Як позбавитися від неприємного запаху взуття

Якщо ваші улюблені кросівки, чоботи або черевики почали видавати неприємний запах, то необхідно провести їх профілактичну обробку, щоб усунути задушливе амбре і продовжити життя взуттю. Причини виникнення проблеми можуть бути різними. Розглянемо найпоширеніші з них.

Намокання взуття

Частенько, причиною появи непривабливого запаху служить банальне намокання взуття. Вимивши пару чобіт або черевик зовні з м’яким миючим засобом, її слід просушити на батареї, а потім ретельно провітрити впродовж декількох днів, і ви гарантовано позбавитеся від запаху у взутті.

Старі устілки

Буває, що причиною появи “аромату” є устілки, які від довгої шкарпетки робляться непридатними, накопичуючи вологу, потові і жирові виділення ступень. Викинувши старі устілки, і поклавши нові, ви на 100% позбавитеся від огидного амбре.

Антисептики проти бактерій

У деяких випадках причиною неприємного аромату є розмноження бактерій або мікробів, які накопичуються в чоботях (туфлях) після тривалої шкарпетки. Є низка засобів, що мають антибактеріальні, дезинфікуючі й протигрибкові ефекти, обробивши якими внутрішню поверхню взуття, можна усунути навіть найстійкіший запах.

Для дезинфекції краще всього підходить 3% розчин перекису водню або розчин марганцевокислого калію. Обробку слід проводити з допомогою ватного диска або марлевого тампона, змоченого в антисептиці, після чого взуття повинне висохнути природним чином. У разі потреби для повного позбавлення від запаху у взутті процедуру повторюють кілька разів.

Природні поглиначі запахів

Деякі засоби є природними адсорбентами запахів. Окрім того, що вони вбирають непотрібні аромати, вони ще і поглинають надлишки вологи. До них можна віднести: пігулки активованого вугілля,  харчову соду, чайні пакетики. Досить на ніч розмістити в кожній туфлі по пакетику з чаєм, декілька пігулок активованого вугілля  або насипати по чайній ложці соду, і уранці проблема непристойного амбре буде розв’язана.

Не забудьте видалити адсорбенти зі взуття. При використанні харчової соди внутрішню частину взуття слід пропилососити.

Олія чайного дерева

Якщо поява запаху у взутті частково пов’язана з надмірною пітливістю ніг або ж з мікозом стоп або нігтьової пластини, то варто звернути пильну увагу на лікування цих захворювань. Хороший ефект проти грибків дає олію чайного дерева, яке наносять на уражені ділянки шкіри і нігтів, а також додають по декілька крапель в кожну туфлю. Антибактеріальні і протимікробні компоненти цієї ефірної олії допомагають справлятися і із запахом, і з бактеріями, що його спричинив.

Обробка взуття дезодорантами

Ну і нарешті про дезодоранти. Адже коли мова заходить про неприємні запахи, більшість людей у першу чергу згадують саме про них. У продажу є спеціальні дезодоранти для взуття, які вирішують якоюсь мірою проблему запаху в ній.

Використати подібні спреї рекомендується після попередньої обробки розчином марганцівки або перекисом водню, інакше ви лише замаскуєте запах з допомогою синтетичних ароматів, не усунувши причину у вигляді колоній бактерій і мікробів. Тобто  дезодорант – просто надає аромат нашому взуттю і вже ніяк не справляється з проблемою самостійно. До того ж будь-які спреї  негативно відбиваються на довкіллі. Тому краще і ефективніше все ж звернутися до натуральних засобів для позбавлення від неприємного запаху у взутті.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.