Дерев’яний будинок: переваги та недоліки

Статтю оновлено

Напевно кожен, хто хоч трохи замислюється про екологію, здоровий і гармонійний спосіб життя, хотів би жити в дерев’яному будинку. Це вже вважається прописною істиною: дерев’яний будинок – екологічний будинок. І це дійсно так. Особливо якщо врахувати, що нинішні будівельні і обробні матеріали відрізняються усім( зручність установки, краса, довговічність, зносостійкість і так далі і тому подібне), окрім екологічності і безпеки для людини. Однак навіть дерев’яний будинок разом з перевагами має і ряд недоліків.

Дерев’яний будинок: переваги

 1. Дерево – відмінний шумоізолятор, а значить в дерев’яному будинку тиша і спокій забезпечені.
 2. Безумовна екологічність дерева: в дерев’яному домі краще спиться, легше дихається, краще живеться.
 3. Дерево не містить алергенів.
 4. Дерев’яні будинки – сейсмостійка конструкція. Начебто для нас це не занадто актуально, проте якщо врахувати наскільки непередбачувані нині кліматичні зміни на планеті, то загалом не завадило б при спорудженні житла “морочитися” ще і цим питанням.
 5. Усім відомо, що дерево – відмінний термоізолятор. Його теплозатримні властивості набагато вищі, ніж у тієї ж цеглини або бетону. А значить будинок буде ефективним в плані енергозбереження, що понизить експлуатаційні витрати на опалювання, і, як наслідок, позитивно позначиться на екології.
 6. Дерев’яний будинок не потребує обробки! Адже дерево саме по собі – прекрасна обробка. Плюс істотна економія на обробних матеріалах
 7. Взагалі-то дерев’яний будинок – це вже деякий елемент престижу його власника, який новорить про його соціальний статус. 

Дерев’яні будинки: недоліки
Тепер про недоліки. Вони теж є, хоча їх значно менше і по кількості і за значимістю.

 1. Найістотніший недолік дерев’яного будинку – повна відсутність вогнестійкості. Проте горять будинки і дерев’яні, і цегляні. І відбувається це в основному або від неправильної установки електрики чи опалювальних приладів, або через нашу необережність. Треба просто зробити відповідні висновки.
 2. Дерев’яні будинки вважаються не такими виразними в архітектурному плані. Проте архітектура таких будівель настільки гармонійна, спокійна і збалансована, що викликає лише позитивні емоції і відчуття тепла, життєвої стійкості, упевненості. Такі будівлі мають спокійну і привабливу ауру затишку.
 3. Якщо колода покривається фарбою або лаком, те покриття доводиться регулярно поновлювати. 

Вибір між дерев’яним будинком або звичним цегляним звичайно непростий. І багато до дерева як до будматеріалу відносяться з упередженням. Проте, усього лише раз побувавши в такому будинку, поживши в нім хоч би декілька днів навряд чи ви станете довго вибирати. Адже відповідь очевидна.

Теги: деревяні будинки, деревяний будинок

Коментарі 1 коментар

 • Також підтримую будівництво саме з дерев’яних будинків, це і екологія, і для здоров’я добре, все що гарно описав автор. В мене зайомий купив собі будиночок з брусу в компанії «Карпати – Дім» дуже задоволений якістю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *