами комплексом корисних інгредієнтів при мінімальній кількості з’їденого продукту не призводить до збільшення ваги, а сприяє відновленню витонченої фігури і красивого пишного волосся, чистої матової шкіри (не секрет, що при виношуванні дитя, після пологів жінки повніють і придбавають зайву пігментацію на обличчі).

Параметри вибору

Безумовно, червона ікра дарує людям велику користь, але буває й шкода, обумовлена високим вмістом у ній консервантів.

Зрозуміло, що без засолювання, спеціальних добавок вона швидко зіпсується і довезти здалека у свіжому стані її неможливо. Щоб уникнути отруєння зіпсованим продуктом, а також інгредієнтами, використаними в процесі приготування, потрібно наслідувати декілька правил.

Не купуйте ікру з великої тари на розважування.

Вибирайте продукт, упакований всередину скляного посуду дрібними порціями.

Беріть продукт, позначений на етикетці значком ГОСТ, хоча сьогодні це не показник, але все таки.

Окрім ікри мають бути присутніми тільки наступні компоненти: сіль, Е 200 (кислота сорбінова) і Е211 (натрію бензоат), іноді ще олія рослинна, більше нічого.

Відстежуйте терміни зберігання, вид цілісності ікринок, пружну консистенцію.

Банка не повинна “булькати” при струшуванні.

Протипоказання

  1. Дітям до 3 років давати не можна.
  2. Кількість ікри під час їжі треба обмежувати 4 -5 ложечками за раз.
  3. Вагітним жінкам, годуючим мамам при набряках не можна її вживати.
  4. Уважно стежте, щоб не було алергії.
  5. Обмежте вживання у разі захворюваннях нирок, виразках ШКТ, набряках, викликаних сердечною недостатністю.

Найсмачніша червона ікра – дрібнозерниста; найкорисніша та, що вироблена в серпні – жовтні. Якщо ви купили банку з підозрілим нальотом усередині, згустками, порушеною структурою ікринок, несіть її назад в магазин, обов’язково напишіть поганий відгук у книгу скарг і наглядові інстанції, щоб запобігти масовому отруєнню інших людей.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: чи можна істи червону ікру при пухлині