Петунії в імпровізованих горщиках із старих кросівок

Давно помічено, що декорування дачної ділянки оригінальними підручними предметами, створює неповторну атмосферу безпосередності і радості. Вироби з побутових відходів давно вже знаходять застосування в любителів-садівників.

Завжди хочеться, щоб улюблена ділянка радувала не лише багатим урожаєм, але і своєю неповторністю і неординарним дизайном, на радість або заздрість сусідам.

Нестандартне мислення і творчий підхід до створення настрою за допомогою кольорів – це один з шляхів до цього.

Такий несподіваний предмет викликає почуття непідробних веселощів і мимовільну посмішку на обличчі домочадців і гостей. І сьогодні мова піде якраз про те як красиво посадити петунію в оригінальний горщик, виготовлений із старих кросівок.

petunii-v-kashpo-krossovkah1-1777387

Готуємо посадочну місткість

Старі черевики обрізані або цілі зі всіляких матеріалів, туфлі й інше взуття можуть продовжити своє служіння в ролі квіткового горщика.

В даному випадку, купа старого взуття, яке вже непридатне, яке копиться роками у кожного дачника, були вибрані старі сині кросівки, що сумлінно відслужили хазяїну. Язичок було вирішено залишити, відігнувши його по максимуму і розшнурувавши кросівки майже до кінця. Шнурки зав’язали у великий бантик.

У заднику кросівки пробили 2 отвори з допомогою шила, в які протягнули грубу мотузку. Можна використати шпагат або міцний, сплетений у декілька разів мотузок. Її колір повинен гармоніювати з тоном взуття, навколишніх предметів і кольорів.

petunii-v-kashpo-krossovkah2-6385843

У нашому випадку ми скористалися грубою світло-коричневою мотузкою, скрученою в чотири рази.  Мотузка такого кольору зливається з обшивкою будиночка, і здалека створюється враження, що кросівок просто висить у повітрі. Довжину підвіски регулюйте самі, залежно від місця розташування посадочної місткості.

Внутрішню поверхню взуття зробили з допомогою звичайного щільного целофану або пакету. Потім в кросівок наполовину насипали  землю з городу. Для створення сприятливих умов для петуній краще всього брати ґрунт, рясно заправлений органікою, або універсальний ґрунт, куплений в садівничому магазині.

Вибір петуній і їх посадка

Розсаду петунії придбали в окремих горщиках. У кожну туфлю висадили по дві рослини разом із землею. Колір квітки може бути будь-яким, але з урахуванням загальної колірної гамми того місця, де висітиме імпровізований горщик, і кольори взуття.

Наш “горщик” темно-синього кольору з блакитним шнуруванням, тому петунії були вибрані сині з білою окантовкою і білі з малиновим краєм.

Оскільки носова частина взуття буде спрямована вниз, то квіти розташували в протилежну сторону. Посаджені рослини рясно полити.

petunii-v-kashpo-krossovkah3-1-8311415

Визначили місце, вбили великий цвях в дерев’яну балку під козирком і прив’язали наш дивовижний імпровізований горщик.

Такі підвішені імпровізовані місткості добре виглядають не лише на веранді, терасі. Якщо прив’язати петунії в підвісних кашпо на нижні міцні гілки невисоких дерев, наприклад дерну, яблуні або сливи, то яскраві квіти тішитимуть око і створюватимуть потрібний акцент, стаючи родзинкою ландшафтного дизайну.

Для саду краще всього зупинити свій вибір на червоних, малинових, помаранчевих або яскраво-рожевих відтінках петуній, щоб вони виділялися серед зелені. Як варіант, можна висадити в один імпровізований горщик квіти декількох відтінків, і тоді композиції з петуній яскравіше виглядатимуть на тлі будинку або дерев.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.