Небезпека або екологічність натяжної стелі – в чому каверза

Натяжні стелі підрозділяються на два види, залежно від використовуваних матеріалів – ПВХ (полівінілхлорид) і тканинні. Принцип установки (монтажу) в обох випадках приблизно ідентичний: по периметру стелі закріплюється профіль (з алюмінію), в який потім і заправляється вживаний матеріал. Різниця є тільки в методах установки (натяжки) матеріалу – для ПВХ використовується спеціальна газова гармата, що нагріває приміщення, а для тканинних натяжних стель нагрівання не потрібно. І ще розрізняються між собою кріпильні профілі цих матеріалів.

Установка натяжної стелі та екологічність

Процес монтажу навісної стелі з використанням ПВХ можна порівняти з отруйною сауною. Балони для газової гармати, використовуваної для розігрівання плівки до потрібного стану, монтажники заправляють на газових автозаправках. А у складі подібного газу може бути намішано все, що завгодно, наприклад, суміш пропана, бутану, різних добавок і присадок і тому подібне

Так що в процесі згорання подібного газу утворюються шкідливі для організму субстанції, у першу чергу, чадний газ, і леткі хімічні сполуки, в надлишку що виділяються нагрітою плівкою (феноли, важкі метали, токсичні речовини), разом з продуктами згорання від гармати осідають в легенях усіх, що беруть участь в монтажних роботах.

Тому хазяям украй небажано знаходитися у будинку у момент установки натяжних стель з ПВХ і доба після неї, щоб усі леткі хімічні елементи повністю вивітрилися з приміщення.

Чи може встановлену натяжну стелю нести певну небезпеку для здоров’я

На жаль, так. Загрозу для мешканців будинку (квартири, кімнати, офісу, робочого кабінету) може представляти неякісний або підробний матеріал (ПВХ), використовуваний для виготовлення цієї натяжної стелі. Сьогоднішня ситуація характеризується наявністю на ринку великої кількості контрафактної продукції. Адже далеко не кожен матеріал повністю відповідає вимогам безпеки і екологічності.

Найбільше поширення отримали натяжні стелі з ПВХ в силу нижчої вартості в порівнянні з тканинними. Вони набагато більше практичні, легкі у догляді і не бояться підвищеної вологості або потопів згори. Найголовніший мінус стель із ПВХ – ніякій захищеності від підробок. Замовник не може дізнатися, з яких матеріалів виготовлений цей конкретний вид плівки, оскільки на ній немає ніяких написів. Недобросовісні фірми, що бажають швидко збагатитися за рахунок довірливих клієнтів, цим часто користуються, показуючи замовникам сертифікати від абсолютно інших товарів. Самі ж використовують дешеву і екологічно небезпечну плівку.

Переваги тканинних натяжних стель

Слід зазначити, що установка натяжної стелі їх тканини не вимагає попереднього розігрівання приміщення і полотна гарматою, отже, в простір не відбувається викид шкідливих з’єднань.

Розглядаючи екологічність матеріалу натяжних стель, основним критерієм є не стільки його склад, скільки захищеність від підробок. Адже якісна ПВХ, виконана з дотриманням усіх технологічних процесів, безпечна для здоров’я. Так от, на відміну від плівкових полотен, на яких ніколи не буває маркіровки і якісний зразок відрізняється від підробки тільки хімічним складом, тканинні від відомих виробників по краях мають відповідні написи (назва матеріалу і товарний знак), які досить складно підробити.

Ще одним істотним плюсом у виборі цього матеріалу є його стійкість до низьких температур (до – 40). Для порівняння, полотна з ПВХ не можна встановлювати в приміщеннях з коливанням температури нижче +5, наприклад на неопалюваних дачах.

По своїми технічним характеристикам натяжна стеля з тканини значно міцніша, ніж з матариалов ПВХ, наприклад, погано заточеним ножем цю тканину проткнути практично неможливо. Правда стеля з тканини обійдеться вам значно дорожче, ніж плівковий.

Чим небезпечна неякісна ПВХ-плівка для організму

Якщо від встановленої натяжної стелі виходить сильний запах хімії, то перебувати в подібному приміщенні категорично не рекомендується. Навіть короткочасне знаходження в такій кімнаті викликає отруєння організму, яке проявляється слабкістю, сильним запамороченням, мігренню, нудотою. Особливо токсичні і отруйні феноли, що входять до складу деяких різновидів плівок. Вони характеризуються солодкувато-нудотним хімічним запахом.

Якщо плівка для натяжних стель після установки видає специфічний запах

Якісна ПВХ практично не має запаху, або він досить слабкий і зникає за декілька днів. Конструкції з подібного матеріалу можна встановлювати у будь-яких приміщеннях, навіть в дитячій.

Якщо запах після установки тримається в течії 1-2 тижнів, але потім все ж вивітрюється, то плівка не найвищої якості, але може використовуватися у ванній кімнаті, коридорі або кухні (для житлових кімнат її краще не застосовувати).

Якщо ж після 2-х тижнів, в приміщенні коштує стійких солодкий запах із домішкою хімії, то від екологічності цієї натяжної стелі не може бути і мови! Перебування в цьому приміщенні небезпечно для здоров’я, стелю краще демонтувати і замінити.

Переваги натяжних стель

Якщо ви упевнені в якості пропонованої конструкції, і фірма, що встановлює натяжні стелі, забезпечила вас усіма необхідними дозвільними і підтверджувальними документами, то оформивши стелю цим способом, ви отримаєте ряд безперечних переваг :

  • швидкість монтажу (зазвичай установка займає декілька годин);
  • можливість демонтажу і повторне застосування знятої конструкції без втрат у зовнішньому вигляді і якості;
  • різноманітна палітра і фактура пропонованих матеріалів, а також дизайн, що утілює будь-хто, навіть екстраординарні архітекторські задумки;
  • будівельна технологічність – між основним і натяжним стелями з легкістю можна сховати все, що завгодно (кабелі, протипожежні датчики, облаштування сигналізації і інші не призначені для сторонніх очей пристрою комунікації);
  • невимогливість в складному догляді – прибирання сухою ганчіркою і складає увесь необхідний відхід;
  • міцність – при попаданні тупих предметів в стелю (наприклад, пробки від шампанського) зовнішній вигляд матеріалу залишиться незмінним;
  • захист від можливих протікань згори (потоп від сусідів) – у разі установки ПВХ-стелі.

В цілому ж можна зробити висновок, що екологічна натяжна стеля – практичний і безпечний для мешканців будинку або співробітників офісу, також як і будь-які інші синтетичні матеріали високої якості, виконані з дотриманням усіх норм і вимог при їх виробництві.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.