Мікрофібра в будинку: швидше “за”, ніж проти

З унікальною мікрофіброю, здатною швидко впоратися із застарілим брудом, ввібрати в себе за раз мало не піввідра води, знайомі всім автовласники і домогосподарки. Мікрофібра – що це за тканина?

Невідомо, хто придумав чудовий матеріал, зрозуміло тільки, що розробкою надтонких волокон, використовуючи секретну технологію кручення ниток з розплавленої маси, почали займатися у кінці 50-х років 20 віків. А готове мікроволокно, таке, яким ми його зараз бачимо, виготовили вже в Японії в 76-му році. На рубежі віків учені навіть не могли припустити, з яким ажіотажем купуватимуть серветки і швабри із створеної ними тканини.

Характеристика і властивості матеріалу

Кожна ниточка матерії – це 50 – 150 переплетених між собою мікроволокон, виготовлених з поліамідів, поліефірів. Нитка в розрізі нагадує за формою зірку.

Ультратонкі волокна тканини мають клиновидні гострі краї, тому весь пил і бруд осідає між волокон, а не розмазується по поверхні. Така матерія, завдяки дрібним порам, здатна втягувати в себе, окрім пилу й жиру, величезну кількість вологи.

Усі ці властивості дозволяють добре заощадити на миючих і чистящих засобах, до того ж, зайвий раз не доведеться дихати побутовою хімією.

Ефективність матеріалу досягається статичною електрикою: волокна безперервно теруться один об одного, створюють заряд, який допомагає акумулювати пил.

Плюси та мінуси

Одна із сторін матерії пухирчата – нею стирають пил, бруд, а друга – гладка, м’яка – нею збирають вологу з поверхні.

Ганчірка з мікрофібри до блиску полірує меблі, вікна, дзеркала, посуд, сантехніку й кахель – універсальний варіант для прибирання не лише удома, але і салону автомобіля.

Завдяки антибактеріальним властивостям мікрофібра особливо важлива для ванних кімнат і дитячих: шкідливих мікробів там, де використовувалися серветки з мікрофібри на 99% немає, тобто в дихальні шляхи домочадців вони не потраплять.

Плюси:

 • вбирає різного роду рідину;
 • матеріал, хоч і синтетичний, але відмінно “дихає”;
 • швабра з мікрофіброю не залишає подряпин;
 • легко забарвлюється у будь-які кольори, не линяє;
 • тканини не втрачають ворсистість;
 • можливе регулярне прання;
 • вироби міцні, довговічні;
 • коштують дорожче, але служать довше;
 • підходить для будь-яких типів поверхонь;
 • серветки з мікрофібри універсальні: використовується в різних сферах життя (косметології, харчовій і хімічній промисловості, медицині).

Мінуси:

 • накопичується статичний заряд;
 • матеріал “боїться” високих температур (не можна гладити, стирати при температурі вище 40 градусів, сушити на батареях);
 • зафіксовані випадки алергічних реакцій;
 • після обробки масляних поверхонь тканина втрачає свої унікальні здібності.

Як доглядати за мікрофіброю

Якщо мікрофібру частіше стирати, вона прослужить дуже довго. Варто пам’ятати, що вода має бути теплою (30-40 градусів). Бажано не використовувати кондиціонери для прання. Стороння хімія засмічує мікроволокна. Якщо випадково тканина пралася з кондиціонером – повернути унікальні властивості допоможе багатократне полоскання.

Після прасування або кип’ячіння постільна білизна з мікрофібри деформується, стає даремними ганчірочками, так що краще це не робити.

Сушити матеріал треба на мотузці на свіжому повітрі або в кімнаті, але не на гарячих обігрівальних приладах.

Відгуки

Із появою в продажі виробів із мікрофібри, продавці можуть відповісти на питання: “мікрофібра, що це за тканина” посилаючись лише на відгуки споживачів :

 • речі чудово зберігають тепло, вбирають і випаровують вологу
 • наповнювач із мікроволокон можна прати (не вище 40 градусів)
 • для осіб, що страждають алергією на пух, шерсть, мікрофібра – це справжня знахідка
 • рушник з мікрофібри для обличчя не підходить, подразнює ніжну шкіру.

Правдоподібної інформації щодо властивості матеріалу мало. Звідси лише пробні випуски одягу з мікрофібри, який подобається людям активного способу життя: спортсменам і туристам. Вбираючи вологу, тканина при цьому надійно тримає тепло.

Недолік синтетики для екології: викидаючи використану тканину, мало хто замислюється про тривалий процес розкладання волокон. Спалювання теж шкідливе. Мікрофібра хороша тим, що допустиме багатократне її застосування. Менше відходів, чистіше атмосфера.

Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.