З унікальною мікрофіброю, здатною швидко впоратися із застарілим брудом, ввібрати в себе за раз мало не піввідра води, знайомі всім автовласники і домогосподарки. Мікрофібра – що це за тканина?
Невідомо, хто придумав чудовий матеріал, зрозуміло тільки, що розробкою надтонких волокон, використовуючи секретну технологію кручення ниток з розплавленої маси, почали займатися у кінці 50-х років 20 віків. А готове мікроволокно, таке, яким ми його зараз бачимо, виготовили вже в Японії в 76-му році. На рубежі віків учені навіть не могли припустити, з яким ажіотажем купуватимуть серветки і швабри із створеної ними тканини.
Характеристика і властивості матеріалу
Кожна ниточка матерії – це 50 – 150 переплетених між собою мікроволокон, виготовлених з поліамідів, поліефірів. Нитка в розрізі нагадує за формою зірку.
Ультратонкі волокна тканини мають клиновидні гострі краї, тому весь пил і бруд осідає між волокон, а не розмазується по поверхні. Така матерія, завдяки дрібним порам, здатна втягувати в себе, окрім пилу й жиру, величезну кількість вологи.
Усі ці властивості дозволяють добре заощадити на миючих і чистящих засобах, до того ж, зайвий раз не доведеться дихати побутовою хімією.
Ефективність матеріалу досягається статичною електрикою: волокна безперервно теруться один об одного, створюють заряд, який допомагає акумулювати пил.
Плюси та мінуси
Одна із сторін матерії пухирчата – нею стирають пил, бруд, а друга – гладка, м’яка – нею збирають вологу з поверхні.
Ганчірка з мікрофібри до блиску полірує меблі, вікна, дзеркала, посуд, сантехніку й кахель – універсальний варіант для прибирання не лише удома, але і салону автомобіля.
Завдяки антибактеріальним властивостям мікрофібра особливо важлива для ванних кімнат і дитячих: шкідливих мікробів там, де використовувалися серветки з мікрофібри на 99% немає, тобто в дихальні шляхи домочадців вони не потраплять.
Плюси:
- вбирає різного роду рідину;
- матеріал, хоч і синтетичний, але відмінно “дихає”;
- швабра з мікрофіброю не залишає подряпин;
- легко забарвлюється у будь-які кольори, не линяє;
- тканини не втрачають ворсистість;
- можливе регулярне прання;
- вироби міцні, довговічні;
- коштують дорожче, але служать довше;
- підходить для будь-яких типів поверхонь;
- серветки з мікрофібри універсальні: використовується в різних сферах життя (косметології, харчовій і хімічній промисловості, медицині).
Мінуси:
- накопичується статичний заряд;
- матеріал “боїться” високих температур (не можна гладити, стирати при температурі вище 40 градусів, сушити на батареях);
- зафіксовані випадки алергічних реакцій;
- після обробки масляних поверхонь тканина втрачає свої унікальні здібності.
Як доглядати за мікрофіброю
Якщо мікрофібру частіше стирати, вона прослужить дуже довго. Варто пам’ятати, що вода має бути теплою (30-40 градусів). Бажано не використовувати кондиціонери для прання. Стороння хімія засмічує мікроволокна. Якщо випадково тканина пралася з кондиціонером – повернути унікальні властивості допоможе багатократне полоскання.
Після прасування або кип’ячіння постільна білизна з мікрофібри деформується, стає даремними ганчірочками, так що краще це не робити.
Сушити матеріал треба на мотузці на свіжому повітрі або в кімнаті, але не на гарячих обігрівальних приладах.
Відгуки
Із появою в продажі виробів із мікрофібри, продавці можуть відповісти на питання: “мікрофібра, що це за тканина” посилаючись лише на відгуки споживачів :
- речі чудово зберігають тепло, вбирають і випаровують вологу
- наповнювач із мікроволокон можна прати (не вище 40 градусів)
- для осіб, що страждають алергією на пух, шерсть, мікрофібра – це справжня знахідка
- рушник з мікрофібри для обличчя не підходить, подразнює ніжну шкіру.
Правдоподібної інформації щодо властивості матеріалу мало. Звідси лише пробні випуски одягу з мікрофібри, який подобається людям активного способу життя: спортсменам і туристам. Вбираючи вологу, тканина при цьому надійно тримає тепло.
Недолік синтетики для екології: викидаючи використану тканину, мало хто замислюється про тривалий процес розкладання волокон. Спалювання теж шкідливе. Мікрофібра хороша тим, що допустиме багатократне її застосування. Менше відходів, чистіше атмосфера.
Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, Ужгород, Черкаси, Калуш, Дрогобич, Житомир, Стрий, Виноградів, Полтава, Біла Церква, Коломия, Кам’янець-Подільський, Самбір, Одеса, Запоріжжя, Червоноград, Харків, Дніпро, Чернігів, Новояворівськ, Жовква, Золочів – відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.