Як перемогти плісняву: народні засоби

Пліснява, або як її ще називають “хвороба підвалів і горищ” – це жива субстанція, яка досить небезпечна для людини. Алергії, кашель, головний біль і навіть такі серйозні захворювання, як астма можуть бути викликані спорами цього грибка. Будучи причиною утворення сирого затхлого запаху в приміщенні, руйнування шпалер, штукатурки і інших покриттів на стінах і стелях, пліснява поширюється дуже швидко і позбавиться від неї непросто.

Найчастіше для вирішення цієї проблеми використовують готові засоби побутової хімії, але у більшості випадків вони дають лише короткочасний результат. Спробуйте запропоновані нами народні способи і зможете підібрати ефективний засіб від плісняви і грибка на стінах, стелях та інших поверхнях.

Від чого з’являється пліснява

Від появи плісняві у будинку ніхто не застрахований. Тільки якщо в приміщенні клімат для життя грибка не сприятливий, спори загинуть, якщо ж кімнати погано провітрюються, є вогкість, те зовсім скоро темно-зелені або чорні точки з’являться спочатку в найвологіших місцях, а потім, якщо вчасно не вжити заходу, поширяться і по всьому будинку.

Грибок плісняви вражає не лише поверхні, він дуже глибоко проникає у бетон, деревину та ін. Саме тому обробка має бути дуже ретельною, і навіть якщо зовнішні прояви зникнуть, необхідно повторити курс кілька разів, щоб закріпити результат.

Хочете дізнатися, що робити, якщо з’явилася зелена або чорна пліснява у ванні, як боротися з першими появами грибка в інших приміщеннях і як надійно захистити свій дім від появи цього шкідника? Тоді уважно читайте далі.

kak_borotsja_s_plesenju-2641329

Боротьба з пліснявою у ванні

Найчастіше появу грибка можна помітити в санвузлі. Саме у цьому приміщенні найсприятливіша атмосфера для життєдіяльності шкідника, тому засіб від плісняви у ванній кімнаті має бути дуже потужним.

Олія чайного дерева

Можна спробувати розвести в двох склянках теплої води пару ложок олії чайного дерева. Розчин перелити в пляшечку з розпилювачем і нанести на стіни, стелю, шторку для купання, мильницю та ін. Залишити потрібно на 7-10 годин, тому краще всього проводити процедуру на ніч.

Сода + оцет

Досить ефективна і звичайна сода, погашена оцтом. Потрібно нанести порошок на уражену поверхню, а згори розпорошити оцет. Хвилин через п’ятнадцять, коли піна осяде, можна обробити поверхню теплим розчином господарського мила.

Щоб повністю позбавитися від плісняви у ванні, треба робити обробку не рідше одного разу в тиждень, навіть коли прояви плісняви візуально повністю зникнуть.

Розчин з борною кислотою і перекисом

Обробляти поверхні у ванні можна і розчином 4 склянок води, 2 склянок 9% оцту, пляшечки перекису водню і пляшечки борної кислоти. Виходить досить багато, але використати за один раз не обов’язково. Проводити обробку поверхонь у разі сильного ураження потрібно раз на два дні, а потім, коли ситуація покращає – раз на два тижня.

У підвалі і на горищі: бура

Щоб позбавитися від плісняви в підвалі, сараї, на горищі та в інших приміщеннях, можна обробити поверхні розчином бури. Її розчиняють із водою в пропорціях склянка на 3 літри. Наноситься отримане на стіни і стелю з допомогою малярного пензля хвилин через 15 протирається сухою ганчірочкою.

Робити потрібно раз на тиждень. Коли пліснява зникне, краще всього буде наново поштукатурити поверхню.

Також в цих приміщеннях можна використати для обробки мідний купорос або хлорку.

У якому б місці не була помічена пліснява, захисту потребує увесь будинок. Для профілактики можна розставити по кімнатах кульки камфори, скляночки з крутим розчином йоду і використати для аромолампи олію чайного дерева.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.