Як позбутися комарів народними засобами?

Літо – чудовий час для дачних вихідних, заміських вилазок, рибалок і походів. Все це дозволяє подихати свіжим повітрям, зануритися в прохолодний затінок дерев або в свіжу річкову воду. Проте є одне маленьке, але дуже неприємне «але» – комарі. Поява цих створінь може зіпсувати і відпочинок, і настрій. Тому на заміський відпочинок ми беремо з собою різні засоби від комарів. Їх асортимент часом вражає своєю різноманітністю. І рідини, і аерозолі, і пластини, і навіть креми, що наносяться безпосередньо на шкіру… І всі, згідно з написами на упаковці і в рекламних блоках – мають унікальні властивості і не тільки нешкідливі, але і навпаки, виключно корисні для нас і при цьому убивчі для комариків. Але хіба так буває? Якщо комарі падають, не долітаючи до вас або починають облітати стороною, то, мабуть, і нам слід чинити так само… Отож, слід задуматись та знайти перевірені народні рецепти. 

Що таке репеленти?

Репеленти – засоби від комарів, тобто пестициди, що діють на відстані і відлякують непрошених гостей. Більшість репелентів виробляються на основі ДЕТА (Діетілтолуамід). Вони впливають на нервові закінчення органів нюху комах. Простіше кажучи, видають неприємний для комарів запах. Лише трохи відчувши його, комарі відлітають подалі, адже ця хімічна сполука здатна викликати ураження головного мозку. Можливо, і нам потрібно діяти таким чином? От і приступимо до цього. Пропонуємо вам кілька еко-ідей щодо позбавлення від комарів натуральними засобами. Ці речовини для комарів нестерпні й при цьому  абсолютно нешкідливі для людей.

Народні засоби від комарів

1. Ефірне масло цітронелли

Кілька крапельок масла капніть на столову ложку. Цього буде цілком достатньо, аби відлякати комарів. Якщо ви наносите олію на шкіру, обов’язково розбавляйте її з рослинним маслом. Головне – щоб масло було натуральним, а не парфюмерним. Більшість репелентів, у складі яких є це масло, містять саме парфюмерне. На комарів воно не має ніякого впливу.

2. Котяча м’ята

Репеленти на основі цієї рослини набагато ефективніше ДЕТА. Однак тут теж важливо бути впевненим, що у вас саме котяча м’ята, а не підробка.

3. Трояндова олія

Давно відомий засіб від комарів. Ароматний і дієвий.

4. Соєва олія

Соєва олія є ефективним засобом і репеленти на її основі нітрохи не поступаються ДЕТА. Для посилення «протикомарного» ефекту соєвою олією можна розводити лаванду, цитронеллу або котячу м’яту. Таке собі 2 в 1.

5. Олія з насіння дерева нім

Виробляють олію з насіння дерева нім, що росте в Індії. Його інгредієнти навіть більш ефективні ніж звичні ДЕТА. У тій же Індії вчені Інституту Дослідження Малярії переконані в ефективності цієї олії. А кому, як не їм знати все про комарів. Адже наші крихітні і майже нешкідливі, на відміеу від малярійних комарів.

6. Часник

Так, комарі, як вампіри – смокчуть нашу кров і бояться часнику. Тому побільше часнику – і комарі не будуть вам набридати. Щодо “аромату”, то на природі він не настільки відчутний.

До речі, від комах, в тому числі і комарів, допомагає нашатирний спирт.
Найприємніше, що всі ці засоби можна використовувати не тільки на відкритому повітрі, але і вдома, в закритому приміщенні. Звичайно в будинку боротися з комарами простіше, особливо якщо у вас стоять пластикові вікна з москітними сітками. Однак деколи і сюди залетить непрошений гість. Ось тут вам знадобляться масла – і проти комарів і для ароматизації приміщення натуральними засобами.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: як позбутися комарів, як позбутись комарів