Екологічно безпечна фарба або лак: чи можливо?

Лакофарбна продукція – окрема тема, яка мало межує з екологічністю і безпекою. Проте і тут можна зробити правильний вибір (так само як і неправильний). Яка найбільш безпечна фарба, клей або лак для внутрішніх робіт?
Екологічно безпечна фарба (клей, лак) – на водній основі
Якщо вам треба не лише красиве і затишне житло, але і екологічно безпечне, перевагу варто віддавати лакофарбним матеріалам на водній основі. Саме вони є найбільш безпечними матеріалами.
Безпечний лак на водній основі
Акриловий лак навіть через тривалий час залишається безпечним, а оброблені ним поверхні надовго зберігають натуральний колір і фактуру, стійкість до займання, дії вологи, холоду і тепла.
При цьому він швидко “схоплюється” (для повного затвердіння знадобиться близько тижня). Проте для покриття дерев’яної підлоги за своїми експлуатаційними характеристиками він не підходить.
Безпечний клей на водній основі
Його “схоплювання” відбувається за рахунок випару рідини (води). Тому ніякі шкідливі речовини виділятися не можуть в принципі.
Безпечна фарба на водній основі
Той же принцип поширюється і на фарби на водній основі для внутрішніх робіт. Водно-дисперсійні фарби (водорозчинні, латексні) вважаються найбільш екологічно чистими, не містять у своєму складі органічних розчинників і не мають запаху.
Наносити їх можна як валиком або пензликом, так і розпилювачем. При висиханні створюється особлива полімерна плівка, яка не пропускає рідину, проте при цьому “дихає”.
Безпечна фарба (клей, лак): простота запорука здоров’я
Для обробки приміщень варто віддати перевагу простим матеріалам, а не тим, які мають незвичайні властивості (швидковисихаючі клеї або фарби і тому подібне). Тому що ці властивості досягаються шляхом додавання до складу лакофарбної продукції “ядрених” хімічних інгредієнтів, які і роблять можливим неможливе, як мовиться. І перша ознака наявності таких добавок – різкий запах.
Перш ніж купити лак або баночку з фарбою або клеєм, зважте все за і проти.
Безпечна фарба (клей, лак) : інструкцію ніхто не відміняв
Уважне вивчення інструкції і чітке дотримання їй у випадку з лакофарбною продукцією обов’язково. По-перше, деякі матеріали можуть бути токсичними під час їх нанесення, так що, роблячи ремонт квартири своїми руками, потурбуйтеся про власну безпеку: респіратор, захисні рукавички, інтенсивне провітрювання приміщення і так далі.
Крім того, в інструкції вказуються необхідні умови експлуатації (температурний режим, рівень вологості), при порушенні якого навіть відносно безпечний матеріал може перетворитися на абсолютно небезпечний.
На жаль, без лакофарбних матеріалів не обходиться жоден ремонт. Ну не виходить у нас будувати з необробленого дерева і жити без хоч би простого ремонту. Проте до вибору фарби, лаку, клею і інших ремонтних матеріалів треба підходити серйозно і відповідально.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: Фарба на водній основі, екологічний лак для дерева