Пробкове покриття для підлоги: логічно й екологічно

Пробковий матеріал – вдала альтернатива багатьом іншим покриттям для підлоги. Для його отримання кору пробкового дуба змізерніють і подають пресу, тим самим отримуючи суберин. Він є основою для створення майбутнього покриття. На виготовлення лицьової сторони використовують інші матеріали, такі як шпону і вініл.

Екологічно чистий матеріал, яким представлено пробкове покриття, має безліч переваг, але не користується на ринку великою популярністю. Причин цьому декілька, починаючи високою вартістю пробки, закінчуючи відносно недавньою її появою на нашому ринку.

Чому саме пробкове покриття?

 • Легкий і міцний матеріал. Кора дерев, з якої отриманий матеріал, має у своїй структурі пори, заповнені азотом і киснем. Завдяки цьому пробкове покриття легке й еластичне, і має хорошу міцність.
 • Високий показник екологічності. Вибираючи пробкове підлогове покриття, ви робите чудовий подарунок здоров’ю ваших дітей.
 • Стійкість до вологи. Матеріал не боїться вологого прибирання, оскільки має хорошу вологостійкість. При цьому можна користуватися різними миючими засобами. Головна умова – відсутність абразивних часток.
 • Звуко- і теплоізоляція. Підлога, укладена пробковим покриттям, зовсім не проводить шум, тому їх часто вибирають для дитячих кімнат. Також матеріал є відмінним теплоизолятором. Пробкове підлогове покриття не вимагає додаткового утеплення. Для більшої ефективності використовують два шари матеріалу і підкладку.
 • Можливість заміни будь-якого елементу підлоги.
 • Універсальність і відносна довговічність. Пробка відмінно виглядає як з деревом, так і з каменем, тому її можна використати в дитячій, в спальні або в усіх кімнатах відразу.

Матеріал, як і паркет, ламінат, або лінолеум, має свої недоліки. По-перше, пробка на підлозі погано піддається ремонту. У більшості випадків її дешевше замінити, ніж відремонтувати або привести в колишній вид. Але усе це дрібниці в порівнянні з тим, скільки захвату викличе у вас рішення постелити на підлозі екологічно чисте пробкове покриття.

Пробка пробці розбрат

Ціна на пробковий матеріал кардинально відрізняється. Для того, щоб не стати володарем неякісного покриття на підлогу, важливо звернути увагу на склад і структуру бажаної купівлі. Цілісна шпона – абсолютно екологічно чистий матеріал для пробкового покриття. Якщо основою виступає пробкова крихта, то про відсутність шкоди для довкілля можна і не мріяти. Різні клеї, з допомогою яких сполучена крихта, не сприяють якісності пробкової підлоги. Безумовно, таке покриття поступається за ціною і по естетичності.

Варто зазначити, що матеріал, завтовшки менше 4-5 мм, втрачає свої тепло- і звукоізоляційні якості. Що стосується міцності, то це також відносно. Якщо на підлогу впливати занадто наполегливо, на ній можуть залишитися непоправні ушкодження – вм’ятини до 0,3-0,5 мм До таких механічних чинників, які можуть зіпсувати покриття, можна віднести тонкі каблуки і кігті тварин.

При купівлі важливо враховувати товщину виробу. Тонкий матеріал легко піддається механічній дії, його легко можна пошкодити, але коштує він набагато дешевше. Він не підійде, якщо підлога в приміщенні не рівна. Товсте пробкове покриття виглядає багатіше і коштує дорожче, але з ним можна назавжди забути про проблеми, пов’язані з підлогою.

Зваживши всі “за і проти”, можна з упевненістю сказати, що пробкове покриття для підлоги вигідне, екологічне і сучасне. Якіснішим є матеріал із цілісної шпони, але зустрічається і дешевший варіант – підлогове покриття з крихти пробкового дерева.

Як не помилитися у виборі пробкового підлогового покриття

Дуже важливо правильно вибрати якісний матеріал, оскільки дефекти можуть зіпсувати усе приміщення, а заміна може виявитися украй складною і дорогою процедурою.

 1. Спершу треба звернути увагу на виробника. Краще орієнтуватися на відомі марки, перевірені часом і досвідом інших людей.
 2. Важливим показником якості є виворіт матеріалу, який обов’язково має бути таким же приємним на дотик і однорідним, як лицьова сторона.
 3. Дефекти на зрізах можуть зіграти злий жарт, тому не зайвим буде перевірити усі боки на наявність виїмок або щербинок.

Варіанти пробкової підлоги

Перед купівлею підлогового покриття треба визначитися, який вид монтажу вам більше до душі – клейовий або замковий.

 • Клейовий монтаж варто вибирати у тому випадку, якщо приміщення, де планується покласти покриття, має велику прохідність. Суть методу полягає в клейовій обробці покриття і самої підлоги. Завдяки великій кількості клею заповнюються стики плит матеріалу, що створює ефект цілісності. Ця особливість є перешкодою для попадання туди пилу і бруду. Недоліком такого варіанту монтажу є те, що клей впливає на відтінок пробкового покриття, але іноді це може тільки поліпшити вид матеріалу.
 • Замковий метод хороший тоді, коли простота укладання підлоги є головною умовою. Досить просто з’єднати плити між собою з допомогою спеціальних пазів, і вуаля – все готово! Важливо враховувати, що така підлога складно ремонтується. Для того, щоб замінити одну плиту, треба зняти майже усю конструкцію, адже усі елементи закріплені між собою. Волога може пошкодити таку підлогу, тому кріплення дощечок треба ретельно герметизувати.

Якщо ви шукаєте натуральний обробний матеріал, що має хорошу зносостійкість, і турбуєтеся про екологічну безпеку вашого вибору, немає нічого кращого за пробкове підлогове покриття.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.