Як заощадити електроенергію в квартирі та приватному будинку : прості способи

Чи можете ви уявити своє життя без електрики? У теорії можливо, але на практиці зважитися на подібний експеримент  далеко не кожен. Ще зовсім нещодавно використання подібних благ цивілізації сприймалося людиною як належне й особливих матеріальних витрат не передбачало. Будемо справедливі – і про шкоду для довкілля, що безрозсудно використовують електроенергію, не замислювалися.

На сьогодні ситуація змінилася. Навіщо економити електроенергію? Річ не лише в тому, що щомісячно ми отримуємо шокуючі рахунки, досить багато побоювань викликає і збиток, який наноситься природі всіма цими електростанціями. Перевірені способи економії електроенергії в домашніх умовах допоможуть якщо і не розв’язати повністю відразу дві проблеми, то як мінімум заощадити свої кошти і брати безпосередню  участь у боротьбі за екологію. Та ще й обернути в цю “віру” своїх близьких, дітей, друзів.

Зверніть увагу, ми не радитимемо вам змінити звичайні лампи-економки, придбати нову побутову техніку. Хоча такі дії безумовно допоможуть і призведуть до істотної економії електроенергії.

Якщо ж радикальні дії ви доки не плануєте – наслідуйте наші поради. Вони допоможуть помітно заощадити електроенергію в квартирі.

Способи, з допомогою яких можна заощадити електроенергію будинку

Плануємо освітлення

Четверту частину від усієї споживаної електрики складає освітлення приміщення. Щоб заощадити, треба усього лише оптимізувати цей процес. Краще всього розташувати в робочих зонах софіти, але якщо перепланування не передбачається, можна просто купити настільну лампу й читати, в’язати, або робити уроки освітлюючи потрібну зону з її допомогою, а не вмикати для цього енерговитратну люстру. Навіть якщо у світильнику буде звичайна лампочка, а не економна, рахунки за світло почнуть значно скорочуватися.

Клас електроефективності

Під час вибору побутової техніки звертається увага на виробника, ціну, функціональність, гарантію, але тільки не на клас електроефективності, а даремно. Запам’ятайте, найнижчий G, а найвищий – A. Вибираючи прилади А-класса можна не лише забезпечити значну економію електрики, але й придбати, нехай трохи дорожче, але якіснішу техніку.

Холодильник – друге місце з витрачання енергії

Хто роздумує, як заощадити електроенергію в квартирі, не перешкодить звернути увагу на свій холодильник, а вірніше на його місце розташування. Де найчастіше стоїть ця камера схову? Біля стіни! А це абсолютно неправильно. Якщо ж поруч ще і знаходиться батарея, то він не лише працюватиме на знос, але і витрачатиме більше енергії.

Звертати увагу варто і на завантаженість холодильника. Регулярно проводьте в нім ревізію і викидайте непотрібні продукти, а ще не забувайте стежити за чистотою камери і радіатора.

Якщо в будинку електроплита

Якщо їжа готується не на газу, а на електроплиті, у разі розрахунку плати за енергію це повинно враховуватися, але і тут можна заощадити. Електроенергії в квартирі витрачається менше, якщо замінити приготування на плиті мультиварінням, пароваркою, мікрохвильовою піччю – це усе прилади набагато раціональніше використовє електрику. Але якщо такої можливості немає, запам’ятаєте деякі правила:

  • закривайте каструлі й сковорідки кришками;
  • не ставте страви в заздалегідь розігріту духовку, якщо тільки це не потрібно за рецептом;
  • вимикайте конфорку до того, як страва приготується, щоб використати її залишкове тепло;
  • використайте посуд із чистим дном.

Прийшов час прасування?

Обійтися без праски неможливо, але і на його використанні можна заощадити електроенергії у будинку на значну суму. Треба лише наслідувати прості рекомендації:

  • гладьте злегка вологу білизну;
  • використайте мінімальний режим прасування;
  • вимикайте праску заздалегідь, щоб використати залишкове тепло.

lampa2-4198424

Інші електроприлади

Пральна машина автомат і пилосос можуть не лише допомогти в побуті, але й у разі раціонального використання вирішити насущне питання, як заощадити електроенергію в приватному будинку або квартирі. Правила прості. Стежте за чистотою приладів. Мішок пилососа регулярно витрушуйте, а машинку очищайте від накипу. Намагайтеся використати їх не на повну потужність і без погіршення результату отримаєте досить значну економію.

Багатотарифний лічильник

lampa3-9317870Цей доки не занадто поширений спосіб допоможе досить істотно заощадити електроенергію в квартирі, а вірніше, зменшити рахунки за електрику мінімум на 25 % за рахунок нічного тарифу, який в два рази менше за денний. При цьому кінцева кількість кіловат споживаних не міняється, тільки сума оплати.

Купівля такого лічильника найчастіше лягає на плечі  споживачів і коштує він немало, проте він окупиться за півроку-рік і надалі працюватиме на ваш гаманець. Особливо актуально для тих, у кого багато побутових приладів з відстроченим стартом + бойлер (на який також можна поставити таймер і він включатиметься тільки вночі).

Ось такі прості поради допоможуть понизити суму плати за електроенергію від 25 до 50 відсотків. Використання газу, нафти й газу,  супроводжується виділенням величезної кількості шкідливих речовин в атмосферу та веде до глобальних змін клімату. Безумовно, одна “економна” сім’я значної ролі не зіграє. Але якщо хоч би 10 відсотків людей візьме “на озброєння” подібні ради – це буде істотний вклад в майбутнє планети.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.