Про власний будинок замовите слово

І не лише про будинок, але і про квартиру теж можна і треба говорити. Термін “синдром хворих будівель” придуманий не для залякування обивателів, це серйозна проблема нашого сучасного існування. У будівлях, які підпадають під цю категорію, рівень забрудненості повітря у багато разів вище, ніж зовні. Чому таке відбувається, і як з цією напастю боротися ви дізнаєтеся зараз. Звичайно, в невеликій статті неможливо охопити усі сторони існуючої проблеми, але звернути увагу на неї і намітити шляхи рішення цілком можливо.

Просто пил

Домашній пил, яка докучає хазяйкам, має надзвичайно різноманітний склад. Це частки кіптяви, гумовий пил, пилок, мікроскопічні лусочки нашої власної шкіри, виділення пилових кліщів, волокна від нашого одягу та інше. Спробуй тут розберися, що саме призводить до погіршення самопочуття і алергії.

Плісняві грибки

Там де сиро пліснява тут як тут: у ванні, за кухонною раковиною, під лінолеумом, в підвалі і навіть в кондиціонері. Розмножується пліснявий грибок мікроскопічними спорами, які є найсильнішими алергенами. Спори розносяться по усьому будинку потоками повітря.

Побутова хімія

Всіляка продукція побутової хімії, яку так розхвалює наша реклама, далеко небезпечна. Синтетичні миючі і чистячі засоби, освіжувачі повітря, засоби для виведення плям, засоби по відходу за меблями. Перелік може зайняти не одну сторіночку. Але ж без них якось обходилися раніше наші бабусі. Не слід захоплюватися товарами побутової хімії і нам. Заміною можуть служити господарське мило, харчова сода, гірчиця, лимонний сік, деревне вугілля, мів. “Хімію”, що залишилася, приберіть в спеціальну шафку.

Модні меблі

Меблі з натурального дерева зустрічаються сьогодні в наших будинках рідко. Сучасні шафи і стінки суцільно клеєні або зроблені з деревно-стружкових плит. Що вони можуть виділяти в навколишній простір? Тільки запахи синтетичних лаків і клеїв. А поролонове або поліуретанове набивання через 8 – 10 років після купівлі виділяє по 50 – 60 мг шкідливих речовин на 1 г своєї ваги.

Що робити?

Улюблене питання нашої людини. Можливо, варто піти шляхом найменшого опору (але великих витрат) і придбати очисник повітря? Чом би і ні. Але є й інший шлях, морочливіший.

  • З домашнім пилом боротимемося радикально: заміните матрац, подушки і ковдри новими, але не пір’яними; вовняні речі на синтетичні. Теж не подарунок, але алергію викликають набагато рідше. Приберіть килимове покриття. Білизну і м’які іграшки щотижня періть в гарячій воді, яка губить пилових кліщів.
  • Тепер пліснява. Регулярно мийте кахельну плитку у ванні розчином хлорного вапна або “Білизни”. Вони згубні для плісняви. Періть частіше фіранку в душі. Систематично міняйте фільтри свого кондиціонера. Відмовтеся від зволожувача повітря. Пліснява не любить сухості, та і вище розкритиковані пилові кліщі її не вітають.
  • Арсенал побутової хімії постарайтеся скоротити до необхідного мінімуму і приберіть чимдалі з очей, на балкон, наприклад.
  • Постарайтеся замінити м’які дивани і крісла, яким вже є 10 років.

Життя і так коротке, тому не варто ускладнювати її синдромами хворих будівель.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.