15 порад як зробити свій побут екологічнішим

Сьогодні модною стала тема екології. Модною в хорошому значенні цього слова. Адже від того, як ми проживаємо кожен наш день, залежить не багато не мало – майбутнє нашої планети!
Якщо ви прагнете зробити своє життя хоч трохи екологічнішим (eco friendly), але не знаєте з чого почати, наші 15 рад саме для вас. Спробуйте спершу слідувати хоч би одному-двом пунктам, і ви навіть не помітите, як незабаром станете виконувати все, а можливо знайдете і інші — свої особисті еко-правила.

 1. Вибирайте максимально натуральні продукти. Це не завжди просто, проте не варто лінуватися, адже це – ваше здоров’я. До речі, зараз у великих містах звичайно є доставка продуктів з ферм. Дуже зручно: робите на сайті замовлення і через кілька днів вам до будинку привозять натуральні м’ясо, молоко, сири, овочі і так далі. Пошукайте в інтернеті такий сайт у вашій області. До речі, ціни зазвичай практично такі ж, як і на звичайні продукти в супермаркеті, проте смак – набагато краще.
 2. Зелень вирощуйте в горщику на підвіконні. Так і квартира виглядатиме по-весняному радісно, і на столі завжди буде свіжий салат.
 3. Їжте багато овочів і фруктів. Це найпростіше, що можна зробити для свого здоров’я.
 4. Підніміть себе з дивана! Звичайно, якщо ви це зробите заради спортзалу або басейну – це чудово. Але зовсім не обов’язково. Просто погуляйте на свіжому повітрі. Ваш організм оцінить ваші старання.
 5. Забудьте про ліфт! Навіщо ж втрачати таку прекрасну можливість фізично потренуватися?
 6. З настанням тепла діставайте з коморки велосипед – і вперед! На нім можна їздити не лише у вихідні, але і на роботу. Не комплексуйте! Повірте, вам навіть заздритимуть! А якщо ви пересядете на велосипед із-за керма машини – це ще і понизить викид вихлопних газів в атмосферу.
 7. Кожну пластикову баклажку або пакет можна і треба використати хоч би ще один раз. І навіть після цього їх краще не просто викидати, а здавати на переробку.
 8. Не забувайте про сіточки (еко-сумки). Це економить ваші засоби і береже довкілля.
 9. Завжди повністю заповнюйте побутову техніку: пральну або посудомийну машину, мультиварку і хлебопічку (щоб випекти маленький або великий хліб – електроенергії треба абсолютно однаково) і так далі. Навіть холодильник краще тримати заповненим – так він споживає менше енергії. Морозильну камеру можна заповнити влітку сезонними ягодами і овочами – а взимку насолоджуватися натуральними продуктами.
 10. Усі лампочки у будинку замініть на енергозберігаючі. Проте не забувайте, що викидати їх разом із звичайним сміттям не можна. Обов’язково знайдіть пункт прийому таких ламп. Інакше шкоди від таких ламп буде навіть більший, ніж від звичайних.
 11. Віддайте непотрібні вам речі людям, яким вони згодяться. Якщо у вас немає знайомих, які б прийняли ваші речі, складіть їх акуратно в пакет і поставте недалеко від сміттєвого контейнера. Ті, хто бажають ними скористатись, знайдуться обов’язково.
 12. Переберіть книги і віддайте непотрібні у благодійні магазини, бібліотеки або просто людям, що продають старі книги. Ви відразу відчуєте, що повітря у будинку стало чистіше, а кількість пилу зменшилася.
 13. Максимально скоротіть кількість використовуваного паперу. Зазвичай на робочому столі його надто багато. Друкуйте з обох боків. А непотрібний – здайте в макулатуру. Якщо самі не хочете – запропонуєте прибиральницям на вашому підприємстві. Зазвичай вони з радістю приймають таку можливість додаткового заробітку.
 14. Ніколи не залишайте побутові прилади в “сплячому” режимі. Так вони теж споживають електроенергію. Для вашого лічильника це буде майже непомітно, але в масштабах цілого міста за цілий рік це величезна кількість даремно витраченої електроенергії. А тому – відключайте їх з розетки.
 15. Не лінуйтеся! Усе це робити не складно, проте це ТРЕБА РОБИТИ. І не лише це. Тільки тоді ви зможете відчути, що активно берете участь у збереженні природи і її ресурсів. Адже це приємно? А якщо вам це важливо – то й модно.

Це далеко не усе, що ви можете зробити для свого здоров’я і для блага планети. 

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: Що таке повишена кислотність Як вилікувати