Як утеплити підлогу в приватному будинку

Впорядкованість будинку багато в чому залежить від температури в його приміщеннях. У свою чергу, тепло в оселі залежить не тільки від кількості нагрівальних приладів, але, більшою мірою, від утеплення конструкцій будівлі – в першу чергу підлоги і стін. Це дозволить не тільки створити комфортні умови для життя, але й істотно скоротити витрати на опалення. Також не варто забувати про те, що, обігріваючи вулицю і підвал через погану теплоізоляції будівлі, люди просто викидають на вітер природні ресурси, які, на жаль, далеко не нескінченні.

Звичайно, найпростіше подбати про утеплення підлоги в приватному будинку ще на стадії проектування, або ж у процесі будівництва. Ну, а якщо будинок придбаний на вторинному ринку або сталися очевидні прорахунки будівельників, вихід один – утеплювати готову підлогу.

Цей процес не такий складний, як здається. Спосіб утеплення підлоги залежить від декількох факторів: наявності чи відсутності підвалу, кількості поверхів, глибини промерзання ґрунту і залягання ґрунтових вод.

Утеплюємо підлогу в приватному будинку: етапи
Утеплення приватного будинку з підвалом починається з зовнішнього утеплення стін цоколя. Доцільно захистити фундамент по всій висоті, використовуючи для цього екструдований пінополістирол з його низькою теплопровідністю. Підземну частину утеплювача після гідроізоляції руберойдом знову засипають грунтом, цокольна частина утеплювача декорується будь-яким доступним способом.

Холодну підлога над підвалом логічніше утеплити знизу. Такий спосіб дозволить зберегти висоту житлового приміщення. Для цього до перекриття з боку підвалу рейками кріпиться шар пароізоляції, потім набиваються дерев’яні бруски за розміром теплоізолюючого матеріалу, в якості якого можна використовувати мінеральну плиту, скловату або пінополістирол. Шар теплоізоляції закріплюється дерев’яними рейками або сіткою Рабица, поверх неї стеля підвалу зашивається дошками.

За відсутності підвалу в споруджуваному будинку після влаштування гідроізоляції проводиться настил чорнової підлоги. По ній укладається теплоізоляція, у якості якої зазвичай служить мінеральна вата або плита, пінопласт або керамзит. На виборі матеріалу для утеплення варто зупинитися детальніше, адже від цього залежить якість ізоляції і збереження здоров’я жителів.

Керамзит – легкий пористий матеріал у вигляді гранул розміром 5 – 40 мм, що мають овальну форму. Виготовляється шляхом випалювання певного виду глини. Абсолютно екологічно безпечний, звуко- і теплоізоляційні властивості на висоті, довговічний і досить дешевий. З недоліків, мабуть, можна відзначити крихкість матеріалу. Неакуратне укладання може пошкодити окремі частки, що не кращим чином позначиться на якості теплоізоляції. Ще один мінус керамзиту – він досить активно вбирає вологу, і при недостатній гідроізоляції при насиченні водою втрачає свої теплоізоляційні властивості. Також недоліком можна вважати відносно великий шар утеплювача, необхідний для збереження тепла в приміщенні.

Пінополістирол, або пінопласт – полімерний матеріал, що складається на 90% з повітряних бульбашок. Теплопровідність цього матеріалу значно нижча, ніж у керамзиту, він легко обробляється, стійкий до впливу вологи. Істотний недолік пінополістиролу – його небезпечність для здоров’я за певних умов. У процесі експлуатації він віддає в навколишнє середовище шкідливі для людей і домашніх вихованців фенольні сполуки, а при сильному нагріванні виділяє дуже токсичний дим. При використанні пінопласту в якості утеплювача необхідно здійснити поверх нього надійну цементно-піщану стяжку не менше 5 сантиметрів, яка виключає потрапляння продуктів розпаду в приміщення.

Мінеральна плита – будівельний матеріал, що виготовляється з мінеральної вати, одержуваної шляхом розплавлення гірських порід (базальту), з додаванням синтетичного зв’язуючого. Прекрасна вогнестійкість (мінплита витримує температуру до 1000 градусів), екологічна чистота і хімічна стійкість цього матеріалу роблять його, мабуть, найпопулярнішим утеплювачем. Загальний для всіх типів теплоізоляції недолік – гігроскопічність. Ця проблема вирішується пристроєм гідроізоляції.

Визначившись з матеріалом, повертаємося до утеплення підлоги. За чорнової підлоги укладається шар гідроізоляції (наприклад, поліетилен). Встановлюються дерев’яні бруски висотою 50 – 60 мм з кроком, який відповідає розміру плит утеплювача, який і укладається в утворені проміжки. Поверх утеплювача настилається шар пароізоляції, і на брус набивається чистова підлога – статева рейка або так звана OSB – англ. oriented strand board, (ОСП – орієнтоване -стружкова плита).

«Тепла підлога»

Електрична
Говорячи про те, як утеплити підлогу в приватному будинку, не можна не згадати технологію електричного підігріву підлоги, що швидко набирає популярність та й так і називається – «тепла підлога». Основна перевага «теплої підлоги» – рівномірний прогрів приміщення, вільні від батарей і труб опалення стіни, можливість контролю температури за допомогою електронного реле з терморегулятором. Явний недолік – можливість відключення електроенергії в холодну пору року при відсутності альтернативних джерел електрики. І ще – вже кілька років не замовкають суперечки про шкідливий вплив на організм електромагнітних хвиль. Доведених фактів завданої шкоди немає, але і обнадійливою інформацією з цього питання знайти не так-то просто .

Для встановлення «теплої підлоги» по чорновії підлозі укладається шар теплоізоляції, поверх якого стелиться фольгаізолят – спеціальний матеріал для відображення. Це необхідно, щоб тепло, вироблене системою підігріву, не опалювало ваш підвал. Потім змійкою укладається кабель, який заливається бетонною стяжкою на 50 – 60 мм.

Водяна
Крім електропідігріву, існує технологія водяної «теплої підлоги». У цьому випадку замість кабелю прокладається труба, по якій подається гаряча вода. На етапі проектування і монтажу цей метод утеплення підлоги приватного будинку обходиться дорожче, але в процесі експлуатації виграє перед вищеописаним способом. Природно, переважно монтувати таку «теплу підлогу» в будинках з автономним газовим опаленням, інакше при відключенні енергії та замерзанні води в системі така підлога прийде в повну непридатність.

Висновки

Методів, як утеплити підлогу в приватному будинку або на дачі досить багато. Який з них вибрати, вирішувати вам. Але не забувайте про те, що за результатами досліджень майже дві третини тепла залишає ваш будинок саме через підлогу.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: утеплення підлоги, як утеплити підлогу