Оздоблювальні та будівельні матеріали з приставкою «еко»

Статтю оновлено

З кожним роком на прилавках магазинів все більше з’являється продукції зі значками “еко”, “біо”, “натуральний продукт” і тому подібне. Чомусь ми віримо, чомусь, навіть за великого бажання, повірити неможливо. У будь-якому випадку прагнення купувати “живу” продукцію, яка колись росла і квітла, а не була вироблена в підпільній лабораторії нормально і природно. Хтось вважає, що це черговий виток моди. Я ж думаю, що нам просто набридло сидіти в наскрізь пластиковому офісі, живитися пластиковою їжею з пластикового посуду і спостерігати гори сміття, що не переробляється містом. Хочеться в це вірити.

Не менший інтерес викликають і натуральні екологічні будівельні і обробні матеріали. А попит як відомо породжує пропозицію. Треба вам еко матеріали – нате вам етикеточку з позначкою «еко». При цьому люди ті, що знають, завіряють, що відмічена на упаковці або товарі екологічна чистота або, що стала вже звичною приставка «біо-еко» — це відмінний спосіб для виробників банально нажитися. Тому перш ніж активно скуповувати біо-продукти, краще спочатку як мінімум прочитати їх склад.

Проте все ж звернемося до ринку будматеріалів. Ще буквально кілька років назад традиційна турбота про здоров’я людини і екологію житла, як правило, зводилася тільки безпосередньо до вибору відповідного місця для будинку. Тобто удома біля озера або річки — хороші, екологічно чисті, а, наприклад, поблизу від виробничого підприємства або шумної траси — не дуже.
Тепер же для споживачів в широкому асортименті пропонуються екологічні фарби, лаки, шпалери плюс екологічно чистий клей до них. Треба уміти розбиратися в хімії, щоб відрізнити дорогу гіпоалергенну фарбу від звичайної фарби, тим більше що ціна сьогодні – зовсім не показник якості.
Так що є екологічно чисті будівельні матеріали?
Таку назву мають матеріали, які виготовлені виключно і повністю з сировини природного походження. Ці матеріали абсолютно нешкідливі і для нашого з вами здоров’я, і для довкілля. Плюс до всього сучасні екологічно чисті матеріали роблять на людину позитивна дуже сприятливу дію.
Одним з найважливіших показників екологічності будматеріалів є їх здатність повністю розкладатися в природних умовах. Подібні властивості мають тільки невелика частина будматеріалів. Дуже невелика. Це дерево, кам’яні породи, шовк, натуральна шкіра, бавовна, повсть і тому подібне.
Вважається, що такі екологічні матеріали можна використати лише для внутрішньої обробки житла (шпалери, гіпсокартон, паркет і тому подібне). Але екологічно чисті матеріали ще використовують і для створення каркасів будівель і захисту їх від вітру, для звукоізоляції будівель і їх утеплення. У продажу можна вибрати і готові панелі, повлеєні натуральною тканиною, на які потім укладають паркет або ламінат. Ціна таких біоматеріалів не набагато вище звичайних — на 10-20%.
Основні переваги еко-матеріалів
Найголовніший плюс сучасних екологічних матеріалів в тому, що вони не виділяють формальдегід, а крім того вони “дихають”. Якщо квартира має бетонні стіни, то все те, що ми видихаємо, залишатиметься усередині приміщення (а якщо при цьому ще і пластикові вікна). Натуральні будматеріали якраз і забезпечують необхідну циркуляцію повітря.
Екологічно чисті будинки є сучасними будівлями каркасного типу. Використати еко-матеріали у вже побудованій бетонній будівлі можна лише частково — тобто безпосередньо для внутрішньої обробки будинку або квартири. Також у продажу є спеціальні вітрозахисні плити, які можна використовуватися і для перегородок в звичайних бетонних будинках. Можна купити і вже готові екологічно безпечні панелі із вже наклеєними на них шпалерами.І хоча асортимент забарвлень ще невеликий, виробники вже активно працюють в цьому напрямі.
І працювати, і жити в екологічно чистому приміщенні, поза сумнівом, набагато приємніше і корисніше для здоров’я. Але ось відрізнити дійсно якісну екологічно безпечну продукцію і фальсифікат з красивою етикеткою складно. Без певних знань далеко не кожен розбереться, як можна перевірити сумлінність виробників будматеріалів і дізнатися, чи дійсно це натуральний продукт або ж виробник просто спекулював. Адже хочеться, щоб гроші, що так довго і важко заробляються, і накопичені банківські вклади пішли на будівництво комфортного і екологічного житла.
На практиці зробити це в принципі не складно, головне не полінуватися. Якісна продукція обов’язково має сертифікат, в якому вказана відповідність цього товару своїй безпосередній назві з приставкою – біо, еко і тому подібне. Якщо ви введете на сайті центру сертифікації, яким був виданий цей документ, номер сертифікату, ви зможете з’ясувати, справжній він або підробний.

Теги: які матеріали вибрати для ремонту еко чисті для малюка, екологічно чисті будівельні матеріали

Коментарі 1 коментар

  • Справді…хочеться природності і вже набридло жити в усьому штучному.В світі машин, комп’ютерів,хімії мимоволі починаєш думати про екологічість, натуральність товару.Я вже давно звертаю увагу на все,що купляю чи це їжа чи це предмет побуту. Довго шукав, де купити міжкімнатні двері собі до будинку,які б не мали шкідливості,мінімум хімії .І от знайшов варіант придбання дверей в львівському «Салоні Домашнього Затишку».Ключовим моментом в прийнятті рішення для мене купляти саме тут-стала інформація про процес обробки деревини натуральним маслом і воском німецької фірми Auro,яка використовує тільки сировину природного походження.Знаю за що витратив гроші..і саме головне-знаю..що це крок до здорового життя..адже купив двері якісні,надійні і що саме головне-природні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *