Про натуральну теплоізоляцію

Чи можна використати натуральні, екологічно чисті матеріали для утеплення будинку. Відповідь однозначна – “Так, можна”.

Екологічні тенденції сучасного світу примушують використати у будівництві різні матеріали природного походження, такі як: солома, очерет, глина або шерсть. Вони легкодоступні в сільській місцевості і не вимагають складної промислової переробки. Останнім часом, саме ці матеріали використовуються для теплової ізоляції будинків, пропонуючи ряд переваг, як екологічних, так і функціональних.

Теплоізоляція з соломи

Солома як теплоизолятор найчастіше використовується в сільських районах. Вона вимагає мінімальної обробки: ранжирування в одному напрямі і виготовлення збірних панелей. Усе це можна зробити вручну, не прибігаючи до використання техніки і механізмів. Незалежно від способу їх монтажу рекомендовано використання водонепроникної фольги як із зовнішньою, так і з внутрішньої сторони, для відвертання утворення конденсату в структурі ізоляційного матеріалу.

Теплоізоляція з шерсті

В принципі, шерсть можна використати за тим же принципом, що і скловату. На відміну від мінеральної вати, встановлюючи вовняні рулони необхідно звернути увагу на структуру матеріалу. Це означає не лише відвертання попадання води ззовні, але і проникнення пари зсередини, тобто, утворення конденсату в структурі матеріалу. Як і у випадку з соломою використання водонепроникної фольги допоможе в цій справі.

Теплоізоляція з глини

Нині пошуки органічних природних матеріалів із хорошими ізоляційними властивостями призвели до використовуваних у минулому сумішей із соломи, очерету і глини, з яких наші давні і не дуже предки будували свої доми. Ці суміші водостійкі, які не потребують додаткових теплоізоляцій і не бояться утворення конденсату. Штукатурка таких стін як внутрішня, так і зовнішня, повинна дозволяти їм дихати, щоб в їх внутрішній структурі не утворювалося надто багато вологи. Дах для такої будови теж має бути з натуральних матеріалів. Як варіант, можна використати очерет для каркаса і солому для даху або облаштувати зелений покрівельний матеріал, який не лише екологічний, але і модний у наш час.

Використання природних матеріалів для теплоізоляції будинку має ще одно перевагу, не менш важливу, чим усі інші: за фінансовими витратами, така ізоляція обійдеться в рази дешевше.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.