Дерев’яний будинок: переваги та недоліки

Напевно кожен, хто хоч трохи замислюється про екологію, здоровий і гармонійний спосіб життя, хотів би жити в дерев’яному будинку. Це вже вважається прописною істиною: дерев’яний будинок – екологічний будинок. І це дійсно так. Особливо якщо врахувати, що нинішні будівельні і обробні матеріали відрізняються усім( зручність установки, краса, довговічність, зносостійкість і так далі і тому подібне), окрім екологічності і безпеки для людини. Однак навіть дерев’яний будинок разом з перевагами має і ряд недоліків.

Дерев’яний будинок: переваги

  1. Дерево – відмінний шумоізолятор, а значить в дерев’яному будинку тиша і спокій забезпечені.
  2. Безумовна екологічність дерева: в дерев’яному домі краще спиться, легше дихається, краще живеться.
  3. Дерево не містить алергенів.
  4. Дерев’яні будинки – сейсмостійка конструкція. Начебто для нас це не занадто актуально, проте якщо врахувати наскільки непередбачувані нині кліматичні зміни на планеті, то загалом не завадило б при спорудженні житла “морочитися” ще і цим питанням.
  5. Усім відомо, що дерево – відмінний термоізолятор. Його теплозатримні властивості набагато вищі, ніж у тієї ж цеглини або бетону. А значить будинок буде ефективним в плані енергозбереження, що понизить експлуатаційні витрати на опалювання, і, як наслідок, позитивно позначиться на екології.
  6. Дерев’яний будинок не потребує обробки! Адже дерево саме по собі – прекрасна обробка. Плюс істотна економія на обробних матеріалах
  7. Взагалі-то дерев’яний будинок – це вже деякий елемент престижу його власника, який новорить про його соціальний статус. 

Дерев’яні будинки: недоліки
Тепер про недоліки. Вони теж є, хоча їх значно менше і по кількості і за значимістю.

  1. Найістотніший недолік дерев’яного будинку – повна відсутність вогнестійкості. Проте горять будинки і дерев’яні, і цегляні. І відбувається це в основному або від неправильної установки електрики чи опалювальних приладів, або через нашу необережність. Треба просто зробити відповідні висновки.
  2. Дерев’яні будинки вважаються не такими виразними в архітектурному плані. Проте архітектура таких будівель настільки гармонійна, спокійна і збалансована, що викликає лише позитивні емоції і відчуття тепла, життєвої стійкості, упевненості. Такі будівлі мають спокійну і привабливу ауру затишку.
  3. Якщо колода покривається фарбою або лаком, те покриття доводиться регулярно поновлювати. 

Вибір між дерев’яним будинком або звичним цегляним звичайно непростий. І багато до дерева як до будматеріалу відносяться з упередженням. Проте, усього лише раз побувавши в такому будинку, поживши в нім хоч би декілька днів навряд чи ви станете довго вибирати. Адже відповідь очевидна.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: деревяні будинки, відгуки про деревяні будинки