Оздоблювальні та будівельні матеріали з приставкою «еко»

З кожним роком на прилавках магазинів все більше з’являється продукції зі значками “еко”, “біо”, “натуральний продукт” і тому подібне. Чомусь ми віримо, чомусь, навіть за великого бажання, повірити неможливо. У будь-якому випадку прагнення купувати “живу” продукцію, яка колись росла і квітла, а не була вироблена в підпільній лабораторії нормально і природно. Хтось вважає, що це черговий виток моди. Я ж думаю, що нам просто набридло сидіти в наскрізь пластиковому офісі, живитися пластиковою їжею з пластикового посуду і спостерігати гори сміття, що не переробляється містом. Хочеться в це вірити.

Не менший інтерес викликають і натуральні екологічні будівельні і обробні матеріали. А попит як відомо породжує пропозицію. Треба вам еко матеріали – нате вам етикеточку з позначкою «еко». При цьому люди ті, що знають, завіряють, що відмічена на упаковці або товарі екологічна чистота або, що стала вже звичною приставка «біо-еко» — це відмінний спосіб для виробників банально нажитися. Тому перш ніж активно скуповувати біо-продукти, краще спочатку як мінімум прочитати їх склад.

Проте все ж звернемося до ринку будматеріалів. Ще буквально кілька років назад традиційна турбота про здоров’я людини і екологію житла, як правило, зводилася тільки безпосередньо до вибору відповідного місця для будинку. Тобто удома біля озера або річки — хороші, екологічно чисті, а, наприклад, поблизу від виробничого підприємства або шумної траси — не дуже.
Тепер же для споживачів в широкому асортименті пропонуються екологічні фарби, лаки, шпалери плюс екологічно чистий клей до них. Треба уміти розбиратися в хімії, щоб відрізнити дорогу гіпоалергенну фарбу від звичайної фарби, тим більше що ціна сьогодні – зовсім не показник якості.
Так що є екологічно чисті будівельні матеріали?
Таку назву мають матеріали, які виготовлені виключно і повністю з сировини природного походження. Ці матеріали абсолютно нешкідливі і для нашого з вами здоров’я, і для довкілля. Плюс до всього сучасні екологічно чисті матеріали роблять на людину позитивна дуже сприятливу дію.
Одним з найважливіших показників екологічності будматеріалів є їх здатність повністю розкладатися в природних умовах. Подібні властивості мають тільки невелика частина будматеріалів. Дуже невелика. Це дерево, кам’яні породи, шовк, натуральна шкіра, бавовна, повсть і тому подібне.
Вважається, що такі екологічні матеріали можна використати лише для внутрішньої обробки житла (шпалери, гіпсокартон, паркет і тому подібне). Але екологічно чисті матеріали ще використовують і для створення каркасів будівель і захисту їх від вітру, для звукоізоляції будівель і їх утеплення. У продажу можна вибрати і готові панелі, повлеєні натуральною тканиною, на які потім укладають паркет або ламінат. Ціна таких біоматеріалів не набагато вище звичайних — на 10-20%.
Основні переваги еко-матеріалів
Найголовніший плюс сучасних екологічних матеріалів в тому, що вони не виділяють формальдегід, а крім того вони “дихають”. Якщо квартира має бетонні стіни, то все те, що ми видихаємо, залишатиметься усередині приміщення (а якщо при цьому ще і пластикові вікна). Натуральні будматеріали якраз і забезпечують необхідну циркуляцію повітря.
Екологічно чисті будинки є сучасними будівлями каркасного типу. Використати еко-матеріали у вже побудованій бетонній будівлі можна лише частково — тобто безпосередньо для внутрішньої обробки будинку або квартири. Також у продажу є спеціальні вітрозахисні плити, які можна використовуватися і для перегородок в звичайних бетонних будинках. Можна купити і вже готові екологічно безпечні панелі із вже наклеєними на них шпалерами.І хоча асортимент забарвлень ще невеликий, виробники вже активно працюють в цьому напрямі.
І працювати, і жити в екологічно чистому приміщенні, поза сумнівом, набагато приємніше і корисніше для здоров’я. Але ось відрізнити дійсно якісну екологічно безпечну продукцію і фальсифікат з красивою етикеткою складно. Без певних знань далеко не кожен розбереться, як можна перевірити сумлінність виробників будматеріалів і дізнатися, чи дійсно це натуральний продукт або ж виробник просто спекулював. Адже хочеться, щоб гроші, що так довго і важко заробляються, і накопичені банківські вклади пішли на будівництво комфортного і екологічного житла.
На практиці зробити це в принципі не складно, головне не полінуватися. Якісна продукція обов’язково має сертифікат, в якому вказана відповідність цього товару своїй безпосередній назві з приставкою – біо, еко і тому подібне. Якщо ви введете на сайті центру сертифікації, яким був виданий цей документ, номер сертифікату, ви зможете з’ясувати, справжній він або підробний.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: які матеріали вибрати для ремонту еко чисті для малюка, ?????????? ????????????? ?????????