Ремонт енергозбережних лампочок : майстер-клас

Ремонт енергозбережних ламп у домашніх умовах є хорошою можливістю продовжити термін служби цих досить дорогих освітлювальних електроприладів, а також уникнути їх передчасної утилізації.

Енергозбережні лампочки містять ртуть, і руйнування їхніх скляних оболонок за неправильної утилізації несе небезпеку здоров’ю людей, а також може завдати збитку довкіллю.

Як визначити, що енергозбережна лампочка несправна?

Якщо у разі включення економної лампочки вита колба перестала світитися, або світіння є тільки на її кінцях, як показано на фото, то це є першою і головною ознакою несправності цього освітлювального приладу.

jenergosberegajushhaja-lampochka-remont2-8269247

Якщо нитки напруження світяться, то це говорить про їх цілісність і про можливість відновити працездатність лампочки.

Візуальний огляд несправної лампочки

Перш ніж розбирати лампочку, необхідно оглянути її корпус. Темні плями гару на пластмасовому корпусі, або металевому цоколі можуть вказувати на місце знаходження несправності усередині лампочки. При її розбиранні необхідно враховувати розташування таких плям.

Розбирання корпусу лампочки

Розбирання корпусу енергозбережної лампочки можна робити з допомогою викрутки, або ножа. Необхідно просунути гостру частину інструменту в щілину й відкрити кришку корпусу, повертаючи інструмент і відгинаючи акуратно пластмасовий край.

jenergosberegajushhaja-lampochka-remont3-9997292

Найзручніше притиснути лампочку до робочого столу однією рукою і, застосувавши інструмент, згори одним рухом сколупнути кришку корпусу.

jenergosberegajushhaja-lampochka-remont4-5207869

Огляд внутрішніх ушкоджень

Після розкриття лампочки необхідно оглянути усі її внутрішні елементи, звертаючи увагу на сліди гару на їх контактах.

jenergosberegajushhaja-lampochka-remont5-1759029

Кришка цоколя енергозбережних лампочок тримається на простих клямках, що дозволяють як розбирати, так і збирати корпус без ушкоджень.

jenergosberegajushhaja-lampochka-remont6-1219516

Іноді пошкоджений елемент можна помітити при поверхневому візуальному огляді. Як показано на фото, одна з деталей розкололася. В даному випадку з ладу вийшов термістр, який відповідає за поступове включення лампи.

jenergosberegajushhaja-lampochka-remont7-5897523

Витягання плати

Для того, щоб замінити несправний елемент на платі, необхідно відв’язати нитки розжарення і звільнити плату.

jenergosberegajushhaja-lampochka-remont8-6968302

Щоб звільнити цоколь, необхідно розмотати дріт, намотаний на його стержень.

jenergosberegajushhaja-lampochka-remont9-5665117

Усунення неполадок

Якщо у разі візуального огляду внутрішніх частин лампочки несправностей не виявляється, то необхідно продзвонити колбу і виміряти опір спіралей. Воно має бути однаковим. Якщо колба справна, то необхідно замінити баластну схему, яку можна узяти від іншої несправної лампочки. У нашому випадку, видалення термістра з схеми дозволило відновити працездатність приладу. Замість нього можна поставити жучок і лампа працюватиме, спалахуючи миттєво, без затримок.

jenergosberegajushhaja-lampochka-remont10-1667569

Для продовження терміну служби ниток напруження в лампочці з видаленим термістром необхідно виконати вентиляційні отвори в корпусі.

jenergosberegajushhaja-lampochka-remont11-7520231

Економія бюджету у разі ремонту енергозбережних лампочок

Вартість енергозбережних лампочок складає в середньому 50-200 гривень, що робить їх ремонт відмінним способом економії сімейного бюджету. Продовження працездатності енергозбережних ламп з допомогою ремонту також дозволяє рідше їх викидати, а це дуже важливо, оскільки утилізація цих освітлювальних приладів дуже часто відбувається з порушенням правил, що призводить до отруєння довкілля отруйними парами ртуті.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.