Як позбавитися від вогкості в приватному будинку. Рекомендації

Прояв вогкості у будинку або квартирі – подія досить неприємна. Мало того, що знижується комфортність житла, так зайва вологість може зашкодити здоров’ю людини. Також сиріюча стеля або стіни негативно вплинуть на несні конструкції.

У результаті стіни можуть дати тріщини. Тому необхідно скоріше знайти причину появи небажаної вологи і усунути її. Про те як позбавитися від вогкості у будинку й піде мова в статті.

Які причини поява вогкості в будинку?

Багато власників будинків і квартир помічають появу вогкості на стінах або стелі. Особливо часто такі виділення вологи можна помітити в зміні пори року. Сам негативний вплив може проявлятися по-різному. Від підвищення вологості повітря, до появи потьоків і проростання плісняви.

Давайте розглянемо причини такого явища і способи їх усунення.

Причина перша. Неправильна вентиляція

Дуже часто у разі будівництва будинку про вентиляцію просто забувають. Іноді це робиться заради економії коштів. Якщо говорити про стандартні квартири, то за проектом тут передбачена вентиляція тільки ванної кімнати, туалету й кухні. І у приватному будинку, і в квартирах велике значення надають природній вентиляції (вікна і двері). Але такий спосіб провітрювання не завжди рятує.

У весняний період повітря насичене парами. Але при цьому ще досить холодно. У результаті в кімнатах може проявлятися вогкість. І тут не допоможе просте провітрювання.

Про те як позбавитися від вогкості в приватному будинку варто подумати заздалегідь про облаштування  вентиляції. Але в квартирі таку систему не зробити. У цьому випадку необхідно перевірити вже наявну вентиляцію. Якщо вона в порядку, а вогкість все одно з’являється, то варто вжити додаткових заходів.

Перший варіант розв’язати подібну проблему – встановити витяг. Такий пристрій є невеликим вентилятор, який встановлюється в канал витягу. При включенні він витягає вологе повітря назовні.

Другий варіант – встановити спеціальні пристрої, такі, як рекуператор або осушувач повітря. Перший пристрій здійснює теплообмін і попутно сушить повітря. Осушувач просто забирає з атмосфери кімнати надлишки вологи. У такі пристрої можуть бути додатково інтегровані озонатори і ароматизатори.

Причина друга. Близьке джерело вологи

Щоб згодом не замислюватися про те як прибрати вогкість в приватному будинку варто прийняти грамотне рішення про місце розташування “дворових” комунікація. Наприклад, частою причиною виникнення вогкості в приміщенні може бути близькість розташування септика або вигрібної ями. Від них вода може просочуватися під будинок і звідси потрапляти в кімнати. Такий же ефект може давати і погана отмостка. Атмосферні опади через неї потрапляють у підвал або під фундамент будівлі.

Якщо йдеться про квартири, то головним джерелом вологи може бути протікаючий дах (якщо ви мешкаєте на верхньому поверсі) або погано працює водовідведення. Під час дощу вода може стікати прямо по стіні, а звідси потрапляти в квартири. Також джерелом надмірної вологи в квартирі або у будинку можуть стати несправні сантехнічні вузли. Кран, що тече, підвищить вологість повітря і буде причиною появи конденсату.

Тут без серйозного втручання не обійтися. Несправності в сантехнічних вузлах треба усунути. Також необхідно вчасно робити ремонт даху, отмостки іта інших конструкцій будівлі, що пропускають воду. Якщо справа в неправильно змонтованому й розміщеному септику, то його доведеться переносити.

Причина третя. Погане опалювання

Дуже часто заради економії власники починають помірно топити зовсім трохи. Із-за такого опалювання в кімнатах починає з’являтися конденсат. Стіни мають бути прогріті мінімум до середини своєї товщини до плюсової температури. У такому разі точка утворення конденсату буде винесена за межі жител.

Також небажано поєднувати під одним дахом опалювані і неопалювані приміщення. Таке сусідство обов’язково приведе до утворення конденсату.

Зменшити вологість в приміщенні можна одним – посилити опалювання. Варто прорахувати скільки шкоди і додаткових фінансових витрат принесе вогкість. Порівнявши ці неприємності з економією коштів на опалюванні легко зробити висновок.

Причина четверта. Погане утеплення

Укладання термоізоляційного шару у разі зведення нового будинку – це важливе завдання. Без такої “шуби” прогріти будинок буде досить складно. А як результат – поява вогкості. Також йдуть справи і з квартирою. Дуже часто (особливо за радянських часів) при зведенні багатоквартирних будинків про теплоізоляцію не думали. Саме тому у багатьох квартирах вогкість – частий гість.

Якщо у вас приватний будинок і з’являється вогкість, то з приходом тепла необхідно переробляти (чи монтувати з нуля) теплоізоляційний шар. При цьому необхідно укласти достатній шар утеплювача, інакше вогкість з’явиться знову.

У квартирах все йде трохи складніше. Утеплити будинок зовні навряд чи вдасться. Тому вихід один – монтувати теплоізоляційний шар зсередини. Сьогодні можна знайти сучасні утеплювачі, які досить ефективні і при цьому не мають великої товщини, а, означає, не віднімуть у внутрішніх просторів корисної площі.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.