“Живі” дахи. Поради щодо устаткування “зеленого” даху

Сьогодні при масовому будівництві все більше на другий план відходить розташування зелених зон, які місцями взагалі витісняють собою житлові будівлі. Кам’яний лабіринт, що оточує міського жителя значно погіршує екологічну обстановку і сприяє порушенню здоров’я населення великих мегаполісів.

Зрозуміло, люди інтуїтивно тягнуться до природних витоків намагаючись організувати вирощування зелених насаджень у будь-кому хоч трохи придатному куточку. Проте їх катастрофічно бракує і у пошуках прийнятних рішень по озелененню багато хто став використовувати для цього дахи своїх домів. Завдяки такому способу розведення на покрівлі квіткових клумб і навіть цілих садів будівлі придбали естетичність, а його мешканці отримали додаткову можливість подихати свіжим повітрям і просто відпочити серед зелені.

Плюси живої покрівлі

Зрозуміло, переваг у зеленого даху буде значно більше, ніж недоліків, що цілком природно, враховуючи значення озеленення для сучасної людини.

  1. Живий дах має високі якості екологічного, естетичного і декоративного характеру. Імпровізовані лужки здатні до затримання пилу, очищення повітря, а також створення сприятливої атмосфери свіжості й комфорту.
  2. Дах подібного типу здатний забезпечити для будови додаткову звукову і теплову ізоляцію, оскільки в спекотну літню погоду вона не перегріватиметься, і не створюватиме комфортну прохолоду в будинку, а в період зимових холодів дренажний і ґрунтовий шар на даху забезпечать мешканців додатковим збереженням тепла в приміщенні.
  3. Озеленення даху також сприяє збереженню самого покрівельного матеріалу і продовженню його терміну служби. Адже під шаром ґрунту для зелених насаджень йому не страшні температурні перепади і опромінення ультрафіолетом.

Серед можливих недоліків організації зеленої зони на даху будівлі можна угледіти лише один єдиний, який полягає в створенні додаткового навантаження на будівельну конструкцію. Тому при створенні живого даху доцільно потурбуватися про посилення фундаментної основи будівлі і можливо його стін.

green1-4572092

Види озеленення покрівлі

При створенні зеленої зони на даху будівлі розрізняють декілька видів озеленення. Це екстенсивний та інтенсивний типи розведення флори на цій ділянці будівлі.

  • Озеленення екстенсивним способом є найбільш простим, але не менш ефектним варіантом створення живого даху, який не потребує додаткового догляду Його облаштування можна здійснювати практично на будь-якій конфігурації покрівельної конструкції з можливо допустимим кутом похилу до сорока п’яти градусів. Тут йдеться про плоскі й скатні дахи. В якості елементів озеленення при екстенсивному його способі використовують тільки горизонтальний тип насаджень, що складається з ґрунтопокривних трав і трав’яних газонів.
  • Озеленення інтенсивним способом має на увазі розведення невеликих декоративних дерев і кущів. Також тут можуть бути розбиті квіткові клумби, облаштовані водойми малого розміру і майданчика для організації дозвілля і відпочинку. В основному створення живого даху інтенсивним способом практикується на експлуатованих покрівельних площах.

green2-1170927

Практичні поради з облаштування саду на даху

Маючи велике бажання озеленювати дах свого дому, слід докласти для цього деякі зусилля і, дотримуючись практичних рекомендацій фахівців, створити подібний зелений куточок буде під силу будь-якому з нас.

Закладаючи сад на даху, слід зупинитися на інтенсивному варіанті озеленення.

  1. green4-252x300-2732129Спочатку необхідно застелити покрівлю спеціальною плівкою, яка оберігатиме покрівельний матеріал від коренів рослин. Її розташування повинне минути водостоки і утворити собою надійний захисний шар із смуг матеріалу.
  2. Наступним шаром виступає використання спеціальних рослинних килимків, які випускають спеціально для подібних цілей і просочують добривами концентрованими. Цей матеріал багатофункціональний і служитиме для підгодівлі рослин впродовж довгого часу зважаючи на поступове розчинення. Також кожен з рослинних килимків завдяки своїм властивостям сприятиме утриманню необхідної кількості вологи для рослин і виведенню її надлишків, а також забезпечувати кореневу систему рослин киснем і захист від холоду в зимовий період.
  3. Поверх рослинних килимків можна засипати необхідну кількість земляної суміші і робити безпосередній посів з подальшим поливом.
  4. При похилій конфігурації даху рослини краще виростити в звичайних умовах і потім вже зміцнілими саджанцями пересадити їх на площу покрівельного саду.

Згідно з цими рекомендаціями можна зробити озеленення практично будь-якої покрівельної поверхні самостійно й отримати свій власний райський куточок для відпочинку у вигляді живого даху свого дому, де б він не розташовувався, в межі міста або на своїй ділянці за його межами.

green5-1-7608080

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.