Вазон “Квітка” з непотрібних пластикових пляшок: майстер-клас

Статтю оновлено

Початок дачного сезону завжди проблема для дачників: куди дівати розсаду? На клумбі вже немає місця, і вазонів немає. Проблему можна розв’язати, якщо виготовити вазони самому. Це не займе багато часу і матеріальних витрат. Усього лише знадобляться пластикові пляшки.

Ось такий вазон, у вигляді квітки на ніжці, можна зробити з негодящого матеріалу.

Матеріал:

  • 6 пластикових пляшок 1,5 – 2 літри (4 зелені, 5 коричневих)
  • кришка від пластикової коробки майонезу, або відрізок пластикової пляшки.
  • шматочок дроту
  • рівна палиця або відрізок арматури 70см.

Робота

Розпочнемо з серцевини. Для цього нам знадобиться одна коричнева пляшка без вузької шийки, де частина, що загвинчується, для пробки різко переходить в широку. Відрізуємо від пляшки шийку. Ріжемо упоперек 1/3 пляшки, з того боку, де було горло. Це буде чаша. Якщо не знайшли подібної пляшки, то на чашу можна узяти 1/3 будь-яких коричневих пляшки з боку дна. По колу краю чаші вирізуємо невеликі трикутники.

Тепер треба вирізувати дві квітки. Беремо 2 коричневих пляшки, також, відрізуємо шийку і на відстані 1/3 від нього починаємо вирізувати квітку з п’ятьма пелюстками. Квітку вирізуємо  від основи до шийки (дивися фото).


Вирізані пелюстки загинаємо назовні. З другою пляшкою робимо те ж саме.

З наступної коричневої пляшки ми аналогічним чином вирізуємо квітку, але тільки вже більшого розміру. Для цього ми також видаляємо шийку, розрізаємо пляшку упоперек навпіл. Беремо ту частину, що з шийкою і вирізуємо квіточку з п’ятьма пелюстками.


Остання коричнева пляшка. З неї, ми вирізуватимемо деталь із трьома листочками – чашолистки. Тут потрібна пляшка з вузьким горлом.

Також, відрізуємо частину, що загвинчується. Розрізаємо пляшку упоперек на відстані 16 см від шийки і вирізуємо три листочки подовжньо, від основи до шийки, як на фото.

Беремо таку ж зелену пляшку і вирізуємо другу таку саму деталь.

Ось такі 6 деталей у нас повинні вийти.

Щоб скріпити їх, треба вирізувати гурток з кришки від пластикової коробки майонезу (можна і з пластикової пляшки вирізувати). Діаметр гуртка має бути більше ніж шийка, щоб він не провалювався.

Робимо в нім два отвори і просовуємо шматок дроту. Вставляємо його всередину заготівлі. Кінці дроту мають бути досить довгими, щоб потім можна було закріпити вазон на ніжку.

Вставляємо гурток із дротом всередину чаші.

Сполучаємо дві квітки, ті, що по-менше, і всередину їх вставляємо чашу.


Цю композицію вставляємо у велику квітку.

Далі сполучаємо листя.

І прикріплюємо їх знизу нашій виробу-квітки, просовуючи дріт через отвори в центрі. Квітка готова.

Ніжка. Якщо в якості ніжки буде арматура, то на відстані 3-х см від краю намотуємо дріт, якщо дерев’яна палиця, то робимо заточування по діаметру отвору усередині квітки (шийки пляшки).

Насаджуємо вазон на ніжку і закріплюємо за допомогою дроту.

З двох зелених пляшок вирізуємо дві пари листків.

Остання зелена пляшка. Відрізуємо дно і по колу пляшки вирізуємо тонкий мотузочок.

У листі, внизу, робимо по два отвори, просовуємо мотузочок

і закріплюємо на ніжці, згори і знизу.

Встановлюємо наш виріб на клумбі і заселяємо “мешканцями”.

Теги: вазони з бутилок, квiтка з бутилки

Коментарі 1 коментар

  • Збір вторсировини називається рісайклінг, а інфо цієї статті про так званий апсайклінг. Насправді апсайклінг приносить більше шкоди аніж користі, адже пластик або гума все одно продовжує “забруднювати” довкілля просто “у новому вигляді”. Один із найгірших прикладів є виготовлення одягу із пластику. При кожному пранні мікро частинки пластику потрапляють у водойми забруднюючи їх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *