Світлодіодні лампи: розвінчуємо міфи

У зв’язку з тим, що в наше життя все міцніше входять різні прилади,які споживають електроенергію, не можна не замислитися над тим, як скоротити витрати, у тому числі і на освітлення житла. І, тим самим, допомогти і собі і довкіллю. Адже якщо електродуховкою або грилем, пилососом або міксером користуємося час від часу, то без освітлення – особливо в зимовий період часу, коли світловий день дуже короткий – точно не обійдешся.

І тут на допомогу замість традиційних ламп розжарювання тепер приходять енергозбережуючі джерела світла, яких зараз немало. Але саме світлодіодні на даний момент вважаються найбільш безпечними для нас і для природи, плюс найбільш економічними. Вони завойовують все більше визнання для освітлення виробничих приміщень, офісів, вулиць, дворів на заміських ділянках, а останнім часом все більше і більше використовуються світлодіодні лампи для будинку або квартири.

Але через низку обставин, серед яких їх ціна, новизна  бреше, стереотипи, що склалися, і тому подібне впровадження світильників із використанням світлодіодів у наш повсякденний побут проходить із великим скрипом.

Головними з них є міфи про те, що, мовляв, LED-лампочки ефективні лише у віддаленій перспективі, т.к окупляться дуже нескоро, і що вони негативно впливають на зір.

Розвіяти першу помилку допоможуть нескладні арифметичні підрахунки. Наприклад, що горить впродовж п’яти годин щодня лампочка розжарювання потужністю 60 ватів змусить у місяць розщедритися приблизно на 1,5 євро. Джерело світла на світлодіодах за цей же час споживе електроенергії у 10 разів менше.

Ну, а міф про шкідливість LED-освітлення і зовсім не витримує ніякої критики. Все залежить від грамотного облаштування джерел світла, обліку призначення приміщення, висоти стель кімнат і їх площі, зонування і так далі LED-лампочки дають рівніше світло, не подразнюючи зір і не примушує напружувати очі. А мініатюрний світильник, що підключається, наприклад, до ноутбука через USB-роз’єм, дозволить забезпечити комфортні умови для роботи. До того ж, діодні лампи, як і звичні енергозбережні, продають білого і жовтого кольору. Білий для будинку не дуже підходить, оскільки виглядає “синьо” і “холодно”, а ось жовтий не відрізняється від колірності простої лампи розжарювання, створюючи тепле, м’яке і затишне освітлення в кімнаті.

Слід також додати, що LED – лампи мають великий термін служби – до 100000 годин роботи, стійкі до вібрації і ударів. Усе це укупі з енергозбережними властивостями роблять їх найпривабливішими і затребуваними в побуті.

Можливо незабаром з’являться абсолютно інші джерела освітлення, що взагалі не потребують електромережі, а що живляться, енергією, отриманою від переробки побутового сміття. Ех, мрії-мрії. Ну, а доки переходитимемо на світлодіоди.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.