Екологічно чисті шпалери

Раз вже ми прагнемо до екологічної безпеки нашого будинку, то нам не обійтися без паперових шпалер. Як ні крути, а папір – матеріал хоч і не супер-міцний, проте один з найнатуральніших і екологічних. І якщо в передпокої або у вітальні можна використати модні флизелинові шпалери, то самі екологічні матеріали для ремонту дитячої кімнати, спальні — саме шпалери з паперу.
Якщо ви думаєте, що шпалери з паперу – пережиток минулого – ви глибоко помиляєтеся. У наш час асортимент таких шпалер настільки великий, що зможе задовольнити примхи будь-якого споживача – як по дизайну, по міцності-надійності, так і за вартістю. Адже сьогодні це не лише звичайні одношарові шпалери з нанесеним друкарським способом малюнком (симплекс), хоча вони і дуже широко поширені.
Сучасні еко-шпалери можуть складатися з двох і навіть більше шарів паперу (дуплекс) з рельєфним тисненням. Вони міцні, стійкі до деформацій (просто кажучи, не порвуться при наклеюванні) і відмінно приховають можливі дефекти стіни( шорсткості, нерівності, колірні перепади). Крім того, на такі шпалери частенько наноситься волого- і брудовідштовхувальний склад, а також вони обробляються спеціальним засобом, що запобігає вигоранню на сонці. Сьогодні – це найбільш поширені екологічно чисті шпалери, зважаючи на свої якісні характеристики і прийнятну ціну.
Існують ще спеціальні шпалери під фарбування. Вони багатошарові, міцні, мають високу щільність, оскільки виготовлені з особливо важкого волокнистого паперу. Вони обов’язково просякнуті водовідштовхувальним засобом і мають різний структурний малюнок, завдяки якому забезпечується чудовий зовнішній вигляд обклеєних стін в результаті світлопереломлювання.

Еко-шпалери

Фарбують такі шпалери водоемульсивними або дисперсійними фарбами, які самі по собі є екологічними і безпечними. А після фарбування шпалери як і раніше залишаються повітропроникними – “дихаючими”.
Однією з переваг таких шпалер є можливість фарбувати їх багаторазово (від 5 до 15 разів). Особливо актуально це для ремонту дитячої кімнати, де стіни мимоволі стають мольбертом для юного художника. Якщо після фарбування у вас залишилася фарба – не поспішайте викидати банку – через деякий час особливо “художнє” місце можна буде просто зафарбувати в той же колір, не прибігаючи до переклеювання шпалер або повного забарвлення стін.
Ну, і нарешті, ще один різновид паперових шпалер, гідних особливої уваги, – фотошпалери. Поширені практично всюди в 80-і роки з незмінним зображенням водоспаду або лісу, вони дещо набридли і довгий час були непопулярними. Проте сьогодні чи то завдяки сучасним технологіям, чи то фантазії безлічі дизайнерів фотошпалер повернули свою колишню актуальність і популярність. Адже зображувати на них можна все що завгодно від власного фото до неймовірних “космічних” фантазій. Хоча найбільш поширеними варіантами є все-таки зображення пейзажів. Мабуть в міській квартирі дуже бракує хоч би такого, намальованого, природного острівця.
Фотошпалери можуть мати різні розміри – це залежить від їх призначення. Так, ви можете обклеїти стіну повністю – від підлоги до стелі, або частину стіни, зробивши своєрідне панно. Крім того, роблять вузькі фотошпалери для оформлення дверей.
Окрім шпалер існує немало інших екологічно чистих матеріалів для обробки стін: текстиль, бамбук, осока, дерево і так далі. Усі вони мають різний дизайн і, відповідно, підходять для різних приміщень. Об’єднує їх одне – здатність перетворити звичайну міську квартиру на справжній еко-дім.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.

Теги: екологічні шпалери, екологічні обої