Використання пластикових пляшок

А ви знаєте, що в океані є цілий плавучий острів з пластикового сміття, що викидається з кораблів туристами? І це не просто острівець – його розміри сумірні з розмірами американського штату Техас. А це майже 700 тисяч квадратних кілометрів! А скільки менших острівців на суші? Гори сміття, на переробку якого природі знадобляться сотні, а то і тисячі років! І це зовсім не означає, що через тисячу років ми (а вірніше, наші далекі нащадки) отримаємо гори корисного компосту.
Утилізація пластикових пляшок – насущна проблема для всього світу. Щоб хоч трохи зменшити кількість такого роду сміття в природі, треба просто постаратися використати повторно такі пляшки, роблячи з них прості побутові речі: умивальник, лійку, вазу, гирі для зайняття спортом або навіть клумби. Ідей повторного використання пластикових пляшок багато і це правильно. З них роблять оригінальні вази, різноманітні пристосування в побуті, підставки під мобільні телефони, скарбнички, новорічні вироби. Ми не робитимемо з пляшок арт-об’єкти. Наші ідеї щодо пластикових пляшок конкретні і практичні.
Використання пластикових пляшок на кухні
У пластикових пляшках можна заморожувати рідини в морозильній камері, наприклад, якщо ви купуєте домашнє молоко для дитини раз-два в тиждень. Просто в холодильнику молоко не збережеться так довго. А якщо налити його в пластикову пляшку (трохи неповну), здавити її, щоб вийшло повітря і в такому стані закрутити, то солоко можна зберігати досить довго. Так «баклажки» можна застосовувати багаторазово, кожного разу ретельно вимиваючи водою. Не переживайте з приводу того, що при тривалому використанні пластик виділяє шкідливі речовини. Це при високій температурі. Щодо морозильної камери можна не турбуватися.

Використання пластикових пляшок для квітів
Просто відрізавши половину пляшки, можна застосувати нижню частину в якості горщика для квітки або розсади, зробивши, заздалегідь, отвори в денці для дренажу.

Пластикові пляшки для городу
Дуже корисна ідея – змайструвати “розумну” лійку з пластикової пляшки. Для цього треба зрізати денце, змайструвати довгий “носик”, перевернути і вставити в землю. Це дозволить дозовано поливати і удобрювати рослини як домашні, так і садові. Особливо актуальна така лійка, коли ви від’їжджаєте на декілька днів і довірити свої квіти нікому.
Ще один варіант, який згодиться на городі, – половинками пляшок (і верхніми і нижніми) можна закривати по весні саджанці квітів і розсади. Верхні частини навіть прийнятніше: щоб рослина вдень дихала – кришечку можна зняти, а на ніч – закрутити.

Клумби з пластикових пляшок

Клумби з пластикових пляшок – це воістину “бездонний” спосіб утилізації пластикових пляшок. Візьміть багато «баклажок», бажано однакових за кольором і розміром, засипте їх піском, закрийте щільно кришку. Потім обкресліть контури майбутньої клумби(щоб лінія вийшла рівною — використайте натягнутий між двох кілочків шнурок, а для круглої клумби — імпровізований циркуль — пов’язані вгорі дві палиці) і викопайте траншею глибиною в ” півпляшки”. Ставимо наші пляшки вверх ногами, прикопуємо їх “до пояса” і трамбуємо землю. Можна пофарбувати їх фарбою. В принципі баклажки можна і не засипати піском — використати порожні (при цьому кришками їх не накривати, інакше вони ризикують втратити форму при різкій зміні температури повітря). Проте так з ними буде складніший упоратися, та і бордюр вийде менш міцним. До речі, таким же способом можна зробити і клумбу з непотрібних скляних пляшок(звичайно вони мають бути однаковими).

Використання пластикових пляшок в поході
Для створення імпровізованого умивальника, до речі, дуже простого і зручного, досить зрізувати денце у пляшки і в перевернутому виді підвісити на дерево. Тепер можна наливати воду. Коли вам треба буде вимити руки, трохи відверніть кришечку, щоб утворилася тоненька цівка води, а після – закрутите кришечку.
Щоб у воду не потрапляло сміття – денце можна зрізувати не до кінця, залишивши в якості кришки. І не прибивайте пляшку до дерева! Просто прив’яжіть мотузком.

Використання пластикових пляшок для здоров’я
Ще один спосіб, який принесе користь і вам, і природі: зробити з пластикових пляшок гантелі. Простий варіант – наповнити півлітрові пляшки водою. Це тільки на перший погляд здається, що напівкілограмові гантельки даремні – спробуйте з ними позайматися!
Можна придумати більше складну конструкцію, а в якості наповнювача використати пісок.
І наостанок хочеться сказати: купуючи у черговий раз газовану воду в пляшках типу коли або фанти, замисліться, чи принесе вона хоч яку-небудь користь вашому організму або природі. Ні? Поставте пляшку назад на прилавок. Якими б чудовими не були поради у використання і утилізації пластикових пляшок — краще, щоб вам не доводилося їх застосовувати зовсім.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: вироби з пластикових бутилок, вироби з пластикових пляшок